Newsy

Lenovo Hero – wybraliśmy kolejnych laureatów! Czekamy na kolejne zgłoszenia!

11 grudnia 2014, Aktualizacja 30 marca 2018Lenovo

lenovo hero

Jest tytanem pracy – wychowała ósemkę (!) dzieci i wcale nie zamierza na tym poprzestawać! Przedstawiamy Dagmarę, jedną z laureatek akcji Lenovo Hero!

– Mam nadzieję, że moja historia, której towarzyszy Lenovo, przełamie pewien  stereotyp i swojską  nazwę „kura domowa” przekształci we włoskie „Regina Casa” (królowa domu). Chcę dodać wiary w siebie wszystkim kobietom, które podejmując trudną decyzję o pozostawieniu za sobą robienia tzw. kariery na rzecz zajęcia się domem i rodziną, boją się, że coś im umyka, że ich plany, marzenia czy pasje to już daleka przeszłość. – mówi Pani Dagmara –  A to nieprawda, bo przecież miarą życiowego sukcesu nie jest to ile się w nim zgromadziło, ale ile się rozdało.

Pani Dagmara podkreśla, że aby żyć w zgodzie w dużej rodzinie trzeba nauczyć się trzech rzeczy: odróżniania rzeczy ważnych i mniej ważnych, dochodzenia do kompromisów pomiędzy swoimi projekcjami a rzeczywistością, oraz, co najważniejsze, trzeba nauczyć się poczucia humoru, bo bez tego ani rusz!

Dzięki laptopowi Lenovo, który otrzymała w prezencie od rodziny, nasza bohaterka spełniła swoje marzenie. – Ja, Matka Polka, kura domowa, dostałam prawdziwą pracę. Zostałam felietonistką. Piszę o tym na czym się znam – o dzieciach, o domu, o rodzinie! – mówi Pani Dagmara.

Pani Dagmara jest studentką zaocznych studiów pedagogicznych i marzy o otwarciu szkoły dla dzieci z dysfunkcją wzroku (jeden z synów cierpi na głębokie niedowidzenie).

– Moja książkowa próba jest już na ukończeniu – oczywiście w realizowaniu tej pasji także towarzyszy mi nieoceniony Lenovo. Może uda mi się wydać książkę? Bo – jak widać – w życiu wszystko jest możliwe! – dodaje bohaterka Lenovo.

lenovo hero

Kolejnym bohaterem Lenovo została Katarzyna – mistrzyni władania czasem! Działaczka społeczna, wolontariuszka w domu dziecka i psim schronisku oraz kuratorka społeczna.

– Mam 23 lata i nie wiem nawet jak szybko minął ten czas. – Mówi Katarzyna – Otóż moje dni biegną w bardzo szybkim tempie. Codziennie wstaję o 6 rano żeby zdążyć nakarmić psiaki, które mieszkają u mnie, w domu tymczasowym. Muszę wyprowadzić każdego na spacer, dać jedzonko, a jest ich 4. Dają mi niesamowicie dużo radości i motywację do całodziennej pracy 🙂 O 7 biegnę już do pracy aby zdążyć do tętniącego życiem centrum Warszawy i zasiąść na 10 godzin w biurowcu, w którym pracuję, po to by, jak wspomniałam, móc spełniać swoje marzenia. O 18 wychodzę i biegnę do mojej drugiej pracy, którą wykonuję pro bono. Jestem kuratorem społecznym. Niestety przeważnie to też wypełnianie papierków o podopiecznych i kilka godzin pracy bezpośredniej z nimi. Jestem kuratorem społecznym dla rodzin i nieletnich, co oznacza, że często odwiedzam rodziny z problemami albo osoby młode, które w swoim życiu już dopuściły się czynu zabronionego.

