Newsy

Lenovo prezentuje nowe możliwości urządzeń połączonych z siecią 5G

8 stycznia 2021, Aktualizacja 5 lutego 2021Lenovo

CES Lenovo

W nowej rzeczywistości cyfryzacja nabiera bardziej osobistego charakteru, dzięki czemu możemy zachowywać się swobodniej i pracować więcej w domu. Choć codzienne życie uległo zmianie, dzięki łączności z Internetem możemy nadal oglądać najnowsze filmy, dziękować nauczycielom naszych dzieci czy gratulować sukcesów współpracownikom. Inteligentniejsze produkty i oprogramowanie dla użytkowników indywidualnych Lenovo pomagają w adaptacji do wciąż zmieniającego się świata i zachowania z nim kontaktu.

Potencjał technologii, które są zawsze gotowe do działania oraz nieustannie dostosowują się do zmiennych potrzeb użytkowników związanych z nauką, relaksem i pracą w domu, inspiruje nas do opracowywania coraz inteligentniejszych funkcji dla wszystkich.

Na tegorocznych targach CES zapowiadamy kilka wyróżniających się laptopów IdeaPad, w tym jeden z łącznością 5G, tablet z efektownym wyświetlaczem o rozdzielczości 2K, a także kilka akcesoriów ułatwiających pracę. W jeszcze dokładniejszej personalizacji działania komputerów pomogą najnowsze aktualizacje oprogramowania Lenovo Vantage. Oferujemy też więcej sposobów pozostawania w kontakcie — zarówno ze swoim inteligentnym domem, jak i kalendarzem, znajomymi i rodziną, a pomaga w tym nowa, wizualna, obsługiwana głosem i pełnoekranowa wersja cyfrowej asystentki Alexa. Lenovo jest pierwszym producentem wprowadzającym tryb Alexy Show Mode opracowany specjalnie na komputery. Dodaj komputer Lenovo do swojego inteligentnego domu i zachowaj łączność ze światem dzięki trybowi Show Mode.

IdeaPad 5G — idealne rozwiązanie na słabe Wi-Fi w domu

Użytkownicy indywidualni potrzebują szybkiego, wydajnego laptopa, który zapewni im lepszą łączność po przystępnej cenie. Domownicy wykorzystują domową sieć Wi-Fi w godzinach szczytu, dlatego tym ważniejsze staje się niezawodne połączenie komórkowe 4G/LTE i 5G, kiedy pracujemy nad kolejną prezentacją dla szefa. Aby rozwiązać ten problem, opracowaliśmy nowy, ultramobilny Lenovo IdeaPad 5G.

IdeaPad 5G

Ten 14-calowy laptop działa z baterią wystarczającą na nawet 20 godzin ciągłego odtwarzania wideo z błyskawiczną łącznością 5G (z obsługą pasm poniżej 6 GHz), niezawodną 4G LTE i solidną Wi-Fi 55.
To praktyczne, lecz gustowne urządzenie zapewnia łączność w domu i w drodze, oferując błyskawiczną szybkość reakcji typową dla smartfonów (ma nawet uchwyt na kartę SIM!) oraz wydajność smukłego i lekkiego laptopa bez wentylatorów działającego z Windows 10. W miejscach, w których brak łączności 5G, można skorzystać z bezpiecznej i niezawodnej łączności 4G LTE dostępnej domyślnie w laptopie IdeaPad 5G.

Lenovo IdeaPad 5G


Swoją wydajność IdeaPad 5G zawdzięcza przodującej w branży platformie obliczeniowej Qualcomm® Snapdragon™ 8cx 5G, potężnemu układowi graficznemu Qualcomm® Adreno™ 680 oraz modemowi Qualcomm® Snapdragon™ X55 Modem-RF. Ten innowacyjny laptop umożliwia pobieranie filmów, nawiązywanie połączeń i wysyłanie e-maili przez sieć 5G z praktycznie dowolnego miejsca z szybkością nawet 10-krotnie większą niż w sieci 4G. Duże pliki pobiera się błyskawicznie, a strumieniowe wideo można odtwarzać z jakością Full HD na 14-calowym wyświetlaczu IPS o rozdzielczości 1920 x 1080, z jasnością 300 nitów i bogatą kolorystyką wykorzystującą 100% palety kolorów sRGB. Dostępny jest także 14-calowy model Lenovo IdeaPad 4G/LTE z platformą obliczeniową Snapdragon 8c, który działa płynnie i szybko reaguje na polecenia podczas nauki czy zabawy. Modele IdeaPad 5G i IdeaPad 4G/LTE mają też po 8 GB pamięci LPDDR4X oraz dyski PCIe SSD o pojemności 512 GB.

IdeaPad side view


Laptop w eleganckim odcieniu jasnosrebrnym ma wygodną i sprężystą klawiaturę cenioną przez użytkowników IdeaPadów oraz pomysłową konstrukcję bez wentylatorów, dzięki której działa ciszej i mniej się nagrzewa (podobnie jak tablet). Skierowane w stronę użytkownika głośniki z technologią Dolby Audio™ emitują wyrazisty dźwięk, a dwa mikrofony zapewniają czystość głosu podczas rozmów online ze znajomymi czy współpracownikami.

