Newsy

Futurologia, czyli przyszłość oczami… Matura to Bzdura!

23 maja 2014, Aktualizacja 6 kwietnia 2018Lenovo

Matura to BzduraJak będzie wyglądała nasza przyszłość? Jakie nowe technologie się pojawią i czy powinniśmy się ich obawiać? Jakie problemy zostaną rozwiązane dzięki nowym wynalazkom? Rozpoczynamy nowy cykl wywiadów, w którym pytamy naszych gości o to, jak według nich będzie wyglądało nasze życie w przyszłości. Na pierwszy ogień… ekipa „Matura to Bzdura”!

Wynalazek, o którym marzysz to…

mtb1

Marcin Frej:

Marzę o teleporterze! Dzięki niemu w kilka chwil moglibyśmy znaleźć się na drugim końcu świata. Rozwiązałoby to problem zanieczyszczenia spalinami, problem korków oraz stresu komunikacyjnego. Zlikwidowany zostałby również problem ofiar transportu.

 

mtb3

Adam Drzewicki:

Darmowa energia miałaby niesamowity wpływ na geopolitykę całego globu. Chciałbym zobaczyć miny polityków, którzy kontrolują liczne złoża ropy, gazu i węgla gdy się okaże, że już ich nie potrzebujemy.

 

 

mtb2

Anna Durka:

Marzę o wehikule czasu. Jest on jednym z niewielu wynalazków, który byłby w stanie rozwiązać zagadki przeszłości np. zaginięcie dinozaurów czy zabójstwo Kennedy’ego. Jak również dzisiejsze problemy np. zanieczyszczenie środowiska poprzez odwiedzenie przyszłości, w której te problemy zostały już rozwiązane.

 

Dom przyszłości – jakie nowe technologie się w nim pojawią?

mtb1Marcin Frej:

W domach przyszłości pojawią się komory relaksacyjne eliminujące hałas otaczającego świata, wyposażone w stymulatory fazy REM. Dzięki nim będziemy mogli sprawnie i szybko wypoczywać, aby w pełni rozkoszować się życiem.

 

mtb3Adam Drzewicki:

Ja najbardziej nie lubię zmywać naczyń i prać ubrań, więc robot który zbierałby naczynia i ubrania porozrzucane po całym mieszkaniu byłby moim osobistym bohaterem.

 

 

mtb2Anna Durka:

Jestem pewna, że domem przyszłości będzie zarządzała Sztuczna Inteligencja tzw. “Pani Domu”, która będzie sprzątała, prała, gotowała, a nawet podlewała kwiaty gdyż będzie połączona ze wszystkimi urządzeniami AGD i RTV. Ponadto przydałby się robot jak w rodzinie Jetsonów do wykonywania bardziej skomplikowanych zadań, które czasem nawet mężczyznom sprawiają trudność np. wynoszenie śmieci ;p

 

Sztuczna inteligencja (AI) – szansa czy zagrożenie?

mtb1Marcin Frej:

Sztuczna Inteligencja jest zarówno szansą, jak również zagrożeniem. Jest technologią, która może uprościć nasze życie, ale może również zamienić nas w nieporadne istoty! Jeśli uzależnimy się w pełni od maszyn, w sytuacjach kryzysowych będziemy jak ryba wyrzucona na brzeg morza!

 

mtb3Adam Drzewicki:

W zachodniej kulturze często sztuczna inteligencja staje się złem, które trzeba wyeliminować. Natomiast na dalekim wschodzie częściej robot, który uzyskał samo świadomość jest bohaterem i stara się pomóc ludzkości. Zgadzam się z tym drugim przekonaniem i bardziej obawiam się o ludzkie błędy niż błędy sztucznej inteligencji.

 

mtb2Anna Durka:

Wiele osób boi się, że sztuczna inteligencja nabierze w pewnym momencie samo świadomości i będzie chciała przejąć kontrolę nad światem jak w filmie Terminator. Ja się jednak bardziej boję sztucznej inteligencji w arsenale terrorystów. Jednak uważam, że sztuczna inteligencja będzie dla nas bardzo korzystna.

 

“Matura to Bzdura” to program komedii kontrowersyjnej, który daje do myślenia długo po tym jak skończyłeś się śmiać. Zadając Polakom proste pytania np.: w którym roku odbyła się bitwa pod Grunwaldem? Czy Ziemia krąży wokół Słońca? Z czego robi się rodzynki? Udowadniamy bezsens matury czyli uczenia się na pamięć aby tylko zdać.

Ekipa „Matura to Bzdura” zasiada w jury drugiej edycji konkursu Patenty Lenovo.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Powiązane Artykuły

Rozmawiamy z Katarzyną "Noviką" Nowicką

Lenovo

Ashton Kutcher rozmawia z użytkownikami tabletów i co z tego wynika... [wideo]

Lenovo

Bezpieczeństwo dziecka w sieci – jak o nie zadbać?

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Lenovo liderem na globalnym rynku PC

55 milionów komputerów osobistych, 50 milionów smartfonów i ponad 9 milionów sprzedanych tabletów w ciągu roku. Firma Lenovo ogłosiła właśnie...

Close