Newsy

Lenovo partnerem technologicznym zespołu Ducati na mistrzostwach MotoGP

6 kwietnia 2018, Aktualizacja 24 kwietnia 2018Lenovo

Lenovo partnerem technologicznym Ducati

Firma Lenovo podpisała wieloletnią umowę sponsoringową z zespołem Ducati uczestniczącym w motocyklowych mistrzostwach świata MotoGP. Począwszy od sezonu 2018 Lenovo będzie głównym partnerem technologicznym zespołu Ducati, co umożliwi jego członkom korzystanie z komputerów, tabletów i serwerów Lenovo na torze i poza wyścigami.

Obie strony będą też prowadzić wspólne prace badawczo-rozwojowe w ramach programu sprzyjającego postępom i sukcesom zespołu. Wyścig, w którym Lenovo zadebiutuje jako partner Ducati, odbędzie się w niedzielę 8 kwietnia na Autódromo Termas de Río Hondo w Argentynie.

Komentując sponsorską współpracę, Corporate President i Chief Operating Officer Lenovo Gianfranco Lanci powiedział: „Mistrzostwa MotoGP zwracają na siebie coraz większą uwagę. Jest to sport szybko zdobywający coraz większą renomę i miliony widzów na całym świecie. 90-letni dorobek Ducati oraz koncentracja tej marki na innowacyjności, szybkości i wydajności doskonale pasuje do naszych własnych tradycji oraz podejścia do rozwoju produktów. Bardzo cieszymy się, że produkty Lenovo przyczynią się do osiągania kolejnych sukcesów i realizacji ambicji zespołu, a także z większej widoczności naszej marki, jaką zapewni nam partnerstwo z zespołem Ducati.

CEO Ducati Motor Holding Claudio Domenicali dodał: „Miło nam poinformować o nawiązaniu bardzo ważnego dla nas partnerstwa z Lenovo — jednym z największych producentów komputerów osobistych i liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii dla użytkowników indywidualnych i biznesowych oraz centrów danych. Chcąc sprostać nowym wyzwaniom zarówno na torze MotoGP, jak i wewnątrz firmy, musimy zwiększyć potencjał informatyczny i cyfrowy Ducati. Uda nam się to dzięki partnerom takim jak Lenovo oraz wydajnemu i wszechstronnemu sprzętowi tej firmy. Wyścigowe i produkcyjne motocykle Ducati będą jednocześnie doskonałym środowiskiem testowym dla najnowszych technologii Lenovo. Jesteśmy przekonani, że będzie to partnerstwo bardzo korzystne dla obu stron”.

O firmie Lenovo

Firma Lenovo  — firma z globalnej listy Fortune 500 o obrotach sięgających 43 miliardów USD — jest liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii dla użytkowników indywidualnych i biznesowych oraz dla dużych przedsiębiorstw. Nasza oferta bezpiecznych produktów i usług o wysokiej jakości obejmuje komputery osobiste (w tym legendarną markę Think i urządzenia YOGA działające w różnych trybach), stacje robocze, serwery, pamięć masową, inteligentne telewizory, a także produkty mobilne, takie jak smartfony (w tym marki Moto), tablety i aplikacje. Zapraszamy do dołączenia do nas w serwisie LinkedIn, obserwowania nas na Facebooku lub Twitterze (@Lenovo) oraz wizyty w witrynie internetowej www.lenovo.com.

O firmie Ducati Motor Holding S.p.A.

Firma Ducati została założona w 1926, a od 1946 roku produkuje sportowe motocykle, wyróżniające się wysokowydajnymi silnikami z rozrządem desmodromicznym, innowacyjnym wzornictwem oraz wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Fabryka Ducati mieści się w dzielnicy Bolonii Borgo Panigale, a w 2016 r. firma świętowała 90-lecie jej otwarcia. Firma oferuje następujące rodziny modeli z różnych segmentów rynkowych: Diavel, Hypermotard, Monster, Multistrada, SuperSport i Panigale. W 2015 firma zaprezentowała Ducati Scrambler: nową markę motocykli, akcesoriów i ubrań dla użytkowników ceniących kreatywność i autoekspresję. Motocykle-ikony Ducati wraz z szeroką ofertą powiązanych akcesoriów oraz ubrań sportowych i lifestyle’owych reprezentują na świecie włoską jakość i są sprzedawane w 90 krajach. W 2017 r. firma Ducati dostarczyła klientom 55 871 motocykli, kontynuując ośmioletni trend wzrostowy. Ducati uczestniczy w mistrzostwach świata World Superbike i MotoGP. Na mistrzostwach Superbike marka Ducati zdobyła 17 tytułów dla producentów i 14 tytułów dla zawodników. W MotoGP Ducati uczestniczy od 2003 r. i zdobyła tytuły dla producentów oraz zawodników w 2007 r.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Udostępnij

Powiązane Artykuły

RMF 4RACING Team: Świetne wyniki teamów wspieranych przez Lenovo na Baja Żagań!

Lenovo

Trofea w rajdach? Tylko z odpowiednim sprzętem

Lenovo

Off road z Lenovo

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
ThinkCentre Tiny in One
ThinkCentre Tiny In One – jeden na całe lata – recenzja

Bohater dzisiejszej recenzji ThinkCentre Tiny In One, to prawdziwy mistrz elastyczności – w skrzynce o objętości mniejszej niż litr może...

Zamknij