Newsy

Flagowe ultrabooki serii ThinkPad X1 zaprezentowane na CES

17 stycznia 2019, Aktualizacja 6 czerwca 2019Patryk Piłka

ThinkPad X1

ThinkPad X1 od samego początku w 2011 r. był zawsze najsmuklejszym, najlżejszym i bezkompromisowym produktem flagowym Lenovo w ofercie dla użytkowników biznesowych. Udoskonalenia przygotowane na rok 2019 docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy. Wsłuchując się w opinie klientów, firma Lenovo dostosowała wygląd i styl tych urządzeń do wymagań współczesnych, mobilnych profesjonalistów.

Na  targach CES Lenovo zapowiedziało najnowsze produkty z linii ThinkPad X1: ThinkPad X1 Carbon 7. generacji i ThinkPad X1 Yoga 4. generacji, które wyróżniają się następującymi najważniejszymi zaletami:

 • X1 Carbon 7. generacji oraz X1 Yoga 4. generacji są jeszcze smuklejsze i lżejsze, niż do tej pory
 • X1 Yoga 4. generacji jest dostępny w obudowie wykonanej całkowicie z aluminium
 • Nowe opcje wyświetlaczy, w tym 400-nitowy ekran o niskim poborze mocy i o rozdzielczości FHD z zabezpieczeniem ThinkPad Privacy Guard
 • Dolby Atmos™ Speaker System z czterema głośnikami oraz cztery mikrofony dalekiego zasięgu
 • Najnowsze procesory Intel® Core™ 8. generacji
 • Nowa opcja łączności LTE-A kategorii 16 oraz udoskonalona konstrukcja anten WLAN i WWAN
 • Zabezpieczenie ThinkShutter dostępne z obiema kamerami: HD i na podczerwień.

„Nasza strategia polega na wykorzystywaniu opinii pozyskanych od klientów do opracowywania nowych konstrukcji i stałego udoskonalania naszej oferty, czego przykładem jest linia X1. Nasi klienci od dawna oczekiwali całkowicie aluminiowego ThinkPada, a my badaliśmy odpowiednie materiały metalowe, by zapewnić im jakość godną tej marki” — powiedział Christian Teismann, senior vice president i general manager, Lenovo Commercial Business Segment.

Oferta Lenovo powiększyła się dziś także o szereg rozwiązań wizualnych i urządzeń peryferyjnych, w tym o nowy monitor ThinkVision P44w o rozdzielczości 43,3”, który wyświetla ultrapanoramiczny obraz i umożliwia zestawianie z drugim monitorem bez zakłócających widok ramek.   

 • ThinkPad X1 Yoga

 • ThinkPad X1 Yoga

 • ThinkPad X1 Carbon 7. generacji

 • ThinkPad X1 Carbon 7. generacji

X1 Carbon 7. generacji ma charakterystyczny wygląd ThinkPada, ale z pokrywą z plecionego włókna węglowego. Flagowy notebook Lenovo z Windows 10 już od lat nosi nazwę X1 Carbon podkreślającą materiał, z jakiego został wykonany. Wielu klientów proponowało, by był on widoczny tak jak w branży motoryzacji i sportach motorowych, co podkreślałoby wytrzymałość konstrukcji. Najwyższej klasy model X1 Carbon z wyświetlaczem 4K Dolby Vision™ ma pokrywę z widocznym splotem włókien węglowych, która przypomina o wykorzystaniu tego materiału do budowy najlżejszego na świecie biznesowego notebooka o przekątnej 14 cali.

ThinkPad X1 Yoga z 2019 roku jest laptopem w zupełnie nowej, precyzyjnie obrabianej i całkowicie aluminiowej obudowie w pięknym żelaznoszarym kolorze.

Choć laptopy z aluminium nie są pomysłem nowym, to można podejrzewać, że większość z nich nie przeszłaby rygorystycznych testów wytrzymałości i niezawodności ThinkPadów. Aluminium jest tak samo mocne jak włókno węglowe, ale musi być grubsze w celu zachowania odporności i sztywności, dlatego też jest cięższe. Aby spełniało wymagania wagowe Lenovo, trzeba je było odchudzić, co okazało się poważnym wyzwaniem — szczególnie w narożnikach i na krawędziach. Zespołowi inżynierskiemu Lenovo udało się przezwyciężyć te trudności i skonstruować smuklejszy, lżejszy i mniejszy laptop w porównaniu z ThinkPadem X1 Yoga poprzedniej generacji. Model ten spełnia też oczekiwania pod względem wytrzymałości, dzięki której użytkownicy ThinkPadów mogą pracować w każdych warunkach.

