
Decydując się na zakup laptopa, lista czynników, jakie należy uwzględnić przy jego wyborze, właściwie nie ma końca. Poza researchem dostępnej oferty w internecie, warto pogłębić temat, weryfikując zdanie innych. Jednak zalew pytań i opinii w sieci jest ogromny i trudno-weryfikowalny. Dlatego zapytaliśmy dziennikarzy technologicznych oraz ekspertów marki m.in. o to czy tablet może być centrum multimedialnym, który model przypadł im szczególnie do gustu i za co cenią swój wybór. Szukasz opinii o Lenovo? Zapraszamy do lektury!
Lenovo jest cenione miedzy innymi za odwagę w eksperymentowaniu, np. Yoga z e-papierowym wyświetlaczem zamiast klawiatury.
Opiniotwórcy są zgodni, że ThinkPad'y z serii X1 Carbon to doskonałe połączenie tego, czego można oczekiwać od współczesnego narzędzia pracy, ale kochają też Yogi.
Lenovo – opinie dziennikarzy
Tablet jako centrum multimedialne



Karol Kopańko – dziennikarz Spider’s Web, redaktor Sonda 2, współautor książki o bitcoinie: „Bitcoin. Złoto XXI wieku”
„Czy tablet może być centrum multimedialnym? To pytanie zadawałem sobie już w 2016 roku, kiedy w moje ręce trafił świeżutki jeszcze Lenovo Yoga Tab 3. Wbudowany projektor i mocarne – jak na swoją wielkość – głośniki sprawiły, że piłkarskie relacje zyskały o wiele więcej głębi. Słynne pięć goli w dziewięć minut Lewandowskiego zdecydowanie lepiej wyglądały rzucone na ścianę, niż na ekranie laptopie.



To był mój pierwszy kontakt ze sprzętami Lenovo, które przez lata zacząłem cenić coraz bardziej za uniwersalność. Nieodłącznym kompanem wypadów na uczelnię był laptop, na którym nie tylko notowałem wykłady, ale też robiłem szkice i używałem do prezentacji. Mowa tu o modelu 4 w 1, który składał się do formy tabletu lub namiotu, co idealnie wpisywało się w dynamiczne warunki pracy grupowej na zajęciach.
Lenovo doceniam również za odwagę w eksperymentowaniu. Moją uwagę przykuła choćby Yoga z e-papierowym wyświetlaczem zamiast klawiatury. To tego dochodzą prototypowe rozwiązania, w których cały laptop z jednej strony jest zginanym ekranem. W codziennej pracy doceniam też niezawodność linii Carbon. Kiedy muszę dokończyć projekt i szybko przygotować prezentację, to typowe, biznesowe rozwiązania sprawdzają się najlepiej.”
Nie byle jakie laptopy



TechnoStrefa – specjaliści od tworzenia wysokiej jakości Tech-Wideo i sposobem prezentacji produktów w sieci
„W naszych oczach Lenovo to przede wszystkim laptopy. Jednak są to sprzęty nie byle jakie. Za każdym razem, kiedy mamy z nimi do czynienia, wiemy, że te maszyny powstały z myślą o wygodzie użytkowania niezależnie od tego, czy jest to tani mały notebook, czy też w pełni wyposażony ultrabook w customowej konfiguracji dopasowany pod klienta. Jednak chyba tym, co najbardziej wyróżnia Lenovo na tle innych producentów jest klawiatura – notabene ta opinia również pisana jest właśnie na takiej klawiaturze. Naszym zdaniem, ta jest jedną z najwygodniejszych, jakie montuje się w laptopach w ogóle.
Ulubiony jak i wymarzony sprzęt od Lenovo to po prostu ThinkPad X1 Carbon. Aż trudno uwierzyć jak długo istnieje seria ThinkPad w tak bardzo niezmienionej stylistyce. Z łatwością można sięgnąć w przeszłość naście lat wstecz, a ThinkPady właściwie się nie zmieniły poza lekkim liftingiem i mocą obliczeniową. Ale wszystkie najbardziej charakterystyczne elementy jak napis pod kątem 45 stopni z niewielką podświetlaną czerwoną kropką nad „i” czy też nieśmiertelny TrackPoint pozostały na swoich miejscach.
ThinkPady z serii X1 Carbon to właściwie doskonałe połączenie tego, czego można oczekiwać od współczesnego narzędzia pracy. Niska waga, świetna wydajność, nieporównywalna wygoda i długi czas pracy na baterii. Gracze powiedzieliby, że za takie pieniądze można by kupić całkiem niezłą maszynę do grania i mieliby rację, ale szukając urządzenia, które sprawi, że praca w biurze jak i poza nim będzie przyjemna i efektywna to chyba nie ma lepszego wyboru. Przynajmniej naszym zdaniem.”



