Porady

Komputer do zadań specjalnych cz. 1 – komputer do gier

13 sierpnia 2019, Aktualizacja 2 grudnia 2020Marek Konderski

Lenovo_Legion_5

Komputer to zbiór wielu podzespołów, z których każdy pełni określoną, istotną rolę. W zależności od modelu wykorzystania urządzenia, różne cechy zyskują różną wartość, a tym samym inaczej pozycjonowana jest waga poszczególnych komponentów.  Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze komputera do konkretnych zastosowań? Opowiemy o tym w naszym mini cyklu. Dzisiaj część pierwsza – komputer do gier.

Wiele osób popełnia błąd przy wyborze pierwszej swojej gamingowej maszyny, uważając, że do grania wystarczy dowolny komputer. To przecież tylko niewymagająca zaawansowanych technologii zabawa! Tymczasem gry komputerowe to jedne z najbardziej wymagających programów. Do komfortowej rozrywki potrzebujesz mocnej, odpowiednio skonfigurowanej maszyny. 

Komputer do gier – karta graficzna i procesor

Najważniejszym elementem w komputerze gamingowym jest karta graficzna. Im wydajniejsza, tym lepszej jakości (więcej detali), płynniejszy i w wyższej rozdzielczości obraz możemy wyświetlić. 

Elementami, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie, jest oczywiście model karty graficznej, ilość pamięci VRAM oraz szerokość szyny magistrali pamięci. W przypadku modeli kart intuicyjnie możemy założyć, że im wyższy numer tym lepiej. Tak samo jest w przypadku pamięci VRAM, gdzie teoretycznie im jej więcej, tym lepiej. Choć niestety w tym wypadku producenci coraz częściej stosują tani trick, instalując olbrzymią ilość wolnej pamięci GDDR3 do kart nie będących w stanie jej wykorzystać. Dlatego też nie należy używać pojemności VRAM jako jedynego wskaźnika wydajności zastosowanego GPU. Znacznie lepszym wskaźnikiem, oprócz oczywistej numeracji, jest zastosowana szyna pamięci jak i typ pamięci VRAM. W przypadku gier, absolutnym minimum jest pamięć typu GDDR5, ponieważ tylko ona pozwoli na komfortową rozgrywkę. Natomiast jeśli chodzi o szerokości szyny pamięci, możemy dalej instynktownie kierować się myślą, że im więcej, tym lepiej. Warto powiedzieć jeszcze kilka słów na temat zintegrowanych kart graficznych. Pomimo, iż ich wydajność cały czas rośnie, pozwalają one na grę jedynie w najpopularniejsze, darmowe tytuły bądź mało wymagające starsze gry.

Karty nie są tanie, choć ich ceny są bardzo zróżnicowane – można kupić kartę za 600 zł jak i za 3600 zł. Różnią się one przede wszystkim wydajnością. Określ, na zakup jakiej karty pozwala twój budżet. Za 650 zł kupisz Radeon RX 570X, za około 1200 zł GeForce 1660Ti, za około 1700 zł Radeon RX5700 lub GeForce RTX 2060 Super. 

Do karty dobierz procesor, który nie będzie stanowił wąskiego gardła (Core i5 9600 lub Ryzen 5 3600 to dobry wybór) i 16 GB RAM pamięci operacyjnej. Oczywiście najprościej będzie jeśli wybierzesz sprzęt, którego komponenty odpowiednio dobrał już producent, tak jak ma to miejsce w przypadku komputerów stacjonarnych z serii Legion.

Laptop gamingowy

Jeżeli kupujesz laptopa, to także w pierwszej kolejności patrz na kartę graficzną. Wybieraj najlepiej nowe modele z grafiką nie słabszą niż GTX 1050, a jeśli jesteś bardziej wymagającym graczem – GTX 1650. Aby dowiedzieć się, które karty NVIDIA RTX w laptopach Lenovo Legion wybierane są najczęściej przez użytkowników, przeczytaj nasz artykuł.

Producent zwykle dobiera procesor i resztę podzespołów tak, że nie musisz sam się o nie martwić. Idealnie byłoby wybrać model z 16 GB RAM, choć większość graczy poprzestaje na dobrze się sprawdzających konfiguracjach z 8 GB RAM. Jeżeli szukasz karty AMD, obecnie w laptopach gamingowych nie znajdziesz niestety nic ciekawego.

