Newsy

Lenovo prezentuje nowe inteligentne rozwiązania podczas Accelerate 2019

14 maja 2019, Aktualizacja 10 czerwca 2019Patryk Piłka

Podczas dorocznej konferencji Accelerate Lenovo przedstawia nowe komputery, produkty rzeczywistości rozszerzonej (AR), rozwiązania z obszaru Internetu rzeczy (IoT) oraz bezpieczeństwa.

W skrócie

Lenovo przyspiesza realizację swojej obietnicy dostarczania jeszcze bardziej inteligentnych technologii oraz innowacji we wszystkich oferowanych kategoriach produktowych: od komputerów przez rzeczywistość rozszerzoną (AR), Internet rzeczy (IoT) po rozwiązania zabezpieczające.

Wśród zaprezentowanych urządzeń znalazły się Lenovo ThinkReality A6 - lekkie, nagłowne urządzenie mobilne AR, ThinkBook 14s i 13s - nowa marka laptopów przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz jeszcze doskonalszy ThinkPad X1 Extreme 2. generacji.

Rozwiązania biznesowe zaprezentowane przez Lenovo podczas Accelerate to m.in. ThinkShield™ - w pełni konfigurowalny pakiet dla firm obejmujący usługi związane z bezpieczeństwem, oprogramowanie i funkcje sprzętowe. Na uwagę zasługują również rozwiązania ThinkIoT takie jak ThinkCentre™ Tiny czy zupełnie nowy ThinkCentre Nano IoT, EPC300.

Orlando, Floryda, USA — 13 maja 2019 r. Doroczna konferencja Lenovo Transform 3.0 at Accelerate to okazja dla klientów biznesowych, partnerów, dziennikarzy branżowych, klientów MSP oraz miłośników technologii, by zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami Lenovo dla biznesu. Umożliwiają one transformację środowiska pracy oraz inteligentniejsze prowadzenie biznesu. Lenovo przyspiesza realizację swojej obietnicy dostarczania jeszcze bardziej inteligentnych technologii oraz innowacji we wszystkich oferowanych kategoriach produktowych: od komputerów przez rzeczywistość rozszerzoną (AR), Internet rzeczy (IoT) po rozwiązania zabezpieczające. Przejdźmy do szczegółów.

Potencjał biznesowy AR/VR

Nowa marka ThinkRealityoferuje firmom podejście oparte na rozwiązaniach, obejmujące zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt. Ma za zadanie pomagać pracownikom przedsiębiorstw w korzystaniu z aplikacji AR. Mogą one służyć do uzyskiwania pomocy, skracania czasu naprawy, eliminowania błędów, usprawniania złożonych procesów, poprawy jakości szkoleń, współpracy i oszczędzania pieniędzy. Platforma ThinkReality umożliwia użytkownikom „przypinanie” informacji cyfrowych 3D, interakcję oraz współpracę z nimi w czasie rzeczywistym. Poprawia to świadomość kontekstową i efektywność pracy. Platforma jest neutralna względem urządzeń i chmur, co ułatwia klientom korporacyjnym wdrażanie aplikacji AR i VR oraz zarządzanie nimi w różnych systemach operacyjnych, usługach w chmurze i urządzeniach, takich jak nowe ThinkReality A6 przedstawione poniżej.

Think Reality A6 – pierwsze urządzenie w ofercie rozwiązań ThinkReality. To lekkie, nagłowne urządzenie mobilne obsługiwane bez użycia rąk. Umożliwia ono wdrażanie zarówno prostych, jak i złożonych rozwiązań AR dla przedsiębiorstw, które chcą zwiększyć efektywność swoich pracowników. A6 waży 380 g i ma ukośne pole widzenia 40° z rozdzielczością 1080p na oko. Dzięki temu należy do najlżejszych, w pełni funkcjonalnych gogli AR w swojej klasie. Niewielkie rozmiary mogą jednak być mylące. Gogle ThinkReality A6 działają z procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 845 Mobile XR Platform i systemem operacyjnym Android™, platformą falowodową Lumus® oraz procesorem wizyjnym Intel® Movidius™ Vision Processing Unit (VPU), dlatego pomimo niewielkich rozmiarów ma ogromne możliwości.

Odważne kompleksowe rozwiązania IoT

Słynąca z innowacyjnego sprzętu i komputerów firma Lenovo nieustannie oferuje rozwiązania do inteligentniejszej pracy. Swoją ofertę ThinkIoT™ wzbogaciła o udoskonalone urządzenie IoT. Rejestruje ono informacje dotyczące różnych powtarzających się działań w środowisku, a następnie analizuje dane pod kątem możliwości zwiększenia wydajności pracy.

