Porady

„IT’s Easy” – Jak włączyć kamerę w laptopie?

16 sierpnia 2018, Aktualizacja 1 czerwca 2020Karol Kopańko

Jak wlaczyć kamere w laptopie

Chcecie przeprowadzić rozmowę wideo albo nagrać film komputerową kamerą, ale nie wiecie, jak ją włączyć? Oto kilka wskazówek, które pozwolą wam wykorzystać pełnię jej możliwości.

Standardowo kamera w komputerze aktywuje się wraz z uruchomieniem dedykowanego jej programu, np. Skype’a do wideo-rozmów czy YouCam do nakładania efektów na nagrywany obraz. Jeśli jednak tak się nie dzieje, można wykorzystać kombinację klawiszy FN oraz jednego z klawiszy funkcyjnych F1-F12, oznaczonego ikonką aparatu.

Nie wszystkie urządzenia posiadają jednak skrót klawiszowy do włączenia kamery w laptopie. Jak uruchomić ją w inny sposób? Używając menedżera urządzeń.

Jak włączyć kamerę w laptopie Lenovo – Instrukcja

1. Włączamy menu Start, a następnie wpisujemy „Menedżer urządzeń” lub znajdujemy go w Panelu sterowania, pod kategorią Sprzęt i dźwięk.

2. Z dostępnych opcji rozwijamy Urządzenia do obrazowania – pokażą nam się wszystkie współpracujące z komputerem kamery. Klikamy prawym przyciskiem myszy na jedną z nich i wtedy możemy wybrać możliwość jej włączenia (lub wyłączenia).

Jeśli program nie może znaleźć kamerki, należy sprawdzić zainstalowane sterowniki (klikamy na Właściwości, a następnie Sterowniki w menu z kroku 2) i porównać ich wersję ze sterownikami dostępnymi do pobrania ze strony wsparcia technicznego Lenovo. Jeśli posiadamy starszą ich wersję aktualizacji możemy dokonać na dwa sposoby:

1. Pobierając pliki ze strony Lenovo i instalując je ręcznie.

2. Wybierając aktualizację z tego samego menu, gdzie włączyliśmy kamerę w kroku nr 2 powyżej.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 3.3 / 5. Liczba głosów: 50

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Udostępnij

Karol Kopańko

Dziennikarz Spider’s Web, redaktor Sonda 2 i współpracownik wszelkiej maści mediów: od papierowych, przez online’owe, po telewizyjne. Współautor książki o bitcoinie: „Bitcoin. Złoto XXI wieku”. W swoich artykułach stara się przedstawić zmieniającą się rzeczywistość „zwykłego Kowalskiego” pod wpływem technologii.

Powiązane Artykuły

"IT's Easy" - Jak obrócić ekran w komputerze?

Lenovo

"IT's Easy" - Jak wejść do BIOS-u?

Lenovo

"IT's Easy" - Jak podłączyć komputer do telewizora?

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
kącik gracza
Stylowe na zewnątrz, drapieżne wewnątrz – nowe komputery Lenovo Legion zaprezentowane

 W Warszawie odbyła się polska premiera nowych komputerów Lenovo Legion. Zaprezentowane zostały laptopy Lenovo Legion Y530 i Y730, desktopy...

Zamknij