Ciekawostki

5 aplikacji do nauki języków obcych

13 marca 2017, Aktualizacja 18 października 2018Lenovo

Idealne do przećwiczenia w kolejce do kasy czy podczas podróży autobusem. Aplikacje do nauki języków obcych jednocześnie bawią, dostarczają rozrywki, a przede wszystkim edukują. Oto najciekawsze z nich!

 • DUOLINGO
  Najpopularniejsza appka do nauki języków obcych. Jest całkowicie bezpłatna, dopracowana merytorycznie i graficznie, a także pozwala na przyswojenie około 10 kategorii językowych. Kursy są ciekawe i przyjemne, a całość kończy się testem sprawdzającym poziom naszej wiedzy. Aby było widać efekty, wystarczy regularnie ćwiczyć kilka minut dziennie. Co ciekawe, z Duolingo można korzystać również na komputerze.

 • MEMRISE
  Memrise swoją formą przypomina grę, podczas której można nie tylko uczyć się wybranego języka, ale też świetnie bawić. Działa na podobnej zasadzie jak nauka z fiszkami, a więc często powtarza słowa, które trudno jest nam zapamiętać. Memrise to głównie nauka angielskiego, a większość materiałów tworzą użytkownicy. Wobec tego możemy sami skomponować autorski kurs, w zależności od naszych wymagań i potrzeb.

 • HELLOTALK LEARN LANGUAGES FREE
  Czat dostępny w aplikacji umożliwia naukę języków obcych od osób, które używają ich od urodzenia - HelloTalk pozwala komunikować się z native speakerami. Możemy z nimi nie tylko pisać, ale też prowadzić rozmowy audio czy wideo. Dzięki temu nie tylko przyswoimy język, ale też poznamy zwyczaje narodowe i kulturę naszych rozmówców.

 • BRAINSCAPE FLASHCARDS
  Aplikacja działa według zasady zapamiętywania poprzez ciągłe powtarzanie. Pomaga nie tylko w nauce słówek, ale też zwraca uwagę na gramatykę wybranego języka. Dostosowuje również czas wykonania poszczególnych zadań do umiejętności językowych użytkownika.

 • ENGLISH IDIOMS AND PHRASES
  Największą trudność podczas nauki nowego języka bardzo często sprawiają idiomy. Z tą aplikacją jednak szybko przyswoimy najtrudniejsze anglojęzyczne powiedzenia i związki frazeologiczne. Dzięki temu już nigdy nie będziemy rozumieć ich w sposób dosłowny, a nasze rozmowy będą bogatsze w nowe słownictwo i bardziej naturalne.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Router z laptopa
Router z laptopa – Helpzone #44

Dostęp do sieci to już właściwie standard. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie mamy pod ręką routera, a pilnie...

Close