Porady

„IT’s Easy” – Jak sformatować komputer?

22 czerwca 2018Lenovo

jak sformatować komputer

Formatowanie dysku przydaje się, jeśli komputer jest mocno zawirusowany lub kiedy chcemy raz na zawsze usunąć jego pliki i programy. Takie działanie pozwala przygotować go odpowiednio do ponownego zapisywania danych i usprawnia pracę systemu.

Istnieje kilka sposobów, które mówią, jak sformatować laptopa. Oto jedne z najpopularniejszych:

jak sformatować komputer

1. Wchodzimy w Mój komputer.

2. Klikamy prawym przyciskiem myszy na dysk i wybieramy Formatuj.

Taką możliwość znajdziemy też pod opcją Zarządzaj > Zarządzanie komputerem > Zarządzanie dyskami, gdy prawym przyciskiem myszy klikniemy na ikonkę Mój komputer.

W niektórych przypadkach, szczególnie kiedy na wybranym dysku znajduje się nasz system, niezbędne może okazać się uruchomienie instalatora Windows z płyty lub pendrive’a. Tam musimy przejść do niestandardowej instalacji i znaleźć możliwość formatowania dysku. W takim dokładnym czyszczeniu komputera pomagają również specjalistyczne programy.

Zanim jednak zdecydujemy się na któryś z kroków, warto zrobić kopię zapasową naszych najważniejszych plików, bo formatowanie komputera usuwa je na zawsze.Udostępnij

Powiązane Artykuły

"IT's Easy" - Jak obrócić ekran w komputerze?

Lenovo

"IT's Easy" - Jak wejść do BIOS-u?

Lenovo

"IT's Easy" - Jak podłączyć komputer do telewizora?

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
In-Memory Data Grid – nowy sposób podejścia do baz danych

W dobie coraz większej ilości danych potrzebujemy rozwiązań pozwalających na ich sprawne gromadzenie i przetwarzanie. Niestety, pomimo rozwoju technologicznego aktualne...

Zamknij