Oferta ThinkIoT obejmuje wydajne urządzenia do obliczeń brzegowych, takie jak ThinkCentre Tiny czy zupełnie nowy ThinkCentre Nano IoT, EPC300 oraz szereg czujników. Znajdują się wśród nich inteligentne kamery o dużej mocy, oświetlenie aktywowane przez ruch, systemy wizyjne do kas oraz urządzenia do rozpoznawania twarzy. Mogą one wykrywać i szybko przekazywać informacje, umożliwiając podejmowanie trafnych decyzji na brzegu sieci, np. lokalnie, w magazynie lub w salonie wystawowym. 

Kompleksowe rozwiązania łączące w sobie usługi, oprogramowanie i urządzenia są projektowane przez architektów rozwiązań Lenovo. Pomagają oni klientom biznesowym w uzyskiwaniu coraz lepszych wyników. Oferują konsultacje, wdrażanie urządzeń i podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz umożliwiając predykcyjną analizę danych. Wyobraźmy sobie lekarza używającego okularów AR do przeglądania zdjęć rentgenowskich w chmurze. Pracownika magazynu wspomaganego przez wydajny czujnik kamery (pokazany poniżej), który może zidentyfikować za pomocą kodu QR na naklejce, czy opakowania są umieszczane na właściwej palecie w ciągu 200 milisekund od momentu pobrania pudełka. Wszystko to jest możliwe dzięki rozwiązaniu do automatyzacji gospodarki magazynowej ThinkIoT.

Równie cenny dla firm z branży retail jest prototyp automatycznej kasy z komputerowym systemem wizyjnym. Jest on testowany obecnie w ramach programu pilotażowego na kampusie Lenovo w Pekinie. Właściciele sklepów, którzy chcą skrócić kolejki i uniknąć błędów cenowych, będą wkrótce korzystać z technologii rozpoznawania obiektów w kasach samoobsługowych. Dzięki wbudowanej kamerze, procesorowi i czujnikom to inteligentne rozwiązanie dla handlu detalicznego przyszłości umożliwia klientom jednoczesne skanowanie wszystkich produktów, eliminując w ten sposób konieczność wykrywania poszczególnych kodów kreskowych. Rozwiązanie to waży też zakupy w celu przekazywania informacji zwrotnych dostawcom oraz umożliwia korzystanie z wirtualnego portfela do płatności.

Współpraca Lenovo i Microsoft nad IoT

Na Accelerate firma Lenovo zaprezentowała rozwiązania ThinkIoT działające w oparciu o technologię Azure. Przyspieszą one cyfryzację działalności klientów, takie jak Azure SQL Database Edge oraz rozwiązania dla takich branż jak handel detaliczny i produkcja. Klienci wdrażający rozwiązania Microsoft Azure do IoT, AI i zarządzania danymi mogą teraz korzystać z pełnej oferty Lenovo. W tym bramy brzegowej (edge gateway) ECP300, inteligentnej kamery IOT510C, ThinkCentre Nano IoT i serwera brzegowego ThinkSystem SE350.  

„Klienci coraz częściej chcą łączyć świat fizyczny z cyfrowym i wdrażać rozwiązania IoT oraz AI w celu zmiany sposobu działania. Współpraca z zaufanymi partnerami, którzy mogą zapewnić infrastrukturę i usługi upraszczające IoT, ma kluczowe znaczenie” — powiedział Sam George, Director, Azure Internet of Things, Microsoft Corp. „Nasze nowe partnerstwo z Lenovo w dziedzinie IoT łączy w sobie platformę Microsoft Azure i ofertę rozwiązań ThinkIoT Lenovo obejmującą sprzęt, oprogramowanie i usługi. Dzięki temu nasi wspólni klienci mogą znacznie szybciej uzyskiwać korzyści z inwestycji”.

Inteligentniejsze komputery coraz wydajniejsze i coraz mniejsze. 

Najnowsza oferta komputerów Lenovo obejmuje inteligentne urządzenia z Windows 10, takie jak zupełnie nowy ThinkCentre Nano, ThinkBook oraz ThinkPad X1 Extreme 2. generacji.

