Shazam

Shazam Entertainment Limited 27.05.2015

Ocena 4.8 / 5 (26 głosów)

Pobierz

OPIS

Czasami słyszysz jakiś utwór muzyczny, ale nie pamiętasz lub nie wiesz jak się nazywa. Jeśli nie masz możliwości sprawdzenia, o jaką piosenkę chodzi, pozostaje zapomnieć o sprawie albo… użyć Shazam! Shazam to aplikacja, która rozpoznaje tytuły piosenek i nazwy wykonawców. Wystarczy, że uruchomisz program i przystawisz do głośnika.

 

Ale Shazam to nie tylko zgadywanie! To także możliwość przesłuchiwania utworów z serwisów Amazon lub Google Play, dzielenie się odkryciami poprzez media społecznościowe, oglądanie teledysków z YouTube, znajdowanie tekstów oraz tworzenie playlist z zasłyszanych piosenek.

Klikając w przycisk „poznaj najpopularniejsze utwory z całego świata”, przechodzimy do widoku mapy. Tu możemy sprawdzić, jakie piosenki cieszą się największą popularnością w wybranym regionie. Nie każdy o tym wie, ale aplikacja Shazam służy również do skanowania kodów QR. Wystarczy, że po uruchomieniu programu, klikniemy ikonkę aparatu fotograficznego umieszczoną na lewo od okrągłego przycisku, znajdującego się na środku ekranu. Nie musimy wyłączać Shazama aby posłuchać rozpoznanych utworów lub playlist, które poleca aplikacja. Wystarczy zsynchronizować ją ze Spotify lub Rdio. Dla posiadaczy wolniejszych smartfonów Shazam przygotował funkcję, która pozwala automatycznie rozpoznawać muzykę, zaraz po uruchomieniu aplikacji. Wystarczy wejść w „Ustawienia” i wybrać „Tagowanie przy starcie”. Aplikacja pozwala również przetestować naszą wiedzę muzyczną . Zjeżdżając na sam dół menu „start” znajdziemy quizy, gdzie naszym zadaniem będzie rozpoznawanie piosenek. Łącząc aplikację z Facebookiem, możemy obserwować aktywności innych użytkowników serwisu, którzy udostępniają swoje wyszukiwania z aplikacji Shazam.

Recenzje

Recenzje mogą dodawać tylko osoby zalogowane.

Zaloguj się

5
5 2018-12-12 11:15:03

świetna apka dzięki niej znalazłem piosenkę której szukałem

5
5 2018-11-28 12:21:54

super przydatna szczególnie w centrach handlowych jak cos usłyszysz przez przypadek

5
5 2017-05-31 23:10:08

Ojj wiele razy ta aplikacja sie przydala. POLECAM !

5
5 2017-05-31 13:49:31

Większość utworów rozpoznaje jednak z naszymi polskimi miewa problemy :)

wiltorf

Początkujący User 6 posty 33 pkt.
2017-05-30 14:00:39

Shazam pomógł mi już poznać nazwy niezliczonych utworów, których mogę teraz słuchać bez ograniczeń :)

widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Nasza strona korzysta z plików cookies (ciasteczek), aby świadczyć dla naszych Użytkowników usługi na jak najwyższym poziomie. Zapoznaj się proszę z naszą polityką cookies. AKCEPTUJĘ