„Aby zaprojektować ThinkPad X1 Yoga na 2019 rok, musieliśmy wrócić do podstaw i opracować zupełnie nowe podejście” — powiedział Jerry Paradise, vice president, Commercial Product Portfolio. „Pogodzenie nowego podejścia do konstrukcji, projektowania i materiałów z wymaganiami marki ThinkPad pod względem niezawodności, jakości i funkcjonalności było poważnym wyzwaniem, ale efekt końcowy oferuje klientom fantastyczne wrażenia”.

Najwyższej klasy technologie audiowizualne Dolby

Chcąc zapewnić użytkownikom najnowszych laptopów X1 jak najlepsze technologie audio i wideo, firma Lenovo nawiązała współpracę z Dolby. Oprócz opcjonalnej technologii Dolby Vision™, która zapewnia spektakularne wrażenia i wyjątkowy realizm obrazu, nowe X1 Carbon i X1 Yoga mają też głośniki Dolby Atmos™ Speaker System. Technologia ta emituje krystalicznie czysty dźwięk za pośrednictwem czterech głośników zaprojektowanych i dostrojonych przez Dolby, a także przez dowolne słuchawki. Pełny dźwięk zachwycający głębią i precyzją opływa słuchacza ze wszystkich stron, sprawiając wrażenie przebywania w centrum akcji.

Dzięki połączeniu technologii Dolby Vision™ i Dolby Atmos™ Speaker System laptop ThinkPad X1 imponuje także jako laptop multimedialny.

O bezpieczeństwo powinniśmy dbać wszyscy

Kradzieże danych na dużą skalę stały się powszechne. W 2018 roku wykradziono ponad 1,4 miliarda haseł, a większość z nich sprzedano w ukrytej części Internetu. Szacuje się, że do 2021 roku koszt przestępstw cyfrowych wyniesie 6 bilionów dolarów, co odpowiada PKB Japonii lub łącznie Wielkiej Brytanii i Francji. Wszystkie te przypadki stają się coraz głośniejsze. Ich ofiarą padają firmy z listy Fortune 500, na czym cierpi ich reputacja, kapitalizacja giełdowa, a często także miejsca pracy. Bezpieczeństwo powinno być głównym kryterium podczas zakupu nowego komputera.

Firma Lenovo oferuje kompleksową ofertę zabezpieczeń ThinkShield, które chronią urządzenie, tożsamość, dane i łączność użytkowników. Ponieważ wszystkie laptopy ThinkPad mają wbudowane funkcje takich zabezpieczeń, Lenovo stawia czoła zagrożeniom bezpośrednio.

Oba laptopy ThinkPad X1 są dostępne z nowym, opcjonalnym wyświetlaczem FHD o jasności 400 nitów, który zawiera ThinkPad PrivacyGuard — zabezpieczenie ekranu przed wzrokiem osób postronnych. ThinkPad Privacy Alert to specjalna funkcja oprogramowania, która ostrzega użytkowników, gdy ktoś patrzy na ekran, i włącza automatycznie Privacy Guard. Osłona ThinkShutter jest teraz dostępna w kamerach IR oraz HD, a czujnik linii papilarnych Match-on-Chip działa teraz szybciej i bezpieczniej z funkcją Microsoft SecureBio.

X1 Carbon 7. generacji

ThinkPad X1 przyszedł na świat 17 maja 2011 r. Pierwszy X1 miał ekran o przekątnej 13,3 cala, ważył 1,67 kg i wyznaczył nowy standard ultramobilnego komputera doskonalony w kolejnych generacjach. Niecały rok później, z okazji 20-lecia marki pojawił się ThinkPad X1 Carbon pierwszej generacji.

Zaprezentowany w 2019 roku ThinkPad X1 Carbon 7. generacji oferuje użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia:

 • Ma zaledwie 14,95 mm grubości i waży od 1,08 kg, dlatego jest znacznie smuklejszy od pierwszego X1. Ma też większy, 14-calowy wyświetlacz.
 • Dolby Atmos™ Speaker System ma dwa głośniki wysokotonowe skierowane do góry oraz dwa niskotonowe skierowane w dół, przez które odtwarza bardziej realistyczny dźwięk godny laptopa klasy premium.
 • Cztery mikrofony dalekiego zasięgu rejestrują wyraźniejszy dźwięk podczas telekonferencji i ułatwiają rozumienie poleceń głosowych cyfrowym asystentkom: Cortana z Windows 10 oraz Amazon Alexa for PCs.
 • Podróżujący użytkownicy mogą pracować przez nawet 15 godzin, a łączność LTE-A Wireless WAN doskonale się sprawdza podczas pobierania nawet największych plików. Laptop ten umożliwia też korzystanie z łączności LTE kategorii 16, która w zależności od miejsca oferuje szybkości nawet gigabitowe.
 • Model ten jest dostępny z efektownym panelem o jasności 500 nitów, 10-bitowej palecie kolorów i z technologią 4K Dolby Vision™ lub nowym, jaśniejszym niż dotychczas, 400-nitowym wyświetlaczem FHD.