Ekran i chłodzenie

Ostatnie dwie rzeczy, na jakie należy zwrócić uwagę w wypadku zakupu przenośnego komputera gamingowego, to ekran i chłodzenie. Jeżeli możesz, wybierz ekran z odświeżaniem wyższym niż standardowe 60 Hz. Pozwoli to na płynniejszą rozgrywkę. Mówiąc w największym uproszczeniu, parametr ten określa liczbę klatek wyświetlanych na ekranie w ciągu jednej sekundy, jest on więc szczególnie istotny dla miłośników gamingowych wyścigów. Jeśli więc lubisz grać w tytuły takie CS:GO czy Overwatch, celuj w modele z jak najwyższą częstotliwością odświeżania. Nie tylko zwiększa ona komfort grania, ale również pomaga osiągać lepsze wyniki w rozgrywkach. 

Koniecznie sprawdź też, jaki układ chłodzenia ma komputer do gier, który chcesz kupić. Powinien być rozbudowany i wydajny. Małe układy nie są w stanie odprowadzić całego ciepła i laptop zaczyna zwalniać (ogranicza wydajność), aby uniknąć przegrzania podzespołów, co mogłoby spowodować ich awarię.

Producenci rzadko kiedy udostępniają informacje na temat układu chłodzenia, dlatego warto przed zakupem sprawdzić informacje na portalach branżowych, odnoszące się do poziomu hałasu i oczekiwanych temperatur. Coraz częściej wśród użytkowników można spotkać dość odważne sposoby chłodzenia laptopa jak np. chłodzenie cieczą. Jest ono zaczerpnięte bezpośrednio z wysokowydajnych komputerów stacjonarnych, lecz proponujemy je jedynie największym entuzjastom i znawcom. W przypadku wydajnych podzespołów może się zdarzać, że będą one osiągały temperatury powodujące tzw. throttling. Jest to zjawisko wynikające z przekraczania dozwolonych przez producenta temperatur przez dany podzespół, który w rezultacie zmniejsza napięcie i zegary taktowania. Powoduje to odczuwalne „skoki” wydajności, znacznie utrudniające pracę.

Przykładem zaawansowanego systemu chłodzenia jest technologia Legion Coldfront, którą znajdziesz w laptopach gamingowych Legion Y540. Umożliwia ona indywidualne chłodzenie procesorów CPU i GPU, co z kolei obniża temperaturę komputera. Cztery otwory wentylacyjne usprawniają obieg powietrza,  dedykowane radiatory schładzają klawiaturę, a 70 łopatek wentylatorów na kanał zmniejsza poziom hałasu.

Jaki komputer do gier w 1080p/2K/4K?

komputer do gier w 1080p/2K/4K 2018 r.

Chcecie kupić lub zbudować zestaw komputerowy, który będzie gotowy na płynne wyświetlanie grafiki w grach w rozdzielczości 1080p, 2K lub 4K? Dobrze trafiliście.

Większość graczy korzysta jeszcze z monitorów o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, ale rosnąca grupa osób przesiada się na panele o rozdzielczości 2K (2560×1440 pikseli) oraz 4K (3860×2160 pikseli). Nic dziwnego – moc obliczeniowa nowoczesnych układów graficznych pozwala na w miarę komfortową rozgrywkę w wysokich ustawieniach graficznych w każdej z powyższych rozdzielczości.

Jednym z najczęściej zadawanych ostatnio przez graczy pytaniem jest: „jaki komputer kupić do grania w rozdzielczości X w 2018 roku?” Na powyższe pytanie postanowiliśmy odpowiedzieć, skupiając się na problemie wyboru odpowiedniego procesora, pamięci RAM i karty graficznej – w końcu to te podzespoły w największej mierze decydują o wydajności komputera. Resztę podzespołów dopasować można w zależności od indywidualnego budżetu.

Jaki komputer do grania w rozdzielczości Full HD?

Niniejszy zestaw komputerowy jest zarazem najtańszym sensownym zestawem dla gracza, który planuje grać w wysokich ustawieniach graficznych w rozdzielczości Full HD. Taki sprzęt powinien zadowolić nie tylko casualowych graczy, ale także osoby lubujące się w grach online – Dota, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, czy też Overwatch będą działały na nim znakomicie.

