Porady

Laptopowe BHP (cz. 3) – higiena to podstawa

19 września 2017, Aktualizacja 24 marca 2020Lenovo

jak dbać o laptopa? oto laptopowe BHP

Higiena to podstawa!

Pewnie doskonale wiesz o tym, że przed jedzeniem należy umyć ręce. Przed pracą na komputerze… również! Dlaczego? Twój komputer często lepiej niż Ty pamięta, jak wyglądał Twój obiad dwa tygodnie czy dwa nawet miesiące temu – jego resztki wciąż mogą tam być! Jeśli więc jako jedyny użytkujesz to urządzenie, pamiętaj o kontakcie z wodą i mydłem przed kontaktem z klawiaturą. Jeśli zaś ktoś poza Tobą korzysta z z komputera, zadbaj o higienę po skończonej pracy.

Podobnie jak o własną higienę, warto raz na jakiś czas zadbać o czystość komputera, korzystając z odpowiednich środków chemicznych, a gdy w grę wchodzi poważniejsze zanieczyszczenie – zdać się na fachowców.

Czujesz kurz unoszący się w powietrzu? Niespodzianka – twój komputer też go czuje! Jego drobinki skutecznie przedostają się pod obudowę, uniemożliwiając wydajne chłodzenie sprzętu, o czym potrafi on dobitnie zaalarmować odpowiednikiem kaszlu i gorączki, czyli głośniejszą pracą i wyższą temperaturą obudowy.

Masz zwierzaka? Pogłaszcz go od nas, ale również zwracaj większą uwagę na czystość w pomieszczeniach, w których przebywa on i Twój komputer. Podobnie jak alergicy, i komputery mają zdecydowaną awersję do sierści.

Czasem próba wyczyszczenia komputera potrafi spowodować więcej szkody, niż brak higieny. Czyszczenie matrycy ściereczką do okien, a klawiatury szmatką do mebli to zły pomysł. Dedykowane do sprzętu komputerowego preparaty to zdecydowanie dobra inwestycja i warto ją poczynić w trosce o długie życie Twojego elektronicznego towarzysza pracy i rozrywki. W Akcji Czystość pomoże również popularne sprężone powietrze.

W laptopach Lenovo przydatnym dodatkiem jest funkcja Energy Management pozwalająca na wyczyszczenie wentylatorów bezpośrednio z poziomu systemu – łatwo, szybko i skutecznie.

I na koniec, podobnie jak w przypadu Twojego zdrowia – lepiej zapobiegać niż leczyć!

Pamiętaj o aktualizacjach, regularnym czyszczeniu pamięci wewnętrznej i rejestru oraz oprogramowaniu antywirusowym – bo na te infekcje sezon jest cały rok.

Dużo zdrowia!Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Ruszyła strona Back2School
Ruszyła strona Back2School!

Powrót do szkoły nie musi być stresujący ani dla uczniów ani dla rodziców. Wystarczy się odpowiednio przygotować. Odwiedź naszą nową...

Close