Porady

Jak zabezpieczyć laptopa przed kradzieżą? Poradnik wideo

9 stycznia 2019, Aktualizacja 10 lipca 2019Patryk Piłka

kradzież laptopa

Kradzież laptopa – przerażająca perspektywa? Gromadzone przez lata dane, podstawowe narzędzia pracy, ważne kontakty… A to wszystko można utracić przez jedną chwilę nieuwagi. Ale nie martw się! W naszym wideoporadniku podpowiemy, o czym warto pamiętać, a czego zdecydowanie lepiej nie robić, aby zabezpieczyć komputer i wszystkie dane przed kradzieżą.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kompleksowej ofercie zabezpieczeń Lenovo ThinkShield, koniecznie przeczytaj artykuł Marka Konderskiego na LenovoZone.

Co zrobić przed wyjazdem?

Firmowe dokumenty, faktury, ważne prezentacje i inne dane są często warte dużo więcej, niż sam komputer, zgodzisz się? Dlatego już od początku pracy z nowym komputerem pamiętaj o zaszyfrowaniu dysku.

Kolejny krok: kopia zapasowa! Dzięki niej, gdziekolwiek nie pojedziesz i cokolwiek się nie stanie, Twoje dane pozostaną bezpieczne. Gdzie ją zrobić – w chmurze czy na dysku zewnętrznym? Najlepiej jedno i drugie!

Teraz wygaszacz ekranu z hasłem – na czas podróży ustaw możliwie szybkie jego włączanie się. Jeśli masz czytnik linii papilarnych – to idealny moment, by go skonfigurować!

Kradzież laptopa?

Znasz sformułowanie „to był moment”? W przypadku laptopa pasuje idealnie – tyle zwykle wystarczy, by w tajemniczy sposób znikł na zawsze. Miej go zawsze na oku, a jeśli nie możesz – trzymaj go w zamkniętym pomieszczeniu. A na zwolenników kradzieży danych „na sprintera” miej w pogotowiu linkę Kensington! Cenisz styl? Cenią go również złodzieje, dlatego czasem lepiej schować komputer w skromny, ale mocny plecak czy teczkę.

Telekonferencja firmowa? Ciekawskim osobom trzecim podziękujemy! Na szczęście, są rozwiązania, które ograniczają grono odbiorców tylko do tych naprawdę zaproszonych. Skończyłeś rozmowę? Zabezpiecz kamerkę. I nigdy, ale to nigdy… nie ufaj nieznanym sieciom! Gdy nie korzystasz z komputera dłużej – wyłączaj go, a nie tylko usypiaj!

Wszędzie dobrze, ale w biurze najlepiej?

Wszystko się udało? Prezentacje przedstawione, umowy podpisane, dane wciąż bezpieczne? Gratulujemy! A podczas kolejnej podróży też możesz na nas liczyć! Do zobaczenia!Udostępnij

Patryk Piłka

Perfekcjonista w każdym calu. Od pisania na papierze skrzętnie przeszedł do sfery online. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał przez lata w największych polskich redakcjach. Zacięcie technologiczne towarzyszy mu od zawsze, dlatego tak chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami z naszymi czytelnikami.

Powiązane Artykuły

Jak dbać o baterię w laptopie?

Lenovo

Jak wybrać odpowiedniego laptopa?

Lenovo

Jak zwiększyć liczbę klatek w grach za darmo?

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
kolorowe cyfry
Co to jest plik ISO i jak go stworzyć? – „IT’s Easy”

Używając komputera w dzisiejszych czasach, możemy natknąć się na pliki z rozszerzeniem ISO. Jednak do czego one służą i jak...

Zamknij