Legion Y520 Tower do grania

Legion Y520 Tower

Wiemy doskonale, że gracze mają różne preferencje i jedni wolą wybrać coś ze stajni AMD, inni zaś od Intela. W komputerze do grania w rozdzielczości 1920×1080 pikseli polecamy postawić na niedrogi procesor AMD Ryzen 3 1200 lub wybrać droższe rozwiązanie w postaci procesora Intel Core i5 7. generacji lub Intel Core i3 8. generacji. Procesor powinien współpracować z minimum 8 GB pamięci RAM.

Najtańszym z układów graficznych, które pozwolą na komfortowe granie w rozdzielczości 1080p w absolutnej większości tytułów jest NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti. Alternatywnym wyborem jest karta graficzna AMD Radeon RX 560. Karty te pozwolą osiągnąć ok. 60 kl./s. w grze Śródziemie: Cień Mordoru i ok. 40 kl./s. w Rise of the Tomb Raider oraz Wiedźminie 3 – wszystko to przy wysokich ustawieniach graficznych.

Wielu graczy decyduje się na zakup jednego z laptopów korzystających z układów graficznych GeForce GTX 1050 Ti – powodem są ich przystępne ceny. Polecamy wyposażonego w wydajny system chłodzenia, rozsądnie wycenionego laptopa Lenovo Legion Y520.

Lenovo Legion Y520 do gier

Jaki komputer do grania w rozdzielczości 2K?

Komputer do grania w rozdzielczości 2560×1440 pikseli nie różni się diametralnie od komputera kupowanego z myślą o graniu w rozdzielczości Full HD. Różnice pomiędzy dwoma zestawami sprowadzają się do układu graficznego. Najtańszą kartą graficzną, która pozwala grać w absolutną większość gier typu AAA w wysokich (lub najwyższych) ustawieniach graficznych i rozdzielczości 2K, przy zachowaniu ponad 30 kl./s, jest NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB. Warto zauważyć, że jest to także jedna z najtańszych kart graficznych, spełniających wymagania stawiane przez gogle wirtualnej rzeczywistości, takie jak Oculus Rift oraz HTC Vive. W ostatnim czasie, pomimo wzrostu cen tego modelu karty graficznej, odnotowano… spadek cen laptopów, które są w nią wyposażone. Lenovo Legion Y720 kupić można obecnie za ok. 4699 złotych.

 Lenovo Legion Y720 do grania

Alternatywnie, rozważyć można zakup NVIDIA GTX 1070, która to karta jest niestety obecnie rozwiązaniem znacznie droższym, ale pozwalającym w wielu tytułach przekroczyć granicę 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 2K. W ten właśnie układ graficzny wyposażyć można desktopa Lenovo Legion Y720 Tower.

 Lenovo Legion Y720 Tower

W kwestii procesora polecamy skusić się na nieco droższą propozycję od AMD – AMD Ryzen 3 1200X, ze względu na nieco lepszą wydajność pracy wielowątkowej lub ponownie wybierać pomiędzy układami Intel Core i5 7. generacji lub Intel Core i3 8. generacji. W zależności od posiadanego budżetu, zalecamy postawić na 8 GB RAMu lub pokusić się o 16 GB pamięci RAM.

Powyższy zestaw powinien w rozdzielczości 2560×1440 pikseli i wysokich ustawieniach graficznych wyświetlać ok. 75 kl./s. w grze DOOM, ok. 50 kl./s. w Grand Theft Auto V, ok. 40 kl./s. w Rise of The Tomb Raider oraz ok. 35 kl./s. w Wiedźminie 3 (ustawienia Ultra).

Jaki komputer do grania w rozdzielczości 4K?

Sprzęt do grania w rozdzielczości 4K to obecnie „inna liga”, niż wcześniejsze zestawy. Przede wszystkim płynnej rozgrywki w rozdzielczości 4K, najwyższych ustawieniach graficznych i w ponad 60 klatkach na sekundę w każdym tytule nie zapewnia obecnie żadna karta. Jako optymalny wybór do grania w 4K wskazuje się obecnie układy NVIDIA GeForce GTX 1080 oraz GTX 1080 Ti, które generują nieco mniejszą liczbę klatek. Niestety, w związku z wzrostami cen kart graficznych ich zakup jest obecnie po prostu nieopłacalny i dobrze jest się rozejrzeć za gotowym zestawem komputerowym, który z tych układów korzysta lub poczekać na spadek ceny kart.

