Newsy

Lenovo partnerem tytularnym zespołu Ducati MotoGP

10 lutego 2021Lenovo

Lenovo_Ducati
W skrócie

W nawiązaniu do kilkuletniej umowy partnerskiej Lenovo stało się partnerem tytularnym zespołu Ducati MotoGP™, co uprawnia do zwiększonej widoczności marki

Ogłoszenie nowej nazwy „Ducati Lenovo™ Team” w ramach partnerstwa

Pogłębione partnerstwo będzie nadal zwiększać przewagę technologiczną zespołu na torze i umożliwi jeszcze bardziej zaawansowaną współpracę zdalną skoncentrowaną na szybkości, elastyczności i mobilności

Lenovo i Ducati ogłaszają uzyskanie przez Lenovo statusu partnera tytularnego zespołu Ducati MotoGP oraz prezentują nową nazwę „Ducati Lenovo Team” wchodzącą w życie z dniem ogłoszenia. Jest to rozwinięcie trzyletniego kluczowego partnerstwa technologicznego Lenovo z Ducati. Nowe trzyletnie partnerstwo świadczy o rosnącym znaczeniu zaawansowanego sprzętu w kontekście analiz dużych ilości danych, sztucznej inteligencji i inteligentnych rozwiązań programowych w świecie wyścigów motocyklowych. Jako oficjalny partner technologiczny od 2018 r. firma Lenovo umożliwiła inżynierom i projektantom Ducati szybkie wdrażanie algorytmów i technologii w motocyklach zarówno wyścigowych, jak i drogowych.

Oczekuje się, że globalny rynek sportów motorowych będzie nadal rosnąć o 10% rocznie do 2025 roku1, na co częściowo wpływa rola IT oraz danych w świecie wyścigów motocyklowych. Dlatego Lenovo i Ducati — dwie marki, którym bliskie są takie wartości jak szybkość, moc i niepowstrzymana innowacyjność — zdecydowały się kontynuować partnerstwo na najwyższym poziomie” — powiedział Luca Rossi, starszy wiceprezes Lenovo. „Zgodnie ze swoją misją Lenovo umożliwia inteligentną transformację. Cieszymy się, że nasza integracja technologii osiągnie nowy poziom i umożliwi zespołowi wyścigowemu Ducati odgrywanie wiodącej roli w MotoGP przez kolejne lata”. 

Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati Motor Holding, powiedział: „Początek nowego sezonu wyścigowego jest zawsze bardzo emocjonujący. Podchodzimy do niego z niezwykłym zaangażowaniem i pasją, odczuwając wsparcie fanów Ducati z całego świata. Zaczynamy sezon z mocnej pozycji zeszłorocznych mistrzów świata w kategorii konstruktorów pomimo trudności i nieoczekiwanych przeszkód, z którymi przyszło nam się zmierzyć po raz pierwszy. W roku 2021 mamy sporo nowości — są to między innymi zawodnicy Jack Miller i Pecco Bagnaia. Są to młodzi zawodnicy naszego oficjalnego zespołu, którzy zdobyli doświadczenie w zespole Pramac Racing. W tym roku nowym tytularnym partnerem zespołu Ducati Lenovo Team jest firma Lenovo, która towarzyszy nam już od 2018 roku. Oprócz członków zespołu fabrycznego mamy też zawodnika Ducati MotoGP Johanna Zarco i trzy spośród największych talentów z Moto2: Eneę Bastianiniego, Lucę Mariniego oraz Jorge’a Martina. Wnoszą oni do mistrzostw młodość i duże nadzieje na przyszłość. Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie sezonu 2021 28 marca w Katarze i jak zawsze — #ForzaDucati!”.

Marka Ducati jest znana na całym świecie jako najczystszy wyraz techniki, designu i pasji do sportów motorowych, a to partnerstwo zapewnia Lenovo znaczną widoczność w skali międzynarodowej. Współpraca ta wzmocni status Lenovo jako globalnego partnera technologicznego, dzięki któremu Ducati może działać szybciej i inteligentniej oraz uzyskiwać lepsze wyniki. Zespół Ducati MotoGP ma wieloletnie tradycje szybkości, sukcesów i wyczynowej doskonałości, a Lenovo z dumą kontynuuje swój wkład w ten dorobek.

W kolejnych latach Lenovo i Ducati zamierzają rozwinąć współpracę zdalną w jeszcze większym zakresie oraz zwiększać efektywność dzięki większej szybkości, elastyczności i mobilności. Obie marki opracowują plany badawczo-rozwojowe w celu wdrożenia infrastruktury pulpitów wirtualnych (VDI). Będzie ona zapewniać konsekwentnie wysoką wydajność większości pracujących zdalnie inżynierów Ducati. Ponadto Lenovo i Ducati badają możliwości wykorzystania rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej (AR/VR) do mechaniki motocyklowej w przyszłości.