Katarzyna jest studentką drugiego roku studiów magisterskich kierunku pedagogika sądowo- penitencjarna.
– I tu właśnie pojawia się rola Lenovo. – stwierdza Katarzyna – Tablet to moje ukochane urządzenie, bez którego nie wyobrażam sobie życia. Pracę mogę pisać nawet w tramwaju. Kiedy odwiedzam dzieci w domu dziecka, tablet pomaga nam zasięgnąć informacji w Internecie, a kiedy odwiedzam swoich podopiecznych sporządzam na nim notatki, bo jest to dużo wygodniejsze niż pisanie na papierze.
A najbardziej zabawny jest fakt, że mój komputer stacjonarny w pracy, też jest marki Lenovo. A ja się zastanawiałam, czemu tak szybko pracuje –  już mam odpowiedź 🙂
lenovo hero

Bohaterem tej edycji został też Mateusz! Instruktor tańca hip-hop oraz współzałożyciel organizacji 5 Element.
Mateusz tańczy od 2006 roku. Zaczynał od breakdance, próbował też innych form, aż w końcu trafił na swój konik – hip hop. Po kilku latach treningów i uczestnictwa w licznych warsztatach z mistrzami, osiągnął swój cel i został nauczycielem tego tańca.

W 2012 roku został zaproszony przez Filharmonię Bydgoską do współpracy przy audycji na temat kultury Hip-hop.

– Zaczęło się od przypomnienia sobie całej wiedzy zebranej przez lata i uporządkowanie jej w sposób taki, aby każde dziecko czy nastolatek mógł z tego zaczerpnąć coś dla siebie. – relacjonuje Mateusz – Jak wiadomo, dużo młodych ludzi interesuje się tą kulturą, jednakże jej obraz jest bardzo zakrzywiony przez pryzmat telewizji. Kultura hip-hop nie cieszy się dobrą opinią wśród starszych, ponieważ tak została im przedstawiona, niejednokrotnie kojarzona z przestępstwami, narkotykami, wypisywaniem obraźliwych haseł na murach czy piosenkami pełnymi wyzwisk. My, wraz z Filharmonią, promowaliśmy prawdziwy jej obraz, prawdziwe założenia czyli: Peace, love and having fun. Kulturę opierającą się na szacunku i jedności. Formę wyrażania siebie, bez negatywnych skutków dla społeczeństwa lub otoczenia.

Mateusz pod koniec 2012 roku wraz z przyjaciółką założył organizację o nazwie 5 Element, która zajmuje się propagowaniem tej kultury.
– Uczymy o elementach kultury Hip-hop takich jak: taniec (bboying, popping, locking, hip-hop dance), graffiti (jako sztuka, nie wandalizm), djing (jako tworzenie muzyki) oraz rap (jako wierszowane utwory z głębszą treścią i przekazem). – mówi Mateusz – Nasza organizacja zajmuje się także organizowaniem warsztatów tanecznych dla młodzieży po to by mogli rozwijać swoje umiejętności pod okiem godnych nauczycieli. Na zajęciach z tańca przywiązuję bardzo dużą wagę do tego, aby przekazywać nie tylko same kroki, ale również emocje, ponieważ wyznaję zasadę, że taniec nie jest tylko odtwarzaniem ruchów, ale również wyrażaniem siebie.

Przypominamy!

Jeśli i Wy chcecie zgłosić się do akcji i opowiedzieć nam, jak nowe technologie pomagają Wam na co dzień, wypełnijcie prosty formularz. Każdy z laureatów miesiąca otrzyma od Lenovo zestaw gadżetów, a jego historię opublikujemy na blogu. Zwycięzca (wybrany spośród laureatów) otrzyma Lenovo Yoga Tablet!

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Powiązane Artykuły

Czas na bohaterkę! [Lenovo Hero]

Lenovo

Lenovo Hero - luty!

Lenovo

Lenovo Hero – mamy aż 3 laureatów! Kto wygra najnowszy Lenovo YOGA Tablet 2?

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
YOGA w Kuchni

Może czas zrobić sobie przerwę i coś zjeść? Weźcie laptopy, tablety i chodźcie do kuchni. Tam czeka już na Was...

Close