Konfigurując komputer do grania w 4K warto zadbać o to, aby procesor nie stanowił ograniczenia dla karty graficznej. Ciekawymi propozycjami są 6-rdzeniowy Intel®Core™ i5-8600K lub Intel®Core™ i7-7700 7. generacji. Wydając tak duże pieniądze na zestaw komputerowy warto dopłacić za RAM i zdecydować się na 16 GB tego rodzaju pamięci.

Taki zestaw z kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1080 w rozdzielczości 4K zagwarantuje ok. 40 kl./s. w grze Wiedźmin 3, ok. 40-45 kl./s. w Grand Theft Auto V oraz ok. 40 kl./s. w Rise of The Tomb Raider.

Laptop do pracy i gier

Wybierając laptopa do pracy i gier, powinniśmy bardzo mocno zwracać uwagę na specyfikację techniczną. Wypadałoby więc zastanowić się, jakie zadania będziemy najczęściej wykonywać na naszym sprzęcie. Czy piszemy dużo tekstu, a może potrzebujemy długo pracować na baterii. Dla podstawowych zajęć, takich jak przeglądanie internetu i praca z dokumentami, największe znaczenie ma procesor oraz pamięć RAM. Jeśli jesteśmy grafikami, bądź montujemy filmy, oprócz mocnego procesora przyda nam się także karta graficzna. Jeśli mowa o graniu, to właśnie ona gra tutaj pierwsze skrzypce. Od niej w dużej mierze zależy to, czy gra będzie działała płynnie i czy będziemy w stanie uruchomić ją na wysokich ustawieniach.

Przeczytaj także o Monitorze 144Hz.
ThinkPad X1

ThinkPad X1 Extreme jest w wielu aspektach komputerem bezkompromisowym. Posiada bardzo wydajne podzespoły, jest lekki, smukły, trzyma sporo na baterii, a także posiada certyfikat militarny, który umożliwia pracę w ekstremalnych warunkach. Jest wodo- i wstrząsoodporny, tak więc żadne okoliczności przyrody nie są mu straszne. W zależności od wersji posiada procesor z czterema lub sześcioma rdzeniami oraz dedykowaną kartę graficzną GTX1050 Ti w wersji MaxQ. Przydatne będzie także 16 GB pamięci RAM. Ekran ma przekątną 15,6 cala, przy tym matryca ma bardzo żywe i nasycone kolory – zadowoli ona grafików, a także osoby które chcą grać i oglądać filmy. To sprzęt, który zaciera granice między laptopem gamingowym, a komputerem stricte biznesowym. Idealnie sprawdzi się do pisania długich tekstów dzięki świetnej klawiaturze, ale okaże się też przydatny, jeśli będziemy chcieli z jego pomocą obrabiać zdjęcia w Photoshopie czy zmontować film.

Lenovo do gier

Bardzo dobrym przykładem laptopa gamingowego jest Lenovo Ideapad Y910, z 17,3-calowym ekranem IPS, rozdzielczością Full HD, z funkcją błyskawicznego podkręcenia procesora, z dedykowaną kartą graficzną posiadającą oddzielny procesor, z klawiaturą wyposażoną w zamienne, czerwone klawisze WASD i konfigurowalne podświetlenie, a także przycisk turbo, który pozwoli Wam za każdym razem być o krok przed przeciwnikiem. Więcej informacji o sprzęcie znajdziecie pod tym linkiem.

Szukając idealnego laptopa do gier, sprawdźcie również Lenovo Ideapad Y700, posiadający czterordzeniowy procesor, dedykowaną kartę graficzną i dodatkowe możliwości magazynowania danych, najwyższej jakości wyświetlacz multimedialny oraz regulację prędkości wentylatora i utrzymywania optymalnej temperatury, co zdecydowanie zapewnia komfortową rozgrywkę. O tym sprzęcie możecie natomiast poczytać tutaj.

Czy opłaca się składać komputer? Czy opłaca się kupić gotowy zestaw komputerowy?

W dobie gwałtownie rosnących cen kart graficznych, zjawiska związanego z popularyzacją wydobywania kryptowalut, coraz bardziej opłacalnym staje się zakup gotowego zestawu komputerowego. Coraz większa liczba producentów sprzętu dla graczy wprowadza do swojej oferty desktopy dla graczy – ostatnio na polskim rynku debiutowały choćby komputery Lenovo Legion Y520 Tower i Y720 Tower.

