Porady

Laptopowe BHP (cz. 1) – porządek musi być!

5 września 2017, Aktualizacja 23 sierpnia 2018Lenovo

jak dbać o laptopa - laptopowe BHP

Pierwszy warunek długowieczności laptopa – odpowiednie (laptopowe) warunki pracy

Choć nawodnienie, również podczas pracy jest bardzo ważne, komputer nie uważa podobnie – dlatego pamiętaj, by nie stawiać wszelkich płynów na tej samej powierzchni, na której stoi Twoje narzędzie pracy lub rozrywki. Gdy napadnie Cię głód – nie zaspokajaj go przy komputerze, gdyż okruszki np. pizzy niezwykle skutecznie odnajdują drogę do wnętrza klawiatury.

Współczesne komputery przenośne to twardziele zdolni do długiej pracy, a ich procesory mogą osiągać temperaturę wrzącej wody – i nie wyparują. Pamiętaj jednak, by laptop nie miał kontaktu z miękkim podłożem. Może to skutecznie utrudnić ich chłodzenie i doprowadzić do awarii sprzętu.

To, że procesor nie obawia się stu stopni Celsjusza nie oznacza też, że praca na plaży służy laptopowi – lepiej, by nie przebywał on dłużej w temperaturach poniżej -5 stopni lub powyżej 35 stopni. A jeśli przeciągnęło się nam przebywanie w terenie z laptopem u boku – przed ponownym włączeniem w bardziej sprzyjających warunkach daj mu chwilę, by jego temperatura zrównała się z temperaturą otoczenia.

Często też nie zdajemy sobie sprawy, że zasilacz to całkiem wrażliwe urządzenie. Skrzętne zamaskowanie go stertą dokumentów utrudni obieg ciepła, co może skończyć się koniecznością wymiany. Gdy (czego Wam nie życzymy), zdarzy się taka awaria, wybierajcie tylko oryginalne podzespoły lub zamienniki o takich samych parametrach. Zasilaczom od producentów niewiadomego pochodzenia, lepiej podziękować.

Najlepiej w trosce o matrycę laptopa, ograniczyć również liczbę przedmiotów na biurku. No i na koniec – jakkolwiek ładnie wyglądałoby to na Instagramie, unikajcie pracy z kotem – mają tajemniczy talent do wplątywania się w kable urządzeń!

 Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Kobieta w okularach VR
Star Wars™: Jedi Challenges — nowy zestaw rozszerzonej rzeczywistości dla użytkowników smartfonów!

Świat Gwiezdnych Wojen dostępny na wyciągnięcie ręki dzięki goglom rozszerzonej rzeczywistości Lenovo Mirage™ AR, kontrolerowi w formie świetlnego miecza oraz...

Close