X1 Yoga 4. generacji

ThinkPad X1 Yoga pierwszej generacji pojawił się później, na CES 2016. Po trzech latach nowy X1 Yoga i X1 Carbon mają jeszcze więcej wspólnych innowacji niż kiedykolwiek przedtem. Działający w różnych trybach laptop 4. generacji ma precyzyjnie obrabianą obudowę z aluminium, jest smuklejszy i lżejszy, a także zajmuje mniej miejsca dzięki węższym ramkom.

X1 Yoga wyróżnia się też najwyższej klasy klawiaturą, opcjami wyświetlacza, głośnikami Dolby Atmos™ Speaker System, mikrofonami dalekiego zasięgu, długim czasem działania baterii oraz globalną łącznością LTE-A. Czwarta generacja różni się od poprzedników jeszcze bardziej:

 • X1 Yoga waży teraz 1,35 kg i, mając 15,2 mm grubości, jest o 11% smuklejszy niż model poprzedniej generacji.
 • Dzięki węższym ramkom ze wszystkich stron zajmuje o 17% mniej miejsca.
 • Laptop ma precyzyjnie obrabianą obudowę z aluminium w kolorze żelaznoszarym.
 • X1 Yoga działa ze wszystkimi stacjami dokującymi, w tym z mechaniczną stacją dokującą ThinkPad.
 • Sprawdzone pióro cyfrowe ThinkPad Pen Pro umożliwia wprowadzanie danych w różnych trybach.

ThinkVision P44w

Osoby używające kilku monitorów jednocześnie wiedzą, jakie problemy mogą stwarzać ramki i jak trudno jest zarządzać kilkoma monitorami oraz ich kablami. Nowy ThinkVision P44w eliminuje te wyzwania. Ten monitor o przekątnej 43,4 cala ma niezwykle panoramiczne proporcje boków 32:10 oraz rozdzielczość 3840 x 1200, dlatego mieści na ekranie tyle zawartości co dwa 24-calowe monitory o proporcjach 16:10. Dwa wbudowane porty USB-C umożliwiają podłączenie dwóch wejść wideo oraz jednoczesne przesyłanie danych, sygnału wideo i audio, a także ładowanie z mocą do 90 W.

Spośród innych zalet warto wymienić:

 • Funkcję Picture-by-picture (PBP) z włączaniem i przełączaniem jednym przyciskiem obrazu z dwóch źródeł, która umożliwia pracę wielozadaniową na nowym poziomie.
 • Inteligentne oprogramowanie do zarządzania pulpitami, które umożliwia tworzenie wielu konfiguracji monitorów i regionów wyświetlania.
 • Dwa porty USB 3.1 Type-C i rozbudowane opcje łączności (2x HDMI 2.0 oraz 1 x DP 1.4) dla bardziej wymagających użytkowników.
 • Zgodność ze standardem VESA Certified DisplayHDR™ 400 i szczytową jasność 450 nitów, dzięki którym monitor ma lepszy kontrast i wierniej prezentuje kolory, a obraz jest bardziej realistyczny.