Część graczy decyduje się również na kupno laptopa do gier. Do niedawna laptop dla graczy kojarzony był z synonimem bardzo drogiego urządzenia o niezbyt dużej wydajności. Obecnie laptopy pozwalające na komfortową rozgrywkę w rozdzielczości Full HD i wysokich ustawieniach graficznych kupić można już za ok. 3500 złotych, a świetnym przykładem takiego urządzenia jest popularny Lenovo Legion Y520. W sprzedaży znajdziemy także laptopy umożliwiające komfortowe granie w goglach VR. Lenovo Legion Y720 z kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060 kupić można już za 4699 złotych.

Laptop dla gracza – jaki jest idealny?

Na każdym laptopie da się grać, ale nie każdy zasługuje na miano gamingowego. Aby gra była przyjemnością, a nie przykrym doświadczeniem, najlepiej postawić na sprawdzoną markę.

Wybierając laptop, zwłaszcza dedykowany wymagającym programom takim jak gry, warto pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze – trzeba zaufać firmie z doświadczeniem w produkcji takich urządzeń, bo to gwarantuje dopracowany i pozbawiony irytujących wad sprzęt. Po drugie – decyzja o wyborze konkretnych podzespołów musi być przemyślana. O ile peceta łatwo zmodyfikować wymieniając podzespoły, o tyle w laptopie można wymienić dysk, pamięć ram czy kartę sieciową, ale w wypadku kluczowych podzespołów jak procesor, karta graficzna czy płyta główna jest to w zasadzie niemożliwe.

Lenovo Legion 5 – zalety serii

Laptopy Lenovo Legion z serii 5 nie są pierwszymi maszynami dla graczy autorstwa Lenovo. Na bazie uwag i pochwał zbieranych przez wcześniejsze modele, przygotowano usprawnienia w kolejnych seriach. Seria 5 także czerpie z doświadczeń poprzedników.

Jednym z bardzo istotnych elementów w gamingowym laptopie jest wydajny układ chłodzenia. Gdy ten niedomaga, wówczas sprzęt obniża wydajność, chroniąc się tym samym przed przegrzaniem. W efekcie wydajność spada, a gry zaczynają gorzej działać. Jest to tzw. zjawisko throttlingu będące zmorą wydajnych laptopów. Nie może on działać z pełną wydajnością, bo generowane przy tej okazji ciepło uszkodziłoby go. Nowe chłodzenie Coldfront 2.0 zastosowane w laptopach Lenovo Legion 5 oferuje wydajność o 15% lepszą od swojego poprzednika, a otwory systemu chłodzenia umieszczone z każdej strony laptopa gwarantują dobry przepływ powietrza. Zapewnia to optymalne warunki do pracy z maksymalną wydajnością.

lenovo legion 5

Kolejnym elementem sprawdzonym w praktyce jest umieszczenie większości portów na tylnej krawędzi obudowy. Ułatwia to zachowanie porządku na biurku i sprawia, że kable nie przeszkadzają podczas gry. Warto też wspomnieć o eleganckiej czarnej obudowie wykonanej z tworzywa z domieszką polimerowego talku. Dzięki temu nie zostają na niej odciski palców i smugi. Sprzęt wygląda dobrze nawet po wielu miesiącach intensywnego użytkowania.

Monitor wysokiej klasy

Większość kupujących laptop nauczyła się już zwracać uwagę na istotne podzespoły takie jak CPU i GPU, jednak dopiero od niedawna zaczęto zwracać uwagę na jakość panelu LCD. W wielu modelach jest to przeciętnej klasy komponent. Tymczasem Lenovo Legion 5 oferuje prawdziwie gamingowy monitor. W modelu 5i 15, 5 15 AMD mamy do czynienia z modelem korzystającym z matrycy IPS, o przekątnej 15,6” i maksymalnej jasności dostępnej na naszym rynku do 300 nitów, czasem reakcji 1 ms i odświeżaniem do 144 Hz. To bardzo dobre rozwiązanie dla graczy. Model 5 17 różni się od poprzednika jedynie rozmiarem – mamy tu do czynienia z matrycą 17,3” . Wszystkie monitory oferują najpopularniejszą w grach rozdzielczość Full HD i działają z Dolby Vision.

Procesor gamingowy i karta graficzna – generator wydajności

Komputer dla gracza musi być wyposażony w wydajny procesor i bardzo wydajną kartę graficzną. Bez tego gra zamieni się w pokaz slajdów i cała frajda z zabawy zmieni się w rozczarowanie. W laptopach z serii Lenovo Legion 5 zastosowano optymalną kartę graficzną dla graczy Nvidia RTX 2060 – jest to model o doskonałym stosunku wydajności do ceny. Jednocześnie doskonale sprawdzi się w rozdzielczości Full HD jaką dysponują ekrany będące na wyposażeniu laptopów.