ThinkCentre Nano i Nano IoT

ThinkCentre M90n jest najbardziej kompaktową serią biznesowych komputerów stacjonarnych na świecie, które pomimo ultraprzenośnej konstrukcji zapewniają wysoką wydajność1. Modele z tej serii są trzy razy mniejsze od przełomowego ThinkCentre Tiny. Pozwalają zaoszczędzić do 30 procent energii rocznie w porównaniu z tradycyjnymi komputerami stacjonarnymi. Dzięki temu doskonale nadają się do wdrażania w centrach obsługi telefonicznej o dużej gęstości infrastruktury lub w środowiskach o ograniczonej ilości miejsca. ThinkCentre M90n-1 Nano ma format najmniejszy na rynku. Oszczędza miejsce, zapewnia wygodę i ułatwia zarządzanie użytkownikom ze wszystkich branż. Mieści się praktycznie wszędzie: za monitorem, pod stołem lub na półce. Umożliwia współdzielenie biurka bez bałaganu. ThinkCentre Nano może być wygodnie zasilany przez kompatybilny monitor ze złączem USB Type-C lub stację dokującą z portem Type-C, zapewniając tym samym szerokie możliwości połączeń, które zaspokoją wszelkie potrzeby biznesowe. 

ThinkCentre M90n-1 Nano IoT, zbudowano z myślą o energooszczędności. Ma niezwykle cichą konstrukcją bezwentylatorową, działa w szerszym zakresie temperatur (0–50 °C) i jest przeznaczony do pracy w środowiskach o większym poziomie wibracji i wyższej temperaturze. Na przykład w pomieszczeniach produkcyjnych. ThinkCentre Nano IoT to bezpieczna brama IoT, która zapewnia moc obliczeniową i zabezpieczenia urządzeniom IoT znajdującym się w środowisku firmowym i wymagającym reakcji w czasie rzeczywistym na brzegu sieci. Nano IoT zwiększa szybkość reakcji i niezawodność. Umożliwia szybkie przekazywanie informacji pomiędzy podłączonymi urządzeniami peryferyjnymi, czujnikami i urządzeniami IoT, nawet w trudniejszych warunkach przemysłowych. Dzięki modułowi rozszerzeń można dodawać starsze porty i urządzenia peryferyjne w zależności od potrzeb urządzeń na brzegu sieci.

ThinkBook 14s i 13s  

Lenovo wprowadza na rynek nową markę laptopów przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) o nazwie ThinkBook. Jako pierwszą firma zaprezentowała nową linię ultrasmukłych laptopów, które łączą w sobie mobilność i łatwość obsługi typową dla nowoczesnych urządzeń konsumenckich. We współczesnym, nieustannie połączonym z siecią świecie, pracownicy potrzebują płynnie działającego laptopa do pracy z niemal dowolnego miejsca. ThinkBooki zostały zaprojektowane dla MŚP na podstawie badań przeprowadzonych wśród klientów. Zaspokajają potrzeby firm, które kupują laptopy ze względu na odpowiedni design i korzystne ceny, ale nie mogą się już obejść bez rozszerzonych opcji serwisu i gwarancji, które są koniecznością dla większości firm. ThinkBook pozwala rozwijającym się firmom zachować przewagę konkurencyjną przez przyciąganie młodych, zaawansowanych technologicznie menedżerów, oferując atrakcyjne z wyglądu, a jednocześnie ekonomiczne urządzenia.

Ultrasmukła seria ThinkBook S, dostępna w modelu 13- i 14-calowym, została zaprojektowana z myślą o klientach biznesowych, którzy nie chcą iść na kompromisy w kwestiach zasadniczych, takich jak bezpieczeństwo, niezawodność i serwis. Jednocześnie zaspokaja zapotrzebowanie na eleganckie urządzenia, które oferują funkcje znane ze smartfonów. Doskonałe dla każdej firmy nowe Lenovo ThinkBook 13s i 14s łączą w sobie nowoczesny styl i charakterystyczne dla produktów konsumenckich rozwiązania konstrukcyjne, takie jak aluminiowe elementy zewnętrzne, z wbudowanymi zabezpieczeniami klasy korporacyjnej, których klienci oczekują od komputerów z rodziny Think.

