Porady

„IT’s Easy”- Brak polskich znaków i inne problemy z klawiaturą. Jak je rozwiązać?

8 listopada 2018, Aktualizacja 6 czerwca 2019Padryk Ideowy

Padryk Ideowy

Traktuje pisanie o nowościach produktowych jak misję. Zawsze na posterunku, zawsze gotowy by dać znać czytelnikom, co pojawiło się na rynku i jak to coś może zmienić ich życie. Inny system chłodzenia, mniejszy skok klawiatury, innowacyjny zawias - on tym żyje. I chyba bardzo lubi to życie, bo cały czas chodzi o taki. :)

Wystarczy chwila nieuwagi, a nieprawidłowa kombinacja klawiszy zmienia działanie klawiatury. Zamieniają się miejscami litery „z” i „y”? Nagle przestają się wyświetlać polskie znaki? Kursor likwiduje to, co napisaliśmy wcześniej? Oto jak sobie poradzić z najbardziej irytującymi problemami z klawiaturą.

Zmiana języka klawiatury

Objawy: klawiatura nie pisze polskich znaków, przestają pojawiać się polskie znaki (znaki diakrytyczne) Funkcję tę również możemy wyłączyć, aby w przyszłości owy skrót nas już nie niepokoił.
Sposoby:
trzymając lewy „alt” wciśnij lewy „shift”; wejdź w „start”–> „panel sterowania”–> „data, godzina, język i opcje regionalne”. Kliknij w „data, godzina, język i opcje regionalne”, a gdy pojawi się okno wejdź w zakładkę „języki” –>”szczegóły” i w polu „zainstalowane usługi” wybierz „polski (programisty)”.
Jak ostawić polskie znaki na klawiaturze? Na dolnym pasku koło zegara znajdują się oznaczenia języka PL lub EN – wystarczy kliknąć w ten napis, żeby wybrać odpowiedni język.

Zmiana układu klawiatury

Objawy: zamienione znaki na klawiaturze (zamiast „z” pojawia się „y”)
Sposób na zamienione litery na klawiaturze:
trzymając „ctrl” wciśnij „shift”; prawym przyciskiem myszy kliknij pasek zadań i z menu podręcznego wybierz „paski narzędzi/pasek języka”. Kliknij w „opcje” i dalej w „ustawienia”. Pojawi się okno dialogowe „usługi tekstowe i języki”. W oknie „zainstalowane usługi” pozostaw jedynie typ klawiatury „polski (programisty)”, a resztę usuń. Potwierdź klikając „ok”. Klawiatura nie będzie się więcej przestawiać.

Znikające znaki na klawiaturze

Objawy: podczas edycji tekst nie jest dopisywany w wybranym miejscu, tylko zastępuje wcześniej napisane fragmenty
Sposób:
wciśnij „insert”.Udostępnij

Powiązane Artykuły

"IT's Easy" - Jak sformatować dysk?

Lenovo

"IT's Easy" - Jak włączyć kamerę w laptopie?

Lenovo

"IT's Easy" - Jak podłączyć komputer do telewizora?

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
Lenovo IdeaCentre AiO 730s – recenzja

Czy urządzenia typu All-in-One mają szansę wyprzeć tradycyjne desktopy? Komu można polecić tę kategorię sprzętu i jakie funkcjonalności sprawiają, że...

Zamknij