Newsy

Czy wiesz, że twój tablet może…?

5 listopada 2013Lenovo

Amazon na Windows 8

Zachwycasz się możliwościami swojego tabletu – mobilnością, multimediami, wygodą buszowania w sieci, czy samym wykonaniem urządzenia oraz jego mocnymi podzespołami. A czy wiesz, że potrafi ono znacznie więcej, niż myślałeś?

Pełnię możliwości tabletu możemy poznawać tygodniami, jeśli nie miesiącami. Kiedy już się z nim oswoimy, możemy sięgnąć po mniej lub bardziej zwariowane akcesoria, o których pisaliśmy w jednym z poprzednich tekstów. A co z tymi, którzy uważają, że to wciąż za mało? Także z myślą o nich przygotowano niespodzianki.

Jest wiele świetnych aplikacji, w tym oczywiście gier. Nie każdy jednak wie, że na tablecie możemy wypróbować największe pecetowe hity chociażby z końca lat osiemdziesiątych, czy początku lat dziewięćdziesiątych. Umożliwia to aplikacja DosBox działająca zarówno na Androidzie jak i Windows 8 (w pierwszym przypadku trzeba za nią zapłacić 11,99 zł). Nie tylko wspiera ona mysz, klawiaturę i analogowe joysticki, ale nawet dobrze znane starszym graczom akceleratory grafiki – 3dfx.

DosBox

Po pobraniu aplikacji wystarczy tylko rozejrzeć się za grami, do których wygasły prawa autorskie, bądź takimi, które autorzy sami udostępniają za darmo. Zrobiło tak chociażby Electronic Arts z Command&Conquer czy Blizzard Entertainment z dość brutalnym, ale ciepło wspominanym Blacthorne. Ostrzegamy jednak, że tego typu zabawa może pochłonąć tak bardzo, że zupełnie zapomnimy o obowiązkach.

My nie zapomnieliśmy natomiast o tych, którzy nie przepadają za grami, ale lubią inne rodzaje rozrywki, jak chociażby czytanie książek. Jeśli jesteś jedną z takich osób, a na dodatek zastanawiasz się, czy nie kupić modnego obecnie czytnika e-booków, to mamy dla ciebie krótką odpowiedź – nie rób tego (albo chociaż się nad tym zastanów).

Na tablecie – zarówno Androidowym jak i z Windows 8 – możesz bezpłatnie zainstalować aplikację Kindle. Dzięki niej nie tylko uzyskasz dostęp do ponad miliona książek publikowanych w wirtualnej księgarni Amazon, ale i będziesz mógł je przeczytać na swoim nowym, ulubionym tablecie. Oczywiście aplikacja posiada wszystkie charakterystyczne funkcje znane z czytników e-booków. Możemy zatem przeszukiwać książkę po rozdziałach, czy konkretnych tematach, dodawać zakładki i notatki do książek, a nawet sprawdzać definicję lub wymowę poszczególnych słów, jeśli czytamy jakiś tytuł w języku obcym. A na dobry początek? Jak podpowiada sam Amazon, możemy pobrać darmowe książki, takie jak chociażby Duma i Uprzedzenie czy Przygody Sherlocka Holmesa.

Bitcoin - aplikacja DroidMiner

Bardziej zaawansowanym użytkownikom tabletów polecamy natomiast założenie czapki górnika i spróbowanie swoich sił w wydobywaniu Bitcoinów. Co to takiego? To utworzona w 2008 roku wirtualna waluta, która robi coraz większe zamieszanie na świecie. Nie ma fizycznej postaci, a jest jedynie ciągiem zer i jedynek zapisywanych na komputerze. Samą walutę „wydobywa się” niczym złoto poprzez poświęcanie mocy obliczeniowej swojej maszyny. Niestety, choć tablety to obecnie bardzo mocne urządzenia, to do wydobywania Bitcoinów wciąż mogą być zbyt słabe. Możemy jednak dzięki nim lepiej poznać świat wirtualnej waluty i zainteresować się nią na poważnie. Czy warto? To już zależy od naszego podejścia do pieniędzy. Kurs Bitcoina często się zmienia, ale w chwili pisania tego tekstu, jeden Bitcoin wart był w przeliczeniu 228 dolarów. Za prostą aplikację do wydobywania tej waluty zapłacić trzeba natomiast około trzech złotych.

Jak więc pokazaliśmy na kilku prostych przykładach, tablety potrafią naprawdę bardzo dużo. Mogą być początkiem sentymentalnej podróży do czasów młodości, gdy zachwycaliśmy się grami. Mogą zastąpić inne urządzenie, a nawet klasyczną, papierową książkę, lub stanowić pomost łączący nas ze światem nowoczesnych finansów. Na tym nie kończą się jednak ich możliwości. Już wkrótce na łamach naszego bloga poznacie kolejne sposoby wykorzystywania tych urządzeń.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Komentarze do artykułu

Komentarze


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Czy nowy Lenovo Yoga zamiesza w świecie tabletów?

  Miało być #Betterway i jest. Podczas konferencji prasowej w Los Angeles zaprezentowano nowy tablet Lenovo Yoga. Czy zrewolucjonizuje świat tabletów?

Close