Porady

Kursy programowania online

12 czerwca 2019, Aktualizacja 9 lipca 2019Jarosław Łyszkowski

Kursy programowania online to dobra inwestycja w przyszłość, gdyż praca web designera daje duże możliwości. Czy, aby projektować strony internetowe, trzeba skończyć studia informatyczne? Niekoniecznie. Coraz popularniejsze są kursy programowania oraz szkolenia z zakresu grafiki – również te zdalne. Można na nich zdobyć wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie, nie wychodząc z domu. Sprawdź, dlaczego warto.

Własna strona w internecie jest dziś tak samo ważna jak telefon czy adres. Mają je nie tylko firmy i instytucje, ale także osoby prywatne, znajomość web designu jest więc i jeszcze długo będzie w cenie. A skoro jego nauka i tak odbywa się za pośrednictwem komputera, czemu by nie uczyć się w domowym zaciszu?

Nauka programowania online

Bez trudu znajdziemy kursy programowania online dopasowane do naszych potrzeb. Większość serwisów oferuje również pomoc konsultantów, którzy mogą doradzić przy wyborze kierunku. W harmonogramie zajęć znajduje się zwykle m.in. nauka HTML i CSS, JavaScript czy Node.js. Dzięki praktycznym ćwiczeniom można nauczyć się projektować nowoczesne i funkcjonalne serwisy, tworzyć i optymalizować grafikę, promować i pozycjonować strony WWW. Nauka programowania obejmuje też poznawanie różnych narzędzi usprawniających pracę oraz trendów obowiązujących w projektowaniu.

Nauka grafiki komputerowej online

Wygląd strony internetowej jest niemal tak samo ważny jak jej sprawne działanie. Oprócz programowania przy tworzeniu strony WWW konieczna jest więc znajomość grafiki komputerowej. Niektóre kursy web designu obejmują podstawową obsługę programów graficznych takich jak Adobe Photoshop i Illustrator, InDesign, a także elementarne zagadnienia z grafiki, tj. teorię kompozycji, planowania projektu, znaczenie koloru, zrozumienie potrzeb klienta, pracę z briefem itd. Można również zdecydować się na osobny kurs grafiki komputerowej online, na którym nauczymy tworzyć materiały wizualne nie tylko pod kątem stron WWW.

Zanim wykupisz kurs

Jeśli masz sprecyzowane cele i wiesz, jakie narzędzia będą ci potrzebne w ich realizacji, możesz skorzystać z kursów dotyczących wybranych programów. Wiele ciekawych szkoleń online znajdziesz w serwisach takich jak “Strefa Kursów” czy “Udemy”. To również dobra propozycja dla osób, które nie mają jeszcze pewności, czy kariera web designera jest dla nich i chcą to sprawdzić. Ceny kursów zaczynają się już od 40 zł. Nawet jeśli dojdziemy do wniosku, że to nie zajęcie dla nas, taką kwotę odżałujemy znacznie łatwiej niż cenę pełnego kursu. Bez trudu znajdziemy też szkolenia oferujące kilka pierwszych lekcji bezpłatnie.

Ile tak naprawdę to kosztuje?

Ceny kursów online są bardzo zróżnicowane – zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a kończą na kilkunastu tysiącach. Oczywiście ta różnica przekłada się również na to, co dostajemy w zamian.

W granicach 100 zł otrzymamy zwykle dostęp do materiału wideo o długości ok. 20-30 godzin, który możemy oglądać i wykonywać we własnym zakresie omówione w nim zadania.

Bardziej rozbudowane kursy online trwają ok. 5-7 tygodni i odbywają się za pośrednictwem platform do zdalnej nauki. Co kilka dni uczestnicy otrzymują kolejne partie materiału i wykonują zadania. Oprócz materiału do samodzielnego przyswojenia oferują również konsultacje z prowadzącym, który będzie sprawdzał poprawność wykonanych ćwiczeń i odpowiadał na pytania. Takie kursy web designu online znajdziemy już w cenie ok. 200-500 zł. Nie uczynią one z nas rozchwytywanych na rynku profesjonalistów, ale powinny być wystarczające, jeśli chcemy stworzyć własną stronę lub dalej rozwijać się w tym kierunku.    

Kursy programowania online – inwestycja w przyszłość

Najdroższe szkolenia działają bardziej jak zdalne studia zaoczne. W ich ofercie znajdują się wykłady oraz indywidualne seminaria, które odbywają się w wyznaczonych terminach wieczorami i w weekendy w formie wideokonferencji. Ich program jest zdecydowanie bardziej kompleksowy. Podczas kursu można m.in. stworzyć projekty do portfolio. Niektóre platformy wspierają również swoich absolwentów w poszukiwaniu pracy. Takie kursy trwają już ok. pół roku, a ich ceny, w zależności od wybranego pakietu i kierunku, wahają się w granicach 8-15 tysięcy złotych. Jest to więc propozycja dla tych, którzy na poważnie wiążą swoją przyszłość z web designem.

 

Zawód programisty czy grafika to szansa na zatrudnienie w cenionych agencjach reklamowych, marketingowych czy software house. Można go wykonywać również zdalnie, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób chcących połączyć pracę z podróżowaniem. Dobre zarobki, kreatywne zajęcie i możliwość realizacji ciekawych projektów to wystarczające powody, by rozważyć kursy programowania.Udostępnij

Jarosław Łyszkowski

Człowiek renesansu, który nie boi się żadnych wyzwań. Dużą część swojego życia spędził w telewizji, działając „od kuchni”. Dziś nie rozstaje się ze swoim ThinkPad'em, bo nigdy nie wiadomo gdzie najdzie go wena do napisania kolejnego perfekcyjnego artykułu. W wolnych chwilach oddaje się swojej największej pasji, którą są stare samochody.

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
VR Lenovo LightShow
Światełko w tunelu zanikającej pamięci, czyli VR w leczeniu demencji

Pamięć bywa ulotna. Szczególnie u ludzi starszych. Eksperci od dawna szukają najlepszych sposobów, by stymulować ich mózgi do wydajniejszej pracy....

Zamknij