Porady

„IT’s Easy” – Jak obrócić ekran w komputerze?

14 czerwca 2018, Aktualizacja 27 czerwca 2018Lenovo

 Jak obrócić ekran w komputerze

Nacisnęliście przez nieuwagę kilka klawiszy i nagle komputer wyświetla wszystko do góry nogami? Nie musicie stawać na głowie, by uratować sytuację – wystarczy, że zastosujecie się do naszych prostych rad co do tego, jak odwrócić ekran w laptopie.

Przede wszystkim Wasz komputer musi mieć wszystkie niezbędne sterowniki karty graficznej i to właśnie w jej konfiguracjach dostępne są opcje odwracania ekranu.

Jak obrócić ekran w komputerze

1. W zasobniku systemowym (obszar w prawej części Paska zadań) znajdujemy naszą kartę graficzną – np. Nvidia, a następnie włączamy jej Panel sterowania.

2. Tam, wśród różnych rodzajów konfiguracji, znajdujemy pozycję Obróć obraz i wybieramy rodzaj orientacji: poziomą, pionową lub odwróconą.

3. Wybieramy jedną z nich i klikamy Zastosuj, a nasze zmiany zostaną wprowadzone.

Odwrócony ekran w laptopie mogą też uratować dwie opcje na skróty: klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wchodzimy we właściwości grafiki lub z poziomu klawiatury wciskamy klawisze CTRL + ALT, posługując się jednocześnie strzałkami.Udostępnij

Powiązane Artykuły

Poznajmy technologie: Jak działa karta graficzna?

Lenovo

"IT's Easy" - Jak wejść do BIOS-u?

Lenovo

"IT's Easy" - Jak podłączyć komputer do telewizora?

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zalany laptop – co robić? Poradnik wideo

Niestety, stało się! Na Twój ukochany laptop zupełnym przypadkiem wylała się woda, kawa lub inny płyn. Co należy zrobić? Po...

Zamknij