ThinkPad X1 Extreme 2. generacji

ThinkPad X1 Extreme 2. generacji przewyższa swojego poprzednika dzięki znaczącym ulepszeniom, takim jak procesory Intel Core™ i9 9. generacji oraz procesor graficzny NVIDIA® GeForce® GTX 1650 z MaxQ, a także dwukrotnie większa pamięć masowa o pojemności 4 TB. ThinkPad X1 Extreme 2. generacji powstał z myślą o zaawansowanych użytkownikach biznesowych.  Jest smukłym i lekkim laptopem z systemem Windows 10. Pasuje do mobilnego stylu życia i zaspokaja potrzeby w zakresie wysokiej mocy obliczeniowej. ThinkPad X1 Extreme 2. generacji jest 15-calowym, wydajnym laptopem do intensywnej pracy z danymi: od edycji wideo i zdjęć po renderowanie grafiki, aplikacje AR/VR itp. Posiada udoskonalone funkcje służące rozrywce, w tym jaśniejszy opcjonalny wyświetlaczowi dotykowemu OLED 4K z funkcją Dolby Vision® i system głośnikowy Dolby Atmos®.

Trzeba być najlepszym, by chronić to, co najlepsze

ThinkShield™ to w pełni konfigurowalny pakiet dla firm obejmujący usługi związane z bezpieczeństwem, oprogramowanie i funkcje sprzętowe. Chronią one pełny cykl życia urządzeń biznesowych: od fazy rozwojowej po utylizację. Oferta ThinkShield ma na celu zapewnianie większego bezpieczeństwa we wszystkich urządzeniach Lenovo Think, centrach danych i nowo powstających rozwiązaniach. W ramach ThinkShield Lenovo stosuje kompleksowe podejście do bezpieczeństwa. Koncentruje się na czterech największych bolączkach klientów związanych z ochroną danych, tożsamości, działań w Internecie i urządzeń. Pakiet ThinkShield dodaje do bogatej oferty siedem nowych propozycji. Są wśród nich Lenovo Self Healing BIOS, który w razie uszkodzenia lub ataku naprawia się automatycznie i powraca do ostatniej dobrej kopii zapasowej. ThinkShield Secure Wipe umożliwia użytkownikom całkowite usunięcie poufnych danych ze swoich urządzeń bez potrzeby korzystania z zewnętrznych narzędzi ani usuwania dysku.

Pełny program konferencji Accelerate oraz więcej informacji o tym, jak Lenovo przekształca środowisko pracy, można uzyskać na stronie https://www.lenovo.com/us/en/accelerate.

Dostępność urządzeń w Polsce

ThinkPad X1 Extreme 2. generacji będzie dostępny od III kwartału 2019.

ThinkBook 13s będzie dostępny od III kwartału 2019.

ThinkBook 14s będzie dostępny na przełomie  III i IV kwartału 2019.

Dostawy ThinkCentre M90n Nano od III kwartału 2019.

Dostawy ThinkCentre M90n Nano IoT od III kwartału 2019.

W celu uzyskania informacji na temat cen i dostępności rozwiązań ThinkIoT i ThinkShield, prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem handlowym lub partnerem biznesowym.

Lenovo wprowadza ThinkReality jako program deweloperski wśród klientów globalnych. ThinkReality A6 pojawi się w serii limitowanej w 3 kwartale 2019.

1 Na podstawie przeprowadzonego przez Lenovo w kwietniu 2019 r. badania komputerów biznesowych głównych producentów sprzedających ponad 1 milion sztuk na świecie rocznie.

2 Ceny nie obejmują podatków, kosztów wysyłki ani opcji, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i podlegają dodatkowym warunkom. Ceny sprzedawców mogą się różnić. Daty dostępności w sprzedaży mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Produkty mogą być dostępne tylko na wybranych rynkach. Wszystkie oferty są uzależnione od dostępności. Lenovo zastrzega sobie prawo do zmiany oferty, funkcji i specyfikacji produktów w dowolnym czasie i bez powiadomienia.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Patryk Piłka

Perfekcjonista w każdym calu. Od pisania na papierze skrzętnie przeszedł do sfery online. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał przez lata w największych polskich redakcjach. Zacięcie technologiczne towarzyszy mu od zawsze, dlatego tak chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami z naszymi czytelnikami.

Powiązane Artykuły

Lenovo przedstawia na MWC inteligentne technologie ułatwiające łączność ze światem

Lenovo

Laptopy Lenovo Legion Y740 i Y540 z kartami NVIDIA RTX debiutują na CES 2019

Lenovo

Flagowe ultrabooki serii ThinkPad X1 zaprezentowane na CES

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Lenovo Kosmos
MythZone #1 – Kosmos [KONKURS]

MythZone to miejsce, w którym oddzielamy wiedzę od mitów i legend. Tych miejskich i tych kosmicznych. A skoro mowa o...

Close