Do gier i do biznesu



BLACKWHITE TV – ekspert w dziedzinie testowania i recenzowania sprzętów komputerowych
„Pierwszy kontakt z marką Lenovo miałem kilka lat temu, gdy kupiłem pierwszego ThinkPad’a X121. Byłem pod dużym wrażeniem jego jakości wykonania, mobilności jak i czasu pracy na baterii. Moim zdaniem jest to obowiązkowa pozycja w zastosowaniach biznesowych.
Oczywiście ThinkPad to nie jedyny notebook w ofercie Lenovo. Miałem także okazję korzystać z Laptopów Legion, czyli rozwiązań typowo gamingowych. Oferują bardzo dobry stosunek ceny do wydajności, dzięki czemu są łakomym kąskiem dla osób potrzebujących mobilnego sprzętu do gier.”
Lenovo ThinkPad – pancerne maszyny



ZMASLO – specjalista od „wyciskania” z testowanych sprzętów 100%; uwielbia dzielić się informacjami o technologii na swoim kanale na YT
„Posiadam w swojej kolekcji ponad 10 laptopów z serii ThinkPad. Są to modele nowsze, wyprodukowane przez Lenovo, ale także starsze modele produkowane jeszcze przez IBM. Cenię te sprzęty najbardziej za ich „pancerność”, że są wykonane solidnie i można na nich polegać. Fantastyczna jest też klawiatura, która moim zdaniem jest najlepsza w branży i nie ma sobie równych. Zawsze lubiłem w tych maszynach także to, że bez problemu można dołożyć RAM’u czy wymienić sobie dysk. Wisienką na torcie, moim zdaniem, jest fantastyczne wsparcie systemu operacyjnego GNU / Linux.”






WavePC – czyli Dawid, to ekspert w pomaganiu klientom w codziennych problemach z komputerami.
„Markę Lenovo cenię za uniwersalność. Oferuje szeroką gamę produktów w cenach dostosowanych zarówno dla osób z mniejszym budżetem, jak i dla bardziej wymagających użytkowników.
Dla mnie ulubionym produktem, a właściwie produktami są laptopy serii ThinkPad. Cenię je przede wszystkim za wielofunkcyjność oraz jakość wykonania, zwłaszcza te z serii Carbon. Są to komputery idealne – niezniszczalne i bezkompromisowe, przez co sprawdzą się w pracy w każdych warunkach.
Moim wymarzonym produktem jest X1 Carbon 5 lub 7. Mały, relatywnie lekki i wytrzymały, a posiadający sporą moc obliczeniową.”
Lenovo – opinie ekspertów marki
Innowacja to podstawa



Dawid Kasprzyca – ekspert Lenovo, Trener technologii informatycznych
„Markę Lenovo cenię za odwagę we wprowadzaniu i testowaniu nowych rozwiązań w branży elektroniki cyfrowej. Charakteryzuje ją ciągła pogoń ku doskonałości, której efektem jest ułatwienie nam codziennego życia. Wystarczy spojrzeć kilka lat wstecz by to zobaczyć – komputer z dwoma ekranami (Yoga Book), komputer gamingowy, który nie wygląda jak gaming, soundbar zamiast zawiasu (Yoga C940), komputer stacjonarny, który mieści się w kieszeni (m90n Nano), projektor w tablecie lub telefonie. A to dopiero początek naszego niekonwencjonalnego podejścia do komputerów.
Testowałem wiele sprzętów Lenovo. Tutaj zdecydowanie moim faworytem jest Yoga 910. Korzystałem z niej ponad 1,5 roku i uważam, że był to komputerem, na którym praca to była przyjemność, a wszystko dzięki doskonałemu ekranowi 4K. Jakość wyświetlanej treści w połączeniu z aluminiową obudową, nadzwyczajnie wydajną baterią i nieprzeciętnym wyglądem tworzyły doskonałe połączenie. Doświadczenie pracy na tym komputerze sprawia, że jeżeli mogę, to każdemu polecam ekrany 4K do pracy z tekstem i cyframi.