Jako główny partner technologiczny Ducati od 2018 roku Lenovo zapewnia przewagę technologiczną zawodnikom, motocyklom i wysokowydajnym silnikom Ducati dzięki wielokrotnie nagradzanym komputerom, tabletom oraz potężnym serwerom. Analizy i symulacje MotoGP prowadzone są teraz przy użyciu kompaktowego i wytrzymałego serwera ThinkSystem™ SE350, który działa na brzegu sieci i przetwarza oraz analizuje dane u ich źródła. Dzięki rozbudowanej mocy obliczeniowej inżynierowie Ducati mogą monitorować symulacje przy użyciu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego oraz opracowywać jeszcze bezpieczniejsze strategie jazdy na torze, w tym lepszego zarządzania zużyciem opon. Technicy używają wytrzymałych i ultrasmukłych mobilnych stacji roboczych Lenovo ThinkPad™ P1 do pobierania oraz analizy danych bezpośrednio z motocykli. Inżynierowie w warsztatach używają laptopów ThinkPad do symulowania możliwych konfiguracji motocykli, dzięki czemu zyskują o 25% większą efektywność i skracają czas podejmowania decyzji o 35%.

Firma Lenovo zaprojektowała i wdrożyła klaster wysokowydajnego systemu obliczeniowego (HPC) w oparciu o serwery ThinkSystem SD530, SR630 i SR650. Nowe środowisko HPC zmniejsza łączną zajętość miejsca w stosunku 20:1 i umożliwia modelowanie aerodynamiczne oraz dynamiki płynów z szybkością prawdziwie rajdową. Dzięki temu inżynierowie mogą konstruować nowe supermotocykle szybciej, z zachowaniem najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.

Inne urządzenia Lenovo stosowane przez Ducati to mobilne stacje robocze ThinkPad P53 do projektowania motocykli rajdowych oraz drogowych, ThinkPad X1 Tablet dla dyrektorów regionalnych ze względu na przenośność tych urządzeń, a także różne wysokiej klasy laptopy Yoga™ do robienia notatek na odprawach z zawodnikami. W 2020 roku partnerstwo Lenovo z Ducati zaowocowało też wprowadzeniem na rynek urządzeń pod obiema markami, takich jak Lenovo Ducati 5 — laptop z limitowanej edycji z elementami wzorniczymi Ducati Corse dla najbardziej zagorzałych fanów Ducati. 

Więcej informacji o technologiach Lenovo można uzyskać na stronach Lenovo ThinkPadStacje robocze LenovoRozwiązania do brzegu sieci LenovoLenovo YogaLenovo Ducati 5.

O firmie Ducati

Firma Ducati została założona w 1926, a od 1946 roku produkuje motocykle o charakterze sportowym, wyróżniające się wysokowydajnymi silnikami, innowacyjnym wzornictwem oraz najnowocześniejszymi technologiami. Fabryka Ducati znajduje się w dzielnicy Bolonii Borgo Panigale. Firma oferuje następujące rodziny modeli z różnych segmentów rynkowych: Diavel, XDiavel, Hypermotard, Monster, Multistrada, SuperSport, Panigale i Streetfighter. W 2015 roku firma zaprezentowała Ducati Scrambler: nową markę motocykli, akcesoriów i ubrań, które wyróżniają się kreatywnością i autoekspresją. W 2020 firma Ducati zaprezentowała Multistradę V4 — pierwszy na świecie motocykl z przednim i tylnym radarem, które w połączeniu z innymi technologiami tego modelu stanowią przełom w świecie jednośladów. Motocykle-ikony Ducati wraz z szeroką ofertą powiązanych akcesoriów oraz ubrań sportowych i lifestyle’owych są sprzedawane w 90 krajach. W 2020 roku firma Ducati dostarczyła klientom 48 042 motocykle. Ducati uczestniczy w mistrzostwach świata MotoGP i Superbike. Firma startuje w kategorii MotoGP od 2003 roku i zdobyła tytuł mistrza konstruktorów w 2020 roku. Firma Ducati była też mistrzem świata w sezonie 2007 w kategorii konstruktorów i zawodników. Na mistrzostwach Superbike marka Ducati zdobyła 17 tytułów. Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Powiązane Artykuły

Lenovo ogłasza rekordowe wyniki finansowe za trzeci kwartał, dzięki strategii stabilnego wzrostu

Lenovo

Ruszyła sprzedaż rewolucyjnego ThinkPada X1 Nano

Lenovo

Elegancki ThinkBook wprowadza nowe sposoby pracy mobilnej i zdalnej

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
prawo growe
Prawo growe – wywiad z panią prawnik Martą Wysokińską

Prawo growe to prawa obowiązujące w świecie gier komputerowych. Dziś istnieją już kancelarie, które zajmują się reprezentowaniem podmiotów wytwarzających przedmioty...

Close