Porady

„IT’s Easy” – Jak podłączyć komputer do telewizora?

28 maja 2018Lenovo

Jak podłączyć komputer do telewizora

Dla wielu osób telewizor nie pełni już klasycznej funkcji: staje się dodatkiem do komputera, który pozwala na stworzenie kina domowego, przydaje się podczas grania czy pomaga w pracy. Tym razem sprawdzamy, jak połączyć komputer z telewizorem.

Jak podłączyć komputer do telewizora

1. Sprawdzamy, jakie wejście ma nasz sprzęt – od tego zależy sposób, w jaki będziemy podłączać komputer do telewizora. W laptopach mogą to być porty: HDMI, VGA lub Mini Display, z kolei starsze telewizory będą mieć wejście VGA, a nowsze HDMI.

2. W przypadku obu gniazd HDMI podłączamy kabel HDMI, który prześle jednocześnie obraz i dźwięk, w dwóch VGA – kabel VGA oraz Mini Jack. Jeśli porty będą mieszane, konieczne jest użycie specjalnie do tego przeznaczonych przejściówek. Co istotne, wiele nowoczesnych urządzeń nie potrzebuje już kabli, bo za połączenie komputera z telewizorem odpowiada technologia Wi-Fi Direct.

3. Gotowe! Teraz wystarczy włączyć odpowiedni kanał, np. S_VIDEO, i możemy cieszyć się obrazem oraz dźwiękiem wysokiej jakości.Udostępnij

Powiązane Artykuły

Jak wybrać odpowiedniego laptopa?

Lenovo

Chłodzenie peceta - jak to skutecznie robić?

Lenovo

Jaka matryca w laptopie będzie najlepszym wyborem?

Lenovo

Komentarze do artykułu

Komentarze do artykułu mogą dodawać tylko osoby zalogowane.

Zaloguj się


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
Lenovo podczas uroczystej gali Lenovo Top Partners Award 2018 nagrodziła swoich partnerów

Firma Lenovo podczas uroczystej gali Lenovo Top Partners Award 2018 nagrodziła swoich najlepszych partnerów biznesowych. Uroczystość poprowadził Hubert Urbański, a...

Zamknij