Porady

„IT’s Easy” – Jak podłączyć komputer do telewizora?

28 maja 2018, Aktualizacja 6 czerwca 2019Karol Kopańko

Jak podłączyć komputer do telewizora

Dla wielu osób telewizor nie pełni już klasycznej funkcji: staje się dodatkiem do komputera, który pozwala na stworzenie kina domowego, przydaje się podczas grania czy pomaga w pracy. Tym razem sprawdzamy, jak podłączyć telewizor do laptopa.

Mamy dwie opcje do wyboru: bezprzewodową i przewodową. Ta pierwsza zarezerwowana jest dla nowszych urządzeń i wykorzystuje technologię Wi-Fi Direct. Dzięki niej oba urządzenia łączą się ze sobą bezpośrednio. Nie muszą znajdować się w zasięgu sieci bezprzewodowej czy routera. Podnosi to bezpieczeństwo i szybkość transmisji. Wi-Fi Direct świetnie sprawdzi się w przypadku streamingu multimediów czy prezentacji, ale gorzej w grach z racji na niższą częstotliwość odświeżania.

W przypadku opcji przewodowej kluczowy będzie kabel. Należy więc sprawdzić, jakie porty ma nasz sprzęt:
* W laptopach mogą to być HDMI (niekiedy w zminiaturyzowanych wersjach mini lub micro jak w Lenovo Yoga Booku), VGA lub Mini Display,
* Nowsze telewizory będą mieć wejście DisplayPort i HDMI, a starsze VGA.

Jak podłączyć komputer do telewizora
Najlepszą jakość i wygodę oferują połączenia DisplayPort i HDMI, ze względu na jednoczesną transmisję obrazu, jak i dźwięku. VGA przesyła z kolei tylko obraz, więc konieczne jest skorzystanie z kabla z końcówkami Mini Jack, który przenosi dźwięk. Jeśli porty są mieszane, konieczne jest użycie specjalnie do tego przeznaczonych adapterów.

Na koniec na telewizorze wystarczy wybrać odpowiednie źródło (np. HDMI dla połączenia HDMI i VGA dla połączenia VGA), aby cieszyć się obrazem i dźwiękiem w najwyższej jakości.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 2.8 / 5. Liczba głosów: 5

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Karol Kopańko

Dziennikarz Spider’s Web, redaktor Sonda 2 i współpracownik wszelkiej maści mediów: od papierowych, przez online’owe, po telewizyjne. Współautor książki o bitcoinie: „Bitcoin. Złoto XXI wieku”. W swoich artykułach stara się przedstawić zmieniającą się rzeczywistość „zwykłego Kowalskiego” pod wpływem technologii.

Powiązane Artykuły

Jak wybrać odpowiedniego laptopa?

Lenovo

Chłodzenie peceta - jak to skutecznie robić?

Lenovo

Jaka matryca w laptopie będzie najlepszym wyborem?

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Niebiesko zielone lampki
Lenovo podczas uroczystej gali Lenovo Top Partners Award 2018 nagrodziła swoich partnerów

Firma Lenovo podczas uroczystej gali Lenovo Top Partners Award 2018 nagrodziła swoich najlepszych partnerów biznesowych. Uroczystość poprowadził Hubert Urbański, a...

Close