Porady

Czyszczenie pamięci krok po kroku – HelpZone #41

21 grudnia 2016, Aktualizacja 30 lipca 2019Lenovo

Czyszczenie pamięci DNS

W kolejnej części HelpZone przedstawiamy, jak powinno przebiegać czyszczenie pamięci krok po kroku. Czy zdarzyła się Wam kiedykolwiek sytuacja, że strona internetowa, która u innych działała bez problemu, u Was nie chciała się załadować? Nie martwcie się! Jest to bardzo powszechny problem, którego rozwiązaniem jest wyczyszczenie pamięci DNS.

W czterdziestym pierwszym odcinku z serii „HelpZone” pokażemy Wam, jak wyczyścić pamięć podręczną DNS, wyjaśnimy, za co jest odpowiedzialna i dlaczego to właśnie z jej powodu często słyszymy sakramentalnie „u mnie działa”.

Obejrzyj nasz materiał wideo i zobacz, jak wygląda czyszczenie pamięci krok po kroku. Przekonasz się, że to nic strasznego. Miłego oglądania!

„Dziwne, u mnie działa” – wszyscy uwielbiamy słyszeć to hasło z ust informatyków czy pracowników infolinii. Jedną z przyczyn, dla których treść przeglądanych stron może nie wyświetlać nam się prawidłowo jest zapisanie w pamięci DNS nieaktualnych danych. Czyszczenie pamięci to jedna z podstawowych rzeczy, jakie możemy zrobić w takiej sytuacji.

W pamięci DNS przechowywane są wszystkie dane dotyczące stron, które przeglądamy na naszym komputerze. Wśród nich znajduje się m.in. adres IP domeny. W przypadku przeniesienia strony na inny serwer zmieni się jej adres IP, ale nazwa pozostanie ta sama. Ponieważ pozostaje on zapisany w pamięci naszego komputera, który nie rozpoznaje automatycznie, że pod starą nazwą znajduje się nowe IP, nie będziemy mogli prawidłowo wyświetlić strony. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi czyszczenie pamięci.

Czyszczenie pamięci krok po kroku

  • W polu Wyszukaj wprowadź komendę „cmd”, która pozwoli otworzyć Wiersz polecenia
  • Po jego wybraniu wyświetli się nowe okno z czarnym tłem. Wpisujemy w nim komendę „ipconfig/flushdns”
  • Teraz wystarczy ponownie otworzyć stronę, której nie mogliśmy wczytać.

 

 

 Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 1 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Powiązane Artykuły

Jak ściągać filmy z YouTube? - HelpZone #22

Lenovo

Jak przenieść dane między urządzeniami? HelpZone #13

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Szkoła Rysowania: jak zaplanować dymki komiksu?

W trzecim odcinku dowiecie się, jak podzielić naszą historię obrazkową na kolejne kadry oraz jak narysować dymki. To one będą...

Close