Stan wstrzymania z zachowaniem łączności umożliwia natychmiastowe wznawianie działania przez laptop IdeaPad 5G. Kamera na podczerwień (IR) zwiększa bezpieczeństwo i umożliwia odblokowywanie laptopa przy użyciu funkcji rozpoznawania twarzy. Znajduje się ona na górze wyświetlacza z niezwykle wąską ramką, który oferuje zwiększone pole widzenia z 90-procentowym współczynnikiem powierzchni ekranu. Laptop ten jest niezwykle mobilny — waży zaledwie 1,2 kg i ma jedynie 14,9 mm grubości, a jego bateria ma pojemność 51 Wh i umożliwia szybkie doładowanie przy użyciu technologii Rapid Charge Express, dlatego może pracować nie mniej wydajnie niż Ty. Jednoprzewodowe rozwiązanie z pełnofunkcyjnym portem USB Type-C® umożliwia łatwe ładowanie laptopa lub smartfona.

IdeaPad 5G


Na pełnym ekranie — nowy tryb Alexy Show Mode

W zachowaniu kontaktu ze światem w domu pomoże nowy tryb Alexy Show Mode ideaoferowany przez Lenovo na komputerach. Dzięki tej funkcji komputer Lenovo umożliwia korzystanie z Alexy na pełnym ekranie i bez używania rąk. W trybie tym komputer działa jak urządzenie Echo Show, dzięki czemu cała rodzina możeteraz widzieć interfejs Alexy i z nią rozmawiać. Alexa umożliwia sprawną obsługę komputera przy użyciu samego głosu tak jak za pomocą myszy i klawiatury. Można poprosić Alexę o odtworzenie muzyki z Amazon Music, otwarcie ulubionych aplikacji czy włączenie lokalnej stacji radiowej i przeglądanie tytułów piosenek oraz okładek albumów z bliska albo z drugiego końca pokoju. Dzięki mikrofonom dalekiego zasięgu Alexa słyszy wyraźnie polecenia głosowe nawet wśród dźwięków muzyki. Cyfrowa asystentka umożliwia też ustawianie przypomnień i sterowanie domem inteligentnym podczas pracy wielozadaniowej na laptopie. Alexa może pomagać uczniom w pracy domowej podczas nauki zdalnej, odpowiadając na ich pytania. Można też przeglądać wyświetlane naprzemiennie w ciągu całego dnia ciekawe aktualności i materiały, takie jak prognoza pogody na tydzień, proponowane zastosowania Alexy, rekomendacje muzyczne itp. Użytkownicy wielu różnych komputerów Lenovo, w tym wybranych laptopów Yoga i IdeaPad, mogą oczekiwać dostępu do funkcji trybu Show Mode od II kwartału 2021 roku.

Gotowe do wydajnej pracy w domu, niezależnie od przekątnej ekranu: IdeaPad 5i Pro i IdeaPad 5 Pro

Lenovo przedstawia swoje najwydajniejsze dotychczas laptopy IdeaPad: IdeaPad 5i Pro9 i IdeaPad 5 Pro. Laptopy z tej nowej serii są dostępne w różnych konfiguracjach imponujących stylem i wydajnością. Użytkownicy mogą wybrać znakomite parametry do zastosowań rozrywkowych, rozmiary wyświetlacza (14- i 16-calowy), a także całkowicie metalową obudowę w modnych odcieniach szarości Cloud Grey lub Storm Grey10.

ideapad amd


Po raz pierwszy laptopy Lenovo IdeaPad są oferowane z szerszym ekranem o współczynniku proporcji 16:10, który przydaje się do pracy wielozadaniowej w systemie Windows i do oglądania filmów. IdeaPad 5i Pro oraz IdeaPad 5 Pro mają węższe ramki ze wszystkich stron, a ekran zajmuje aż 90% procent powierzchni i emituje 100% palety kolorów sRGB. Uprzyjemnia to naukę i rozrywkę, którymi można się teraz zajmować w dowolnym miejscu w domu dzięki stabilniejszej łączności Wi-Fi 65. Certyfikat TÜV Rheinland11 potwierdza większe bezpieczeństwo korzystania z wyświetlacza wyposażonego w technologię Eye Care, która zmniejsza emisję światła niebieskiego, aby chronić wzrok podczas długiej pracy. 14-calowy IdeaPad 5i Pro z procesorem Intel w kolorze Storm Grey Laptopy te doskonale sprawdzają się w pracy mobilnej, ponieważ ważą zaledwie 1,45 kg w wersji 14-calowej i 2 kg z ekranem 16-calowym.

Mają też inteligentne funkcje, takie jak kamera na podczerwień do Windows Hello umożliwiająca bezpieczniejsze logowanie się bez używania rąk. Praktyczne czujniki time of flight (ToF) kamery na podczerwień ułatwiają też życie na co dzień przy użyciu oprogramowania Glance by Mirametrix® wykrywającego uwagę użytkownika — na przykład, kiedy pójdziesz po kawę, odtwarzanie wideo zostanie wstrzymane. Laