Ciekawostki

Czy pamiętasz… gdzie są gadżety z dawnych lat? [infografika]

13 października 2014, Aktualizacja 3 kwietnia 2018Lenovo

 gadżety z dawnych latJeszcze niedawno Game Boy był spełnieniem marzeń, dziś jest reliktem. Ale wciąż ciepło wspominanym. Zapraszamy Cię w podróż bez trzymanki po minionej, cyfrowo-analogowej epoce. Bilety do wyboru – na kasetach, dyskietkach lub kartridżach!

Aparat Zenit, czyli gwiazda wyjazdów nad morze, na Mazury, a dla szczęściarzy nawet do Bułgarii. W zestawie użytkownik otrzymywał poważne dylematy moralne – bo jak sensownie wykorzystać te 36 klatek? Wątpliwości rozwiał dopiero aparat cyfrowy, ale jego pierwsze modele to dziś także fotograficzna prehistoria.

Telewizor Neptun, tudzież Jowisz, na których oglądało się z wypiekami na twarzy odcinki MacGyvera i Drużyny A, podczas gdy mama wylewała wiadra łez śledząc perypetie Niewolnicy Izaury.

Commodore 64, czyli Komoda, Komar, odwieczny rywal Atari – na nim dokonywało się pierwszych prób ratowania świata przed kosmitami. Dalsze próby przeniosły się już na konsolę – obiekt zazdrości kolegów spod trzepaka.

Zrzeczy ciut bardziej przenośnych: niezawodny zegarek z kalkulatorem oraz Game Boy, czyli powiew mobilności i zapowiedź nowych czasów, niczym Wind of Change Scorpionsów słuchany na „polskim łokmenie” – Kajtku.

A skoro jesteśmy przy muzyce – odtwarzacz MP3 – ale nie taki, jakim znamy go dzisiaj. Tylko ten z zamierzchłych czasów, mogący pomieścić w porywach pół albumu Britney Spears.

Kiedyś, żeby być gadżeciarzem, trzeba było mieć całkiem duży pokój, bo niektóre z nich zabierały naprawdę sporo miejsca i zwykle miały tylko jedną funkcję. A „kieszonkowość” była bardzo względnym pojęciem. Dziś możemy mieć to wszystko w jednym – wystarczy Lenovo Yoga Tablet 2.

Choć… sentyment pozostaje. Pamiętasz te gadżety? A może inne bardziej wpłynęły na Twoje życie i radość dorastania? Wpisz w komentarzu Twoje ulubione wspomnienie z gadżetem tamtych lat.

Pobierz naszą infografikę poniżej lub TUTAJ:

 

 gadżety z dawnych latJak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Powiązane Artykuły

5 wakacyjnych technogadżetów

Lenovo

Dlaczego sztuczna inteligencja nie dogada się z ludźmi? CrazyNauka odpowiada [futurologia]

Lenovo

Czy pozostawianie akumulatora w laptopie szkodzi baterii? - technologiczne mity

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Lenovo C470 – komputer dla ucznia

Szukasz dobrego komputera do nauki i zabawy? Może Ci się spodobać model All-in-One, który zajmuje mniej miejsca niż tradycyjny desktop....

Close