Newsy

30 DaysToPro z Lenovo Legion – Kuźnia e-sportowych talentów

18 sierpnia 2017, Aktualizacja 23 sierpnia 2018Lenovo

lenovo legion

Czy można stworzyć profesjonalną drużynę gamingową w 30 dni? Okazuje się, że tak. Zawodnicy The Legion udowadniają, że dzięki systematyczności, oddaniu i prawdziwej pasji można osiągnąć wszystko. Oczywiście, z małą pomocą, rodem z profesjonalnych e-sportowych lig.

Do poznańskiego gaming house’u marka Lenovo wraz z Komputronikiem zaprosiła grupę technologicznych dziennikarzy, którzy o e-sporcie wiedzą wszystko. Mieli oni okazję zobaczyć, jak akcja 30 DaysToPro wygląda od podszewki, poznali drużynę oraz pracujący nad nią sztab ludzi. Jesteście ciekawi, czego udało im się dowiedzieć? Zobaczcie sami!

 

Pełen profesjonalizm

Piątka najlepszych graczy, wyłonionych podczas zaciętych eliminacji CS:GO, stworzyła e-sportowy team, który od niedawna nosi dumną nazwę The Legion. W skład wchodzą: Rafał „creativ.” Krupka, Adrian „henry” Ryba, Jakub „JacKobi” Dymowicz, Damian „Xo” Gołembiewski i Kamil „SHAIBUZ” Kuryś. To właśnie oni pod okiem profesjonalnego trenera Kamila „Hope” Tarka szlifują swoje umiejętności i uczą się, jak być prawdziwą drużyną. To pierwszy projekt w Polsce, który daje szanse młodym zawodnikom wejść na gamingowy szczyt. Lenovo we współpracy z Komputronikiem stworzyło miejsce, żyjące z miłości do gry.

5 zawodników tworzy e-sportowy team The Legion

Najpierw masa

Poznański gaming house dla chłopaków stał się nie tylko miejscem treningów, ale też prawdziwym domem. To tutaj śpią, jedzą, odpoczywają i spędzają długie godziny na obmyślaniu strategii. O ich formę organizatorzy zadbali od A-Z. Po pierwsze dieta. Zawodnicy dostają specjalnie przygotowane, zbilansowane posiłki, zawierające 2500 kcal. Dzięki nim mają siłę na sportowe wyzwania, szkolenia i prawdziwy treningowy wycisk. Zaczyna się dobrze, prawda?

Miejsce treningów w poznańskim gaming house

Potem rzeźba

Nie samym e-sportem człowiek żyje. Przed naszymi zawodnikami stoją również prawdziwe, siłowe wyzwania. W przerwach pomiędzy treningami indywidualnymi, pojedynkami 1vs.1 oraz deatmatche’ami, gamerzy trenują crossfit oraz ćwiczą taktykę na zielonej murawie boiska. Wszystko po to, aby jak najbardziej kompleksowo zadbać o rozwój młodych graczy. Co więcej, do ich dyspozycji jest fizjoterapeuta dbający o prawidłowe ułożenie ciała podczas rozgrywek i sprawność wszystkich mięśni.

Taktyka, taktyka i jeszcze raz taktyka

Drużyna musi działać razem. Po porannych zajęciach indywidualnych przychodzi czas na wspólne zajęcia taktyczne. Na co trener zwraca szczególną uwagę? Przede wszystkim na rotację mapy, grę na słuch, ustalanie kątów oraz przerabianie strategii. To te elementy będą najważniejsze podczas finałowego starcia na e-sportowym turnieju.

Akcja 30 DaysToPro z zespołem The Legion

Siła nastawienia

To prawda, że wszystko zaczyna się od głowy. O formę psychiczną naszych graczy zadbał profesjonalny psycholog e-sportowy – Jakub Załuski, który o radzeniu sobie ze stresem i przeciwnościami losu wie wszystko. To on tłumaczy chłopakom, na co muszą zwracać uwagę, jak panować nad emocjami, a które z nich wykorzystać do osiągania lepszych wyników. Dzięki jego eksperckiej pomocy The Legion stał się prawdziwą jednością.

30 DaysToPro Lenovo Legion

Ostateczne starcie

Jaki jest główny cel The Legion? To zwycięstwo i profesjonalizm. 2 sierpnia 2017r. zawodnicy poznali swojego rywala, z którym zmierzą się 7 października w trakcie trwania poznańskich targów PGA. O nagrodę główną w wysokości 15 tys. złotych powalczą z liczącym się na międzynarodowej arenie e-sportowej Pompa Team.yellow. Ten pojedynek to także szansa na dalszy rozwój i sponsoring drużyny. Jak sobie poradzą? Tego dowiemy się za dwa miesiące, ale już teraz możemy być z nich dumni. Praca i serce, które włożyli do projektu stawiają ich na wygranej pozycji.

Go The Legion!Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Udostępnij

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
Recenzja Lenovo ThinkPad X1
Lenovo ThinkPad X1 Carbon – recenzja

Laptopy z serii ThinkPad są znane ze swojej wyjątkowej wytrzymałości, smukłego designu i nowoczesnej technologii. Czy najnowszy model ThinkPad X1...

Zamknij