Newsy

Lenovo A10 – pierwszy laptop z Androidem, czy tablet z klawiaturą?

25 października 2013, Aktualizacja 3 lipca 2018Lenovo

lenovo-a10-notebookChad Duhon, z którym rozmawialiśmy w trakcie targów IFA 2013 w Berlinie jasno powiedział, że Lenovo nie jest póki co zainteresowane tworzeniem komputerów opartych na dwóch systemach. Nie było jednak mowy o laptopach z Androidem.

Mierzący 10,1 cali komputer Lenovo A10 to próba zmiękczenia notebookowego szlifu laptopów. Dość tradycyjna forma – znana od lat obudowa typu clamshell to być może nie popisowy numer projektantów Lenovo, ale jest w nim więcej niż się wydaje.

O koncepcji PC+, Dual-OS, pozycji Lenovo i sprzętowych aspiracjach Microsoftu… rozmawialiśmy z Chadem Duhon z Lenovo.

Po pierwsze, wyświetlacz o rozdzielczości 1366×768 pikseli można odgiąć znacznie ponad 180 stopni. Dzięki temu użytkownik może skorzystać z laptopa jak z tabletu na podstawce. Znacznie to wygodniejsze od klasycznie otwartego notebooka zarówno jeśli chce się skorzystać z dotykowego ekranu albo obejrzeć film. Niestety, obudowa A10 nie umożliwia całkowitego złożenia komputera, a więc i transformacji do formy tabletu.

Drugim zaskoczeniem (choć pewnie już nie, bo przecież informacja ta pojawiła się już w tytule notki) jest system operacyjny, na którym oparto A10. To Android w wersji 4.2 JellyBean. Wewnątrz nie znajdziemy też „komputerowych” podzespołów. Sercem urządzenia jest aż czterordzeniowy układ RockChip RK3188 o taktowaniu 1,6 GHz. Zapowiada się spory zapas mocy. mimo to, zainstalowana wewnątrz bateria ma pozwolić na aż 9 godzin pracy bez konieczności podłączania kabli.

Trzecim atutem Lenovo A10 ma być jego przystępna cena. Producent nie zdecydował się jednak jeszcze na ujawnienie jak bardzo atrakcyjna. Jedno jest jednak pewne – transformowalny laptop (czy też tablet ze stalą klawiaturą) zawita także na europejskim rynku.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Komentarze do artykułu

Komentarze


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Tęsknisz za przyciskiem Menu Start? Pobierz Windows 8.1

W rok po premierze Windows 8 Microsoft zdecydował się opublikować aktualizację okienek, która podnosi system do rangi 8.1.

Close