Porady

Jak podłączyć dwa monitory do laptopa

6 czerwca 2019, Aktualizacja 9 lipca 2019ZMASLO

 

Laptop to świetne mobilne narzędzie pracy lub rozrywki. Istnieje jednak proste rozwiązanie zwiększające produktywność podczas stacjonarnej pracy. Możemy do naszego laptopa podłączyć zewnętrzny monitor i zyskać dodatkową przestrzeń. Co jednak gdybyśmy chcieli pójść o krok dalej? Jak podłączyć dwa monitory do laptopa w prosty sposób?

Nie tak dawno przez nasze forum LenovoZone przewinął się temat podłączenia dwóch zewnętrznych monitorów do laptopa. Wbrew pozorom może to nie być to tak trywialna sprawa, jakby się wydawało. W praktyce wszystko zależy od sprzętu, którego używamy. W większości laptopów do dyspozycji mamy tylko jedno wyjście wideo. Często jest to HDMI, bądź starsze złącze VGA, a w niektórych laptopach z serii ThinkPad było to złącze DisplayPort. Jak podłączyć dwa monitory do laptopa? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania.

Dock USB 3.0

Dla wszystkich urządzeń Lenovo przeznaczone jest urządzenie ThinkPad USB 3.0 Pro Dock. To elegancka kostka, która za pomocą jednego przewodu USB jest w stanie znacząco rozbudować możliwości naszego laptopa. Możemy do niej podłączyć 2 zewnętrzne monitory i kabel internetowy oraz zyskujemy dodatkowe porty USB.

Stacja dokująca USB-C

Jeśli nasz komputer jest wyposażony w złącze USB-C, możemy skorzystać z docka ThinkPad USB-C Dock. Jest to rozwiązanie zbliżone do poprzedniego. Różnica polega jednak na tym, że port USB-C gwarantuje większą przepustowość oraz dodatkowo tym samym kablem  – oczywiście jeśli nasz laptop wspiera tę funkcję – może być ładowana bateria.

Stacja dokująca Thunderbolt 3

Jeśli nasz komputer jest wyposażony w złącze USB-C ze wsparciem Thunderbolt 3, możemy skorzystać z docka ThinkPad Thunderbolt 3. Jest to rozwiązanie o największej ilości funkcjonalności. Prędkość transmisji względem standardu USB-C może być aż 4 razy szybsza oraz istnieje możliwość podłączenia dodatkowych zewnętrznych urządzeń wykorzystujących magistralę PCIe za pomocą dodatkowego złącza Thunderbolt 3 w stacji dokującej.

Stacja dokująca dla urządzeń z serii ThinkPad

W nieco starszych laptopach z serii ThinkPad pod spodem laptopa znajduje się złącze do stacji dokującej. Za niewielką kwotą możemy nabyć taką stację, która umożliwi nam podłączenie dwóch zewnętrznych monitorów, a także zapewni nam dostęp do większej liczby portów USB, czy portu na kabel internetowy, złącze jack do podłączenia głośników, a dodatkowo w tym czasie nasz laptop będzie ładowany.

Zewnętrzna karta graficzna na Thunderbolt 3

Rozwiązaniem najbardziej zaawansowanym i jednocześnie najdroższym jest zastosowanie zewnętrznej karty graficznej podłączanej przez złącze USB-C (Thunderbolt 3). Do dyspozycji mamy wiele różnych „skrzynek”, do których możemy zamontować desktopową kartę graficzną, zyskując tym samym podłączenie 2 i więcej monitorów, ale także dodatkową moc przetwarzania grafiki 3D. Może się to przydać osobom, które chciałyby grać w gry, bądź wykorzystują programy do projektowania 3D, lub montują filmy.

jak podłączyć dwa monitory do laptopaJak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 2.1 / 5. Liczba głosów: 39

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


ZMASLO

Youtuber, który uwielbia dzielić się informacjami o technologii. Wyciska 100% z każdego sprzętu i oprogramowania, dlatego często na jego kanale pojawiają się filmy na temat sprzętów używanych, które testuje do granic możliwości. Uwielbia GNU/Linux i ThinkPady.

Powiązane Artykuły

Stacje dokujące Lenovo - recenzja

Lenovo

Lenovo prezentuje monitory w rozsądnej cenie

Lenovo

Promocja na zakup ThinkPad X1 Extreme

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Sound Beat Lenovo
Goniąc format bezstratny, czyli streaming muzyki

Światowy rynek muzyczny zakończył ubiegły rok w świetnej kondycji i platformy umożliwiające streaming muzyki mają w tym swój udział. Cały...

Close