Newsy

Biała i czerwona Yoga Book wkracza do gry

18 czerwca 2018, Aktualizacja 6 czerwca 2019Jarosław Łyszkowski

Biała i czerwona Lenovo Yoga Book

Lenovo z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji przygotowało nie lada gratkę dla fanów reprezentacji Polski. Na rynku debiutuje tablet Yoga Book w białej oraz czerwonej kolorystyce. To ukłon w stronę wszystkich kibiców, którzy dali się ponieść biało-czerwonej, sportowej gorączce towarzyszącej udziałowi reprezentacji Polski w mundialu. Nietuzinkowy design to nie jedyne mocne strony urządzenia.

Yoga Book prezentuje również innowacyjne podejście do technologii dotyku i rewolucjonizuje sposób korzystania z tabletów. Skonstruowana przez Lenovo klawiatura Halo Keyboard to połączenie komfortu używania fizycznych przycisków oraz intuicyjnej technologii dotykowej przy zachowaniu ultrasmukłej konstrukcji. Całość zamknięta jest wyjątkowej białej lub czerwonej obudowie, której grubość to zaledwie 9,6 mm.

Zmiany w segmencie tabletów można scharakteryzować jako systematyczne podnoszenie wydajności urządzeń, poprawę jakości obrazu i dźwięku oraz wydłużanie czasu pracy na baterii. Lenovo wraz z wbudowanym projektorem w Yoga Tab 3 Pro po raz pierwszy pokazało, że tablet jest polem do wdrażania praktycznych innowacji. Pierwsza generacja Yoga Book rozpoczęła kolejny etap tworzenia inteligentnych i przystosowanych  do pracy tabletów wyposażonych w wygodną klawiaturę dającą komfort pisania zbliżony do tradycyjnego laptopa.

Halo Keyboard jest odpowiednikiem klawiatury mechanicznej – jest równie wygodna, a przy tym wykorzystuje w pełni potencjał technologii dotyku i pozwala zachować smukły kształt i niską wagę tabletu. W połączeniu z konstrukcją Yoga Book opartą o zawiasy bransoletowe i ekran obracający się w zakresie 360 stopni oferuje wygodne narzędzie do pracy, także do tworzenia długich tekstów. 

Lenovo Yoga Book

Klawiatura Halo Keyboard to zupełnie płaski panel dotykowy, a klawisze wyświetlają się na nim tylko wtedy, gdy są potrzebne. Panel pokryto specjalnie dobraną powłoką antyodblaskową (anti-glare), by dotykowe korzystanie z niej było jak najbardziej komfortowe, a podświetlenie klawiszy jednolite. To jednak tylko część innowacji, druga znajduje się w oprogramowaniu. Zadaniem programistów było uzupełnienie panelu dotykowego o doznania charakterystyczne dla klawiatur mechanicznych – wrażenie dotykania klawiszy, szybką, precyzyjną i bezbłędną reakcję. Optymalizacje oprogramowania pozwoliły na wprowadzenie reakcji haptycznej, dzięki której użytkownicy czują delikatne drgania przy naciskaniu klawiszy.

Lenovo Yoga Book - klawiatura Halo Keyboard

Klawiatura zastosowana w Yoga Book łączy w sobie naturalność i dokładność klawiatury mechanicznej oraz oprogramowanie, które przewiduje słowa wpisywane przez użytkownika. Podpowiedzi pozwalają pisać jeszcze szybciej, a funkcja uczenia się poprawia powtarzalne literówki oraz zapamiętuje różnice pomiędzy powszechnymi błędami, np. gdy użytkownik naciska klawisz Alt, zamiast Spacji. Halo Keyboard rozpoznaje siłę każdego ruchu palca oraz różnicę pomiędzy umyślnym naciśnięciem a przypadkowym dotknięciem, reagując tylko na zamierzone komendy. Co więcej, dłonie oparte o dolną część klawiatury nie uruchamiają panelu dotykowego, dlatego można wygodnie pracować dając podporę nadgarstkom.

