Recenzje

Laptop podróżny? Doświadczeni globtroterzy już wybrali

13 listopada 2020, Aktualizacja 19 listopada 2020Lenovo

globstory lenovo

Aktualna sytuacja zmusza nas głównie do wycieczek palcem po mapie, ale narastający głód zwiedzania wybuchnie zapewne ze zdwojoną siłą wiosną przyszłego roku. Warto zatem już dziś zastanowić się jaka maszyna będzie najlepszym towarzyszem podróży. Zapytaliśmy o to ekspertów.

Niezłe story, czyli Globstory

Kaja i Mateusz tworzą projekt GlobStory, czyli bloga oraz kanał YouTube, gdzie opowiadają niesamowite historie ze świata. Od 6 lat wykonują, jak sami ją nazywają, „najlepszą pracę świata”. Czemu najlepszą? Bo to zajęcie pozbawione rutyny, gdzie każdy dzień wygląda zupełnie inaczej.

Jak więc wygląda zwyczajne życie na drugim krańcu świata? Jak wygląda łączenie życia prywatnego z pracą, która jest przecież… ich życiem? Skąd czerpią pomysły na odcinki i jak tworzą swoje materiały? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Okazuje się, że życie blogerów/vlogerów to nie tylko egzotyczne krajobrazy, piękne zdjęcia i niesamowite wspomnienia. Wbrew pozorom często mierzą się z sytuacjami, które nieraz ich zaskakują. Do wybranego miejsca muszą dojechać, co nie zawsze bywa łatwe. Czasem przejechanie 30km, np. w Afryce, zajmuje 3h. Przeprowadzając wywiady z tubylcami, nie zawsze mogą przewidzieć ich reakcje. Przed poznaniem nowej kultury lub odwiedzeniem nieskalanego cywilizacją miejsca, muszą zasięgnąć wiedzy i zrobić rzetelną dokumentację. Kwestię posiłków wielokrotnie rozwiązują spontanicznie. Zwiedzając robią zdjęcia i kręcą godziny materiałów video i z reguły nie mogą liczyć na dostęp do prądu, bądź odpowiednie warunki pogodowe. Finalnie jednak my, odbiorcy końcowi, fani i obserwujący, dostajemy gotowy produkt, w formie wizualnej opowieści – creme de la creme z takiego dnia czy tygodnia ich podróży w pigułce.

Laptop podróżny – ThinkPad X1 Carbon gen. 8

Nietrudno sobie wyobrazić, że o sukcesie wideorelacji decyduje świetne zaplecze techniczne. Dlatego każdy obieży świat, który rejestruje swoje przygody zabiera ze sobą szereg gadżetów, od latarki, przez powerbank, aparat, kamerę, laptopa, aż po agregat prądotwórczy… W podróż po Tanzanii wagabundzi z Globstory zabrali techniczne wsparcie w postaci laptopa Lenovo ThinkPad X1 Carbon gen.8. Ekipa postanowiła sprawdzić go pod różnym kątem., Kaja i Mateusz dzielą bowiem swój czas pracy na trzy etapy: pierwszy – dni zdjęciowe, drugi – montaż, trzeci – wszystko inne, czyli najbardziej pojemna kategoria. Sprzęt towarzyszył im w każdym z nich.

Okazało się, że Lenovo ThinkPad X1 Carbon gen.8. ThinkPad X1 idealnie wpisał się w szalone i nieprzewidywalne życie podróżników. Nasi testerzy sprawdzili m.in. wytrzymałość baterii w wiosce masajskiej, gdzie nie było prądu. Wytrzymał codzienne zgrywanie materiałów z kart pamięci bez ładowania przez trzy dni. Ponadto został doceniony za to, że jest lekki i wytrzymały, przez co noszenie go w plecaku czy korzystanie w miejscach o dużych amplitudach temperatur lub zwiększonej wilgotności nie stanowiło problemu. Zwrócono też uwagę na jego systemy zabezpieczeń, z których słyną ThinkPady Lenovo, a które są nie bez znaczenia podczas podróży, kiedy to sprzęt może wpaść w niepowołane ręce. Także podczas obróbki materiałów okazało się, że specyfikacja „ósemki” pozwala na wydobycie kolorów i głębi ze zdjęć.

Co jeszcze urzekło naszych Twórców w Carbonie i dlaczego go polecają? Zobaczcie sami:

Chcesz zobaczyć challenge Lenovo z Przemkiem Kossakowskim? Zobacz ThinkPad X1 Carbon w akcji!Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 4

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Powiązane Artykuły

Lenovo – opinie dziennikarzy i ekspertów nt. laptopów i nie tylko

Lenovo

Prawo autorskie w internecie... czyli bądźmy czujni w sieci

Lenovo

Windows BitLocker & BitLocker to Go

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
wyniki finansowe lenovo
REKORDOWE WYNIKI LENOVO W II KWARTALE

Grupa Lenovo poinformowała wczoraj o rekordowych przychodach w drugim kwartale roku fiskalnego, które wynoszą 14,5 mld USD (skok o 7 proc....

Close