Porady

„IT’s Easy” – Jak włączyć kamerę w laptopie?

16 sierpnia 2018, Aktualizacja 29 października 2020Karol Kopańko

widokowy lot samolotem

Chcecie przeprowadzić rozmowę wideo albo nagrać film komputerową kamerą, ale nie wiecie, jak ją włączyć? Oto kilka wskazówek, które pozwolą wam wykorzystać pełnię jej możliwości.

Standardowo kamera w komputerze aktywuje się wraz z uruchomieniem dedykowanego jej programu, np. Skype’a do wideo-rozmów czy YouCam do nakładania efektów na nagrywany obraz. Jeśli jednak tak się nie dzieje, można wykorzystać kombinację klawiszy FN oraz jednego z klawiszy funkcyjnych F1-F12, oznaczonego ikonką aparatu.

Nie wszystkie urządzenia posiadają jednak skrót klawiszowy do włączenia kamery w laptopie. Jak uruchomić ją w inny sposób? Używając menedżera urządzeń.

Jak włączyć kamerę w laptopie Lenovo – Instrukcja

1. Włączamy menu Start, a następnie wpisujemy „Menedżer urządzeń” lub znajdujemy go w Panelu sterowania, pod kategorią Sprzęt i dźwięk.

2. Z dostępnych opcji rozwijamy Urządzenia do obrazowania – pokażą nam się wszystkie współpracujące z komputerem kamery. Klikamy prawym przyciskiem myszy na jedną z nich i wtedy możemy wybrać możliwość jej włączenia (lub wyłączenia).

urządzenia do obrazowania

Jeśli program nie może znaleźć kamerki, należy sprawdzić zainstalowane sterowniki (klikamy na Właściwości, a następnie Sterowniki w menu z kroku 2) i porównać ich wersję ze sterownikami dostępnymi do pobrania ze strony wsparcia technicznego Lenovo. Jeśli posiadamy starszą ich wersję aktualizacji możemy dokonać na dwa sposoby:

1. Pobierając pliki ze strony Lenovo i instalując je ręcznie.

2. Wybierając aktualizację z tego samego menu, gdzie włączyliśmy kamerę w kroku nr 2 powyżej.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 2.7 / 5. Liczba głosów: 112

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Karol Kopańko

Dziennikarz Spider’s Web, redaktor Sonda 2 i współpracownik wszelkiej maści mediów: od papierowych, przez online’owe, po telewizyjne. Współautor książki o bitcoinie: „Bitcoin. Złoto XXI wieku”. W swoich artykułach stara się przedstawić zmieniającą się rzeczywistość „zwykłego Kowalskiego” pod wpływem technologii.

Powiązane Artykuły

"IT's Easy" - Jak obrócić ekran w komputerze?

Lenovo

"IT's Easy" - Jak wejść do BIOS-u?

Lenovo

"IT's Easy" - Jak podłączyć komputer do telewizora?

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
kącik gracza
Stylowe na zewnątrz, drapieżne wewnątrz – nowe komputery Lenovo Legion zaprezentowane

 W Warszawie odbyła się polska premiera nowych komputerów Lenovo Legion. Zaprezentowane zostały laptopy Lenovo Legion Y530 i Y730, desktopy...

Close