Porady

Laptopowe BHP (cz. 2) – transport laptopa

12 września 2017, Aktualizacja 23 sierpnia 2018Lenovo

jak transportować laptopa? oto laptopowe BHP

Transport laptopa – logistyczne wyzwanie? Wcale nie!

Komputer przenośny, jak sama nazwa wskazuje, jest całkiem mobilny, ale niewłaściwe obchodzenie się z nim podczas przemieszczania może skończyć się awarią – mniejszą lub większą. Po pierwsze, choć często goni nas czas, nie próbujmy bić rekordu świata w szybkości podłączania myszki, zasilacza czy innego akcesorium – gniazda i wtyczki tych urządzeń odwdzięczą się dłuższą pracą, z korzyścią dla naszego portfela (wymiana jednego portu potrafi skutecznie storpedować plany kupna nowych butów).

Napęd CD/DVD, wbrew swojej nazwie, również nie lubi pracy w pędzie czy pod presją – jego delikatna konstrukcja doceni spokojne traktowanie.

Męczący dzień? To wciąż nie powód, by obciążać obudowę komputera naszym ciężarem, mimo że jego płaska powierzchnia wygląda tak zachęcająco, by oprzeć na niej na chwilę strudzone ręce.

Nerwowy dzień? Policz do dziecięciu, zamiast dawać upust emocjom zamykając z trzaskiem laptopa – jego wytrzymałość, podobnie jak nasza, ma swoje granice. Żywotność zawiasów potrafi obniżyć również regularne otwieranie obudowy tylko z jednej strony – komputery też cenią sobie równowagę.

Upadki chodzą po… laptopach, ale można zmniejszyć ich ryzyko stosując się do dwóch zasad. Po pierwsze, przed przenosinami odłączmy od nich wszystkie urządzenia zewnętrzne (tak, tę ultramałą myszkę też). Po drugie, na czas transportu, nawet na sąsiednie biurko, lepiej na chwilę zapomnieć o mailu (albo Facebooku) i zamknąć obudowę.

Wszyscy znamy presję czasu – ale lepiej poświęcić minutę więcej i spakować laptopa tak, by nie miał bezpośrednich sąsiadów w postaci innych przedmiotów. Oczywiście, najlepszym i jedynym polecanym przez nas „nośnikiem” komputera jest specjalnie przeznaczona do tego torba lub plecak, uwzględniająca przekątną matrycy naszego sprzętu.

A jeśli planujemy zwiedzić z naszym laptopem kawałek świata, upewnijmy się wpierw, jakie przepisy dotyczące niego obowiązują u wybranego przewoźnika. Na szczęście, większość z nich zdaje sobie sprawę z Waszej nierozłączności i pozwoli na wniesienie go na pokład w odpowiedniej torbie.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Chłodzenie peceta
Chłodzenie peceta – jak to skutecznie robić?

Prawidłowa wentylacja obudowy peceta jest kluczem do jego stabilnego działania. I to nie tylko w okresie letnim, gdy w pomieszczeniu...

Close