Choć procesor, z punktu widzenia gracza nie jest tak istotny jak karta graficzna, to powinien być do niej dopasowany – nie może stanowić wąskiego gardła i ograniczać wydajności systemu. W laptopach Lenovo Legion 5 zastosowano najnowsze jednostki Intela i AMD więc użytkownik z pewnością nie będzie narzekał na brak mocy ze strony CPU.

Z kolei wąskim gardłem dla procesora może być wolna pamięć RAM. W przypadku nowych modeli CPU najprościej zapamiętać, że powinna być taktowana zegarem zbliżonym do 3 GHz. Wolniejszy RAM  będzie w negatywny sposób wpływał na wydajność komputera. Każdy z modeli serii Legion 5 może być wyposażony w 16 GB szybkiej (2933 lub 3200 MHz) pamięci RAM. To dokładnie to, co jest potrzebne graczowi do szczęścia.

Mobilność nie bez znaczenia, czyli szybkie ładowanie

Istotnym atutem laptopa jest mobilność. Warto więc sprawdzić czy model, który mamy na oku spełnia nasze oczekiwania. Co prawda w wypadku laptopa do gier trudno oczekiwać, aby był on w stanie działać przez cały dzień, ale nie powinniśmy być uzależnieni od dostępności gniazdka z prądem. Laptopy Lenovo Legion 5 oferują do 8 godzin pracy z aplikacjami biurowymi i multimedialnymi, co jest zadowalającym wynikiem dla tej kategorii sprzętu. Zaś funkcja szybkiego ładowania umożliwiająca naładowanie akumulator do połowy w pól godziny to dodatek, który nie raz może „uratować życie”.

Drugim aspektem mobilności jest możliwość podłączenia do sieci. Optymalnym rozwiązaniem są dwie karty sieciowe – zwykła z gniazdem RJ-45 i bezprzewodowa. W wypadku serii Legion 5 ta ostatnia jest zgodna z najnowszym standardem Wi-Fi 6 (802.11 ax).

Funkcjonalne dodatki

Pozostałe elementy wyposażenia laptopa to kwestia indywidualnych preferencji użytkownika. Dobre głośniki jak te zastosowane w Legion 5 sygnowane przez renomowanego producenta sprzętu audio Harman-Kardon na pewno się przydadzą, ale znacznie bardziej użytecznym dodatkiem jest system Dolby Atmos dla słuchawek. Natomiast dobra i wygodna klawiatura pozwoli zaoszczędzić na kupnie zewnętrznej. Ta zastosowana w Legion 5 ma duże klawisze strzałek (co wcale nie jest oczywiste w klawiaturach laptopowych), osobny blok numeryczny, miękki skok i pełny antighosting. Jest także podświetlana, co ułatwia korzystanie z laptopa wieczorami.

Wybór laptopa do gier nie jest trudny, jeżeli wiesz dokładnie czego szukasz i masz sporo cierpliwości, aby przejrzeć bogatą ofertę dostępną na rynku. Lenovo Legion 5 jest jednak idealnym wzorcem tego, jak powinien wyglądać bardzo dobry laptop dla gracza.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 6

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Marek Konderski

Dziennikarz IT z dwudziestoletnim doświadczeniem i absolwent Politechniki Warszawskiej. Pracował dla takich tytułów jak RESET, PC Kurier i Komputer Świat. Był redaktorem naczelnym miesięcznika PC Format w latach 2009-2017. Obecnie prowadzi na YouTubie kanał Prosto z kartonu, gdzie testuje technologiczne nowości.

Powiązane Artykuły

Laptop podróżny? Doświadczeni globtroterzy już wybrali

Lenovo

Lenovo – opinie dziennikarzy i ekspertów nt. laptopów i nie tylko

Lenovo

Monitor 144Hz. Czyli podkręć swój komputer do 144 FPS!

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
drukarka na biurku
Ideacentre All-in-One z urządzeniem wielofunkcyjnym Epson w prezencie

Lenovo przygotowało specjalną promocję, w ramach której przy zakupie wybranych komputerów z rodziny Ideacentre All-in-One można otrzymać w prezencie urządzenie wielofunkcyjne...

Close