Newsy

Komputer też chce się modnie ubrać!

15 lipca 2013, Aktualizacja 17 lipca 2013Lenovo

Do'ers LVD1

Jeszcze kilka ładnych lat temu, komputery stacjonarne były przerażająco nudnymi, szarymi lub beżowymi skrzynkami. Podobnie laptopy – nie wzbudzały żadnych emocji u osób, które choć w minimalnym stopniu zwracają uwagę na wzornictwo, styl. Dobrze więc, że te czasy już minęły.

Obecnie wystarczy spojrzeć na takie urządzenia jak Ideapad Yoga, Thinkpad X1 Carbon Touch lub maszyny z linii Erazer. Wykorzystanie lekkich materiałów, zabawa kolorami i oświetleniem czy położenie nacisku na estetykę i wygląd sprzętu. Esteci po prostu muszą być nimi zachwyceni.

Zachwyceni jesteśmy i my. Stąd pomysł, by w projekcie Zrób to Lenovo połączyć świat nowoczesnych technologii i mody. Na styku obu znalazła się Joanna Victoria Kolska – współzałożycielka Lola Victoria Design . Jej zdaniem, gadżety, które mamy nieustannie pod ręką, po prostu musza być ładne. Wybieramy je coraz częściej nie na podstawie parametrów, ale koloru czy bryły. Nie może więc dziwić, że laptopy, smartfony i tablety „ubiera się” w modne akcesoria. Zarówno po to, by je chronić, ale również po to, by stawały się jeszcze bardziej unikatowe.

Lola Victoria Design oferuje właśnie taką nutkę elegancji. We współpracy z Lenovo powstała między innymi kolekcja pokrowców dedykowanych IdeaPadowi Yoga. Projektantka zdradza, że przy projektowaniu akcesoriów, świat nowoczesnych technologii i mody przenikał się. Już sama kolorystyka Yogi inspirowała projektantki do eksperymentowania. Powstawało wiele projektów, z których ostatecznie wyłoniono osiem najlepszych, tworzących obecnie kolekcję Designed for Lenovo.

Do'ers LVD2

Projektantki w codziennej pracy korzystają z klasycznych narzędzi (papier, ołówek, próbki materiałów). Joanna przyznaje jednak, że im więcej projektuje, tym bardziej szuka nowych inspiracji i rozwiązań. Nowoczesne technologie sprawiają natomiast, że możliwości projektantów poszerzają się, a praca przyspiesza. Idealnym przykładem są tu wirtualne showroomy czy „moda na żądanie” – aplikacje pozwalające zaprojektować strój lub dodatek, jeszcze przed zamówieniem go przez klienta. Zdaniem projektantki, takie przedmioty stają się bliższe odbiorcy, dają poczucie współautorstwa.

Dalsze przenikanie się światów nowoczesnych technologii i mody, jest więc w zasadzie nieuniknione. Twórcy naszych ulubionych gadżetów będą oferowali przedmioty, na które patrzymy z radością. Nie zwykłą elektronikę użytkową, a coś, co świetnie prezentuje się chociażby na stoliku kawowym. Projektanci będą natomiast sięgali po nietypowe materiały czy innowacyjne technologie.

Joanna wymienia tu chociażby wsparcie projektowania przez technologię druku 3D i bardziej „zakręcone” pomysły. Jak sama mówi, coraz częściej widuje się jak światłowody czy baterie słoneczne przenikają haute couture czy kostiumografię. Całość najlepiej podsumowuje jedno z wypowiedzianych przez nią zdań: Wyobraźnia w połączeniu z odpowiednim narzędziem otwiera projektantowi drogę do realizacji każdego niemal pomysłu.

Więcej informacji na temat projektu Zrób to z Lenovo znaleźć można na jego oficjalnej stronie internetowej oraz na Facebooku.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Udostępnij

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
ThinkPad X240s – pierwszy biznesowy laptop Lenovo z platformą Haswell

Najnowsza platforma Intela, czyli procesory z rodziny Haswell zaczynają powoli spływać ze slajdów prezentacji marketingowych do realnych komputerów.

Zamknij