Newsy

Karty NVIDIA RTX w laptopach Lenovo Legion – które wybierane są najchętniej?

5 kwietnia 2019, Aktualizacja 10 czerwca 2019Padryk Ideowy

Padryk Ideowy

Traktuje pisanie o nowościach produktowych jak misję. Zawsze na posterunku, zawsze gotowy by dać znać czytelnikom, co pojawiło się na rynku i jak to coś może zmienić ich życie. Inny system chłodzenia, mniejszy skok klawiatury, innowacyjny zawias - on tym żyje. I chyba bardzo lubi to życie, bo cały czas chodzi o taki. :)

karty NVIDIA RTX

Które konfiguracje karty NVIDIA RTX były najchętniej kupowane przez osoby poszukujące wysokiej wydajności w grach? Sprawdziliśmy, które laptopy Lenovo Legion Y740 wybieraliście najczęściej. 

Dostępne od kilku tygodni w sprzedaży notebooki Lenovo Legion Y740 wyposażone w karty NVIDIA RTX spotkały się z ciepłym przyjęciem w Polsce. Prezentowane m.in. w trakcie IEM 2019 w Katowicach laptopy zwracają uwagę graczy nie tylko swoim eleganckim wyglądem i kompaktową obudową, ale także najwydajniejszymi na rynku kartami graficznymi z rodziny NVIDIA GeForce RTX. Od kilku tygodni laptopy Legion Y740 sprzedawane są w Polsce. Wiemy które warianty karty NVIDIA RTX gracze wybierają najczęściej.

Niekwestionowany zwycięzca to…

Największym zainteresowaniem cieszą się laptopy Lenovo Legion Y740 w wersji z procesorem Intel Core i7-8750H, 16 GB RAMu i kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060. Aż połowa spośród wszystkich sprzedanych w Polsce laptopów Lenovo Legion Y740 stanowią urządzenia z tym właśnie popularnym układem graficznym.

Wyceniony na ok. 7999 złotych model pozwala cieszyć się rozgrywką w rozdzielczości 1920×1080 pikseli w ponad 60, a często nawet 100 klatkach na sekundę, także w grach AAA. Urządzenia osiągają ponad 100 kl./s. w najwyższych detalach w produkcjach takich jak Battlefield V, Overwatch, Darksiders III, Call of Duty Black Ops 4, PUBG i Fortnite.

Po podpięciu zewnętrznego monitora laptopy umożliwią komfortową zabawę także w rozdzielczości 2K.

Stylowe na zewnątrz, drapieżne wewnątrz

Około 33% sprzedaży wszystkich laptopów Lenovo Legion Y740 to urządzenia z kartami graficznymi NVIDIA RTX 2070 Max-Q. Co szósty gracz decydujący się na zakup Legiona Y740 stawiał natomiast na najwyższą wydajność, gwarantowaną przez układ NVIDIA RTX 2080 Max-Q. Karty wykonane w technologii Max-Q są zoptymalizowane pod kątem jak najwyższej sprawności energetycznej oraz wydajności. Niższe zużycie energii wpływa pozytywnie na obniżenie temperatury pracy podzespołów, a także poprawę kultury pracy laptopa. To właśnie dzięki technologii Max-Q inżynierom Lenovo udało się zmieścić kartę o tak wysokiej mocy obliczeniowej w ważącej zaledwie 2.9 kg, smukłej obudowie wykonanej z aluminium.

A dla kogo karty NVIDIA RTX 2080 Max-Q?

Lenovo Legion Y740 z RTX 2080 Max-Q pozwala uzyskać w rozdzielczości Full HD i ultra detalach ok. 75 kl./s. w The Division 2, Far Cry New Dawn oraz Anthem, ok. 55 klatek na sekundę w Metro Exodus i nawet 120 kl./s. w Apex Legends. Laptopy Lenovo Legion Y740 z kartami RTX 2080 Max-Q umożliwiają po podpięciu zewnętrznego monitora granie także w rozdzielczości 4K, w 30-60 klatkach na sekundę, w wielu popularnych tytułach. Taka konfiguracja to także doskonała propozycja dla osób pragnących wykorzystać pełnię potencjału oferowanego przez zastosowaną w laptopie matrycę 144 Hz.

Wszystkie laptopy Lenovo Legion Y740 sprzedawane w Polsce wyposażono w 17.3-calowe ekrany Full HD o częstotliwości odświeżania 144 Hz i jasności 300 cd/m2. Zastosowana w nich technologia NVIDIA G-Sync zapewnia płynniejszy obraz, wolny od tearingu i stutteringu. Laptopy Lenovo Legion Y740 korzystają z przeprojektowanego systemu chłodzenia. Układ ten wyposażono w dwa dodatkowe radiatory oraz asynchroniczne wentylatory, które eliminują zjawisko throttlingu.

Urządzenia dysponują ponadto klawiaturą CORSAIR® z podświetleniem iCue® RGB, która oferuje ponad 16 milionów opcji personalizacji kolorów oraz anti-ghosting, zapobiegający blokowaniu się klawiatury po naciśnięciu kilku klawiszy jednocześnie.

Program Lenovo Premium Care

Wszystkie komputery marki Lenovo Legion, także modele Y520 i Y720, objęte są programem Lenovo Premium Care, który określa maksymalny czas naprawy urządzenia w ramach gwarancji na 5 dni roboczych. W razie jego przekroczenia, firma Lenovo zwraca nie tylko równowartość sprzętu, ale także naprawiony sprzęt.

Wystarczy zarejestrować produkt na stronie lenovopremiumcare.pl w ciągu 30 dni od daty jego zakupu. Należy to zrobić nie później niż do 31 grudnia 2019 roku, który jest ostatnim dniem trwania promocji. Gwarancja realizowana jest w systemie door-to-door.

Reklamacja zgłaszana jest za pośrednictwem specjalnego formularza, a zamówiony przez Lenovo kurier odbiera sprzęt bezpośrednio od użytkownika.

karty NVIDIA RTXUdostępnij

Powiązane Artykuły

Sprzęt do grania - jak się zmienił przez ostatnie 20 lat?

Lenovo

Gry z wyobraźnią - felieton Bartłomieja Kluski

Lenovo

Laptopy Lenovo Legion Y740 i Y540 z kartami NVIDIA RTX debiutują na CES 2019

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
Legion Screenshot
Sprzęt do grania – jak się zmienił przez ostatnie 20 lat?

Przez ostatnie dwie dekady wiele wydarzyło się zarówno na rynku gier, jak i sprzętu komputerowego. Grafika i gameplay ewoluowały nie...

Zamknij