Ciekawostki

Broń masowego wrażenia – 5 aplikacji uwalniających kreatywność

1 kwietnia 2019, Aktualizacja 10 czerwca 2019Yogosław Kreatywiński

Yogosław Kreatywiński

Czasem robimy zakłady, o czym akurat myśli red. Yogosław, choć zwykle nikt nie wygrywa. Jego domeną są aplikacje wyzwalające każdą, nawet najbardziej skrywaną i nieśmiałą iskrę kreatywności człowieka. Wulkan kreatywności, rwący strumień twórczej świadomości. W jednej ręce zwykle trzyma cyfrowy rysik, drugą pisze, trzecią montuje wideo, w czwartej trzyma kubek LenovoZone z kawą. Absolutnie czarną kawą. To jego ulubiony analogowy gadżet.

5 aplikacji uwalniających kreatywność - Yoga Book C930

Jak wyzwolić w sobie twórcę? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy mieć odpowiedni sprzęt i korzystać z aplikacji stworzonych do… tworzenia.

Nie każdy ma ambicję i na tyle dużo talentu, żeby zostać drugim Picassem. Mało kto chciałby zdobyć uznanie dla swoich artystycznych wizji poniewczasie jak Van Gogh. Nie oznacza to jednak, że większość nas nie lubi błyszczeć kreatywnością. Wręcz przeciwnie! Najlepiej w mediach społecznościowych. Bez zaangażowania liczonego w godzinach i znajomości zaawansowanych programów graficznych, za to z pomocą prostych i funkcjonalnych rozwiązań, które wyniosą nasze pomysły na wyższy poziom. Temu właśnie służą liczne aplikacje przeglądarkowe i mobilne do obróbki fotografii i tworzenia rysunkowych projektów. Wybraliśmy 5 naszym zdaniem najciekawszych. Z części z nich można korzystać na telefonie, do innych znakomicie nada się znany już tym, którzy regularnie odwiedzają LenovoZone, Yoga Book C930. 

Zmieńcie zwykłe zdjęcie w niezwykłe dzieło sztuki!

Wspomagana sztuczną inteligencją aplikacja DeepArt do edycji i przekształcania zdjęć w słynne obrazy to nie tylko sprawdzony sposób na zdobycie uznania dla swojej kreatywności, ale także pretekst do odświeżenia sobie wiedzy z historii sztuki. Użytkownicy mają do wyboru ponad 40 filtrów z różnymi stylami i kierunkami w malarstwie. Mogą też sami wgrać wybrany obraz, a aplikacja nauczy się jego kreski i stworzy fotografię na jego podobieństwo. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się, jak namalowałby Wasz portret Witkacy albo jak prezentowałaby się skadrowana w obiektywie klimatyczna uliczka na płótnach impresjonistów, koniecznie odwiedźcie stronę  https://deepart.io/#      

Zabawa z fotkami na całego

PicsArt to prawdziwa perełka wśród prostych programów graficznych. Aplikacja pozwala w kilkanaście sekund dodać do bazowej fotki ciekawy efekt i udostępnić skończone dzieło na Facebooku czy Instagramie. Duży wybór narzędzi do rysowania i czcionek oraz przepastna biblioteka klipartów dają nieograniczone możliwości w remiksowaniu zdjęć free-to-edit i tworzeniu niepowtarzalnych memów i kolaży. Wejdźcie na https://picsart.com/ i dajcie się zainspirować!

Na edytowaniu i przeróbce fotografii możliwości aplikacji się nie kończą. Są też takie, które udostępniają znacznie więcej środków do wykazywania twórczego potencjału.

Komiksy i memy bez twórczej tremy

Comic & Meme Creator to aplikacja do tworzenia komiksowych historii i zabawnych memów. Korzystając z gotowych postaci, przedmiotów, teł i dymków, możecie w szybki i łatwy sposób zobrazować i opowiedzieć, co Wam leży na duszy. Intuicyjna obsługa i olbrzymi wybór elementów graficznych gwarantują świetną zabawę, która na jednym pomyśle na pewno się nie skończy. Zresztą sami sprawdźcie!

Kreatywność zawsze w modzie

Aplikacja Fashion Design Flat Sketch do tworzenia szkiców damskich części garderoby to pozycja obowiązkowa dla miłośników mody i projektowania! Wyposażona w bogatą bibliotekę detali wykończeniowych daje olbrzymie pole do popisu i zindywidualizowania swoich koncepcji. Co bardziej uzdolnieni graficznie użytkownicy mogą też dorysowywać elementy lub wzory ubioru własnoręcznie. I tu z pewnością przyda się pióro cyfrowe Precision Pen dołączone do Lenovo Yoga Book C930.. Jeśli więc macie w sobie żyłkę kreatora mody, zajrzyjcie tu i pokażcie próbkę swoich możliwości!

Zmalujcie coś wielkiego

Aplikacja Infinite Painter do malowania na tablecie oferuje zdaniem jej twórców najlepsze narzędzia i najlepszy interfejs. W zasobniku znajdują się pędzle, szczotki, pisaki, aerograf i ołówki różnej twardości. Istnieje możliwość ustawienia siły mieszania kolorów i stopnia smużenia pociągnięć. Wszystko jest tam, gdzie trzeba, dzięki czemu obsługa programu jest niezwykle intuicyjna. Pobierzcie aplikację, złapcie Precision Pen dla uzyskania jeszcze lepszych efektów i uwolnijcie swoją kreatywność!

Jak widać, droga do twórczego spełnienia może być krótka, łatwa i przyjemna. I jeśli nawet nie zawsze Wasze dzieła znajdą uznanie w oczach społeczności, to pamiętajcie, że dla artysty najważniejszy jest proces tworzenia. Niech kreatywność będzie z wami!

jak uwolnić kreatywność z Yoga Book C930

 Udostępnij

Powiązane Artykuły

Yoga Book C930 - futurystyczna wizja laptopa

Lenovo

Lenovo Yoga Book C930 — laptop z dwoma wyświetlaczami i technologią E Ink

Lenovo

Lenovo Tech&Design – gdzie technologia spotyka się z elegancją

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
ScreenCast Lenovo
Nagrywanie ekranu – jak stworzyć prosty screencast z komentarzem?

Nagrywanie obrazu z ekranu komputera to rzecz bardzo przydatna. Jeśli mamy problem z naszym sprzętem i chcemy zdalnie uzyskać poradę,...

Zamknij