Jako pracownik, który w erze pracy zdalnej coraz więcej czasu spędza nad nagrywaniem i montowaniem filmów, obrabianiem zdjęć i przygotowywaniem kontentu do dystrybucji cyfrowej, zdecydowanie chciałbym dostać pod moje skrzydła Legion 7. Wydajność, doskonałe ekrany, oraz obsługa dwóch dysków NMVe tworzą dla mnie komputer idealny do codziennej pracy. A po pracy mogę odwiedzić krainę Novigradu i delektować się przepiękną grafiką w Wiedźminie 3.



Nie garb się – komputer, który dba o nasz kręgosłup



Tomasz Szewczak – ekspert Lenovo, Product Manager SMB
„Od ponad 7 lat mam wielką przyjemność użytkować notebooki marki ThinkPad i z racji firmy dla której pracuję i zajmowanego stanowiska mam okazję dość często je zmieniać. Pierwszym modelem, na którym przyszło mi pracować był ThinkPad X230, następnie seria T (ThinkPad T440s oraz T470s), a ostatnio siódma generacja naszego flagowego ultrabooka ThinkPad X1 Carbon. ThinkPad’y są przede wszystkim synonimem niezawodności i niezrównanej wytrzymałości, co potwierdzone zostało szeregiem testów w ramach normy wojskowej MIL-STD 810G oraz dodatkowymi testami pod nazwą „200 Torture Tests”. W codziennej pracy najbardziej cenię je za te wszystkie cechy, które bezpośrednio wpływają na komfort mojej pracy – przede wszystkim genialną klawiaturę (oczywiście podświetlaną) o idealnym skoku klawiszy i doskonałej ergonomii, niezwykle precyzyjny TrackPoint (który w moim przypadku całkowicie zastąpił touchpad lub zewnętrzną mysz), czy choćby ThinkShutter – mechaniczną przesłonę kamery, która zapewnia mi prywatność i bezpieczeństwo w sytuacjach, które tego wymagają. Ostatnio – dzięki kamerze na podczerwień oraz oprogramowaniu Mirametrix Glance w moim X1 Carbon’ie – system dodatkowo ostrzega mnie przed osobami, które znajdują się obok mnie i jeśli zdarzy się, że zerkają na wyświetlacz ultrabooka to automatycznie uaktywnia elektroniczny filtr prywatyzujący. Inną ciekawą funkcją jest powiadomienie w sytuacji, kiedy siedząc dłużej przed ekranem notebooka zaczynam się garbić i moja sylwetka zaczyna „pozostawiać wiele do życzenia”. Dzięki temu mogę dokonać odpowiedniej „korekty postawy” lub po prostu zrobić sobie chwilę przerwy na „rozprostowanie kości”.
ThinkPad’y nieustannie zaskakują innowacyjnością i nie mogę się już doczekać kolejnych generacji notebooków, które będą jeszcze bardziej wspierać użytkowników w ich codziennej pracy.”



Lenovo – opinie z wspólnym mianownikiem
Podsumowując, opinie ekspertów oraz osób mających na co dzień kontakt z marką są podzielone. Łączy je jednak wspólny mianownik – pozytywny wydźwięk.
Komputer, podobnie jak telefon, jest dziś dla każdego z nas jak szczoteczka do zębów. Każdy więc musi wybrać coś stworzonego na własną miarę. Taką możliwość daje Lenovo, oferując dedykowany sprzęt zarówno dla biznesmena, studenta, dziecka czy seniora.
Wszystkie osoby, które cenią sobie estetykę, lekkość, wytrzymałość i komfort użytkowania, zapewne już wiedzą, z czego będą wybierać.
Komentarze do artykułu