Najnowsza oferta akcesoriów

 • Nowa Stacja dokująca ThinkPad ThunderboltTM 3 generacji 2 umożliwia łatwe tworzenie stanowiska pracy w biurze lub w domu. Stacja dokująca Thunderbolt 3 działa z dwoma monitorami o rozdzielczości UHD i udostępnia wiele portów o wysokiej przepustowości. Za jej pomocą można także ładować wybrane laptopy ThinkPad z mocą do 65 W. Stacja umożliwia przelotową łączność sieciową Ethernet i zarządzanie komputerem przez sieć przy użyciu takich funkcji jak Wake on LAN oraz rozruch w środowisku PXE. Dzięki temu administratorzy IT mogą wysyłać aktualizacje systemu, a nawet odzyskiwać zdalnie jego działanie.
 • Zestaw słuchawkowy Pro Stereo USB Lenovo z mikrofonem do eliminacji hałasu zmienia każde pomieszczenie w osobistą salę konferencyjną.
 • Osoby pracujące w domu lub mające dostęp do małej sali spotkań mogą wybrać głośnik Lenovo VOIP 360 Camera Speaker. Ten mobilny głośnik eliminuje echo akustyczne oraz redukuje hałas otoczenia, a funkcja 360-stopniowego obrazu wideo z czterema opcjami wyświetlania umożliwia prowadzenie kilkuosobowych wideokonferencji na podzielonym ekranie po jednym naciśnięciu przycisku. Urządzenie współpracuje z usługami Skype, Jabber, Cisco Webex, Google Hangouts i Tencent QQ. Lenovo współpracuje z firmą Amazon nad certyfikacją pod kątem usług Alexa i Chime.
 • Ultraprzenośny głośnik Bluetooth Lenovo 700 umożliwia korzystanie z rozrywki i prowadzenie telekonferencji w drodze. Ten najsmuklejszy na świecie głośnik Bluetooth ma zaledwie 11 mm grubości, ale odtwarza wyrazisty dźwięk przy użyciu czterech przetworników przez nawet 8 godzin. To niezwykle mobilne urządzenie ładuje się w zaledwie 2 godziny, ma łatwe w obsłudze dotykowe elementy sterujące dźwiękiem i połączeniami VoIP, a także gniazdo USB-C. Co więcej, jest odporne na zachlapania wodą zgodnie z wymaganiami stopnia ochrony IPX2.
 • I na koniec dwa akcesoria przeznaczone głównie dla podróżujących przedstawicieli małych firm, ale atrakcyjne także dla konsumentów. Koncentrator USB-C Lenovo z zasilaniem wykorzystującym porty USB-C w nowszych laptopach w celu dostarczania energii i podłączania urządzeń zewnętrznych. Wbudowany system porządkowania kabla ułatwia podróżowanie w dobrym stylu. Podczas dojazdów do pracy czy też dalszych podróży przydałaby się torba na najnowszego ThinkPada wraz z akcesoriami. Plecak Lenovo Commuter Backpack waży zaledwie około kilograma i ma aż 25 litrów pojemności. Dzięki temu mieści laptopy o przekątnej do 15,6 cala, kable oraz akcesoria. Plecak ma wytrzymałe, wodoodporne wykończenie i kieszonkę na wartościowe przedmioty oraz pomysłowy odblaskowy panel, który ładuje się na słońcu i błyszczy w ciemności, zwiększając bezpieczeństwo nocnych podróży.

Dostępność i ceny:

ThinkPad X1 Carbon będzie dostępny od czerwca 2019, w cenie od 1709 USD.
ThinkPad X1 Yoga będzie dostępny od czerwca 2019, w cenie od 1929 USD
.
ThinkVision P44w będzie dostępny od kwietnia 2019, w cenie od 1299 USD
.

Stacja dokująca ThinkPad Thunderbolt 3 Dock 2. generacji jest już dostępna w cenie 319,99 USD.
Zestaw słuchawkowy Pro Stereo USB Lenovo będzie dostępny od czerwca w cenie od 149,99 USD
.
Głośnik Lenovo VOIP 360 Camera Speaker będzie dostępny od marca w cenie od 249,99 USD
.
Ultraprzenośny głośnik Bluetooth Lenovo 700 będzie dostępny od kwietnia w cenie od 149,99 USD.

Koncentrator USB-C Lenovo z zasilaniem będzie dostępny od stycznia w cenie od 79,99 USD
.

Plecak Lenovo Commuter Backpack będzie dostępny od stycznia. Informacje o cenach można sprawdzić pod adresem www.lenovo.com.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Patryk Piłka

Perfekcjonista w każdym calu. Od pisania na papierze skrzętnie przeszedł do sfery online. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał przez lata w największych polskich redakcjach. Zacięcie technologiczne towarzyszy mu od zawsze, dlatego tak chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami z naszymi czytelnikami.

Powiązane Artykuły

Bez zbędnych kompromisów – poradnik zakupowy Lenovo cz. 2

Lenovo

Bezpieczny laptop Lenovo

Lenovo

Lenovo ThinkCentre - odpowiedź na biurowe dylematy?

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
akcesoria dla graczy Lenovo Legion
Lenovo Legion prezentuje nowe akcesoria dla graczy na CES 2019 w Las Vegas

W trakcie trwających targów CES® 2019 w Las Vegas firma Lenovo zaprezentowała nowe akcesoria dla graczy marki Lenovo Legion. Gracze...

Close