Newsy

Accelerate 2013. Przyśpieszenie w stylu Lenovo

1 czerwca 2013, Aktualizacja 20 czerwca 2018Lenovo

Lenovo Accelerate 2013

Lenovo Accelerate to coroczne konferencja – spotkanie północnoamerykańskiego oddziału Lenovo z ich partnerami oraz klientami. Trochę jak I/O dla Google. Tegoroczne wydarzenie, zamykające się między 29 kwietnia i 1 maja to już trzeci zjazd partnerów Lenovo. Tym razem impreza odbyła się w Las Vegas w Mandalay Bay.

W ciągu tych trzech dni ponad sześciuset uczestników – w tym oczywiście pracownicy i przedstawiciele Lenovo, ale też przede wszystkim dostawcy, hurtownicy, przedstawiciele sieci detalicznych i media – dowiedziało się co piszczy w Lenovo, w jakim kierunku zmierza firma i jak będą się prezentować produktowe nowości w najbliższym roku. Nie ograniczano się przy tym bynajmniej tylko do branży notebooków. Podczas specjalnych warsztatów można się było wiele dowiedzieć także o serwerach Lenovo, chmurze i zauważalnym już od jakiegoś czasu trendzie konsumeryzacji. Mimo że Polsce do USA jeszcze daleko, postanowiliśmy i tak rzucić okiem na to co działo się w Mandalay Bay. Oto krótkie podsumowanie Accelerate 2013.

W trakcie samych sesji mówiono dużo o nowych sposobach na rozszerzenie wpływu marki Lenovo w USA. Zwłaszcza w coraz wyraźniej wyłaniającej się erze PC+. Z wypowiedzi wynika, że po zamknięciu roku z dość dobrym – na tle innych producentów – wynikiem Lenovo nie zamierza okopywać swoich pozycji, tylko iść z falą i spróbować pozyskać dla siebie jeszcze jeden kawałeczek albo dwa z rynkowego tortu. Chris Frey, odpowiedzialny w USA za kanały sprzedaży, mówił, że firma musi agresywniej pozyskiwać klientów i partnerów. Obiecywał też tym ostatnim, że współpraca z Lenovo będzie dla nich jeszcze bardziej opłacalna.

Wiceprezes sekcji ThinkPad Dilip Bhatia pogratulował firmie, a więc i sobie i tak już doskonałego wyniku kategorii ThinkPad. Zapowiedział jednocześnie, że firma nie zamierza osiadać na laurach. Na dowód tego zaprezentował podczas swojego wystąpienia nowy komputer ThinkPad S431. 13,3 calowy notebook zaprojektowany z myślą o SMB, dzięki zastosowaniu super wąskiej ramki wyposażony w 14 calowy wyświetlacz LED o rozdzielczości 1366×768 pikseli. Stał się on trzecim po Lenovo Carbon X1 oraz modelu Helix, bohaterem Accelerate 2013. Naocznie dowodząc, że biznesowy sprzęt nie musi być nudny.

Imahara na Lenovo Accelerate 2013

W trakcie konferencji nie brakowało też sław światowego formatu. Gościem Davida Schmoocka, wice prezesa Lenovo na Amerykę Północną, była legenda futbolu amerykańskiego – Jerry Rice. Na scenie zagościł także były astronauta i pułkownik lotnictwa USA – Rick Searfoss. Jedną z sesji poprowadził natomiast osobiście Grant Imahara, znany z programu Pogromcy Mitów. Prywatnie, jest on zapalonym konstruktorem robotów. Jego robo-gladiator Kickbot zdobył wiele nagród w walkach na światowych arenach. Duże doświadczenie w tej dziedzinie przyniosło Grantowi niesamowity zaszczyt – bo jak nazwać to inaczej – stanięcia za sterami R2-D2 w nowej trylogii Gwiezdnych Wojen z 1999 roku. Na scenie pojawił się też były szef trenerów Disney University, Doug Lipp, zasypując zgromadzonych mieszanką anegdot z kilkudziesięciu lat pracy oraz szkoleń motywacyjnych.

Gościem specjalnym był jednak sławny szympans, doktor marketingu – Do Devil, który prezentował wytrzymałość komputerów z serii ThinkPad. Skoro Lenovo, to zgodnie z hasłem „For Those Who Do” nie zabrakło też innych „Doerów”. Ostatniego dnia spotkania, w sekcji produktowej odbył się wyścig robotów Battle Bots w stylu „Mario Kart” Urządzenia były oczywiście sterowane zdalnie przy pomocy tabletów ThinkPad Tablet 2s. Szybkie podsumowanie kluczowych momentów można obejrzeć na własne oczy na filmie poniżej.Udostępnij

Powiązane Artykuły

„Teoria ThinkPad” - my mamy urodziny, Ty wygrywasz laptopa!

Lenovo

4 nowe tablety serii A z Androidem

Lenovo

A gdyby na świecie nie było smartfonów?

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
Aktywacje na LenovoZone

Nasze konkursy to wyjątkowe aktywacje, będące zagadkami logicznymi, badającymi wiedzę z zakresu IT/technologii/wiedzy o marce.   Po co?
 Naszymi akcjami...

Zamknij