Badania przeprowadzone przez Lenovo pokazały, że użytkownicy korzystający z klawiatur cyfrowych wolą wykonywać mniejsze ruchy palcami, niż w przypadku fizycznych klawiszy. Dlatego w Yoga Book odstępy pomiędzy przyciskami są nieco mniejsze, a wielkość „Backspace” została zoptymalizowana po serii testów i analiz. Halo Keyboard wykorzystuje inny układ niż ten stosowany w większości klawiatur wyświetlanych na ekranach tabletów – nie wymaga przełączania się na różne układy: z literami, z cyframi  lub znakami. Zamiast tego na panelu dotykowym umieszczono pełen zakres cyfr i znaków specjalnych. Dzięki tym udogodnieniom klawiatura jest wygodniejsza w użyciu, co wpływa na wygodę i  produktywność.

Kiedy użytkownik chce skorzystać z funkcjonalności klawiatury np. odpisując na maila, tworząc notatkę, czy dłuższy tekst, wystarczy odchylić ekran o 90 stopni, postawić urządzenie na biurku i… po prostu rozpocząć pisanie. Pełna klawiatura wyświetli się na panelu dotykowym i będzie gotowa do działania. Ale to nie wszystko na co stać Yoga  Book. Po wyłączeniu klawiatury użytkownik otrzymuje obszar roboczy o przekątnej 10″, który współpracuje z innowacyjnym rysikiem Active Pen opartym na technologii Wacom i umożliwia tworzenie odręcznych notatek, szkiców, rysunków schematów.

Cyfrowe zapiski są zachowane w czasie rzeczywistym na urządzeniu przez aplikację Note Saver. Urządzenie oferuje także bardziej klasyczne podejście do  notatek. Za pomocą papieru oraz wymiennej końcówki rysika, można pisać i rysować używając tuszu, a efekt swojej pracy przekształcić na wersję cyfrową w formacie jpg. lub pdf i korzystać z niej w Yoga Book.

Lenovo Yoga Book - rysik Active Pen

Ostateczne testy porównawcze klawiatury Halo Keyboard wykazały, że pisanie na niej jest porównywalne do pisania na klawiaturze fizycznej i o 66% szybsze – niż korzystanie z klawiatur innych tabletów. Testy przeprowadzane przez użytkowników wykazały też, że podświetlenie klawiatury poprawiło ogólne wrażenia użytkownika, a zwłaszcza zwiększyło widoczność podczas pisania. Dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu materiałów i opartemu na oprogramowaniu uczeniu się tego, w jaki sposób ludzie piszą, klawiatura Halo Keyboard jest dużo szybsza niż inne klawiatury na ekranie dotykowym, zaś jej projekt dużo lepiej dostosowuje się do sposobu, w jaki użytkownicy pracują i bawią się.

Lenovo Yoga Book - rysik Active Pen

Lenovo Yoga Book to pierwszy tablet, który oferuje kilka technologii pisania w jednym urządzeniu, dzięki czemu każdy może korzystać z niego na swój własny sposób. Klawiatura Halo Keyboard,  panel dotykowy, innowacyjny rysik, opcja pisaniem tuszem po kartce i cyfryzacja notatek sprawiają, że jeden tablet daje wprost nieograniczone możliwości do pracy i kreatywnej twórczości.

Lenovo Yoga Book z rysikiem Active Pen

Tablet Yoga Book dostępny jest w cenie 2 999 zł.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Jarosław Łyszkowski

Człowiek renesansu, który nie boi się żadnych wyzwań. Dużą część swojego życia spędził w telewizji, działając „od kuchni”. Dziś nie rozstaje się ze swoim ThinkPad'em, bo nigdy nie wiadomo gdzie najdzie go wena do napisania kolejnego perfekcyjnego artykułu. W wolnych chwilach oddaje się swojej największej pasji, którą są stare samochody.

Powiązane Artykuły

Czy nowy Lenovo Yoga zamiesza w świecie tabletów?

Lenovo

Hardware na Luzie: recenzja Lenovo YOGA Tablet 2 10'' z Androidem

Lenovo

Bezpieczny laptop Lenovo

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
obrócony ekran w komputerze
„IT’s Easy” – Jak obrócić ekran w komputerze?

Nacisnęliście przez nieuwagę kilka klawiszy i nagle komputer wyświetla wszystko do góry nogami? Nie musicie stawać na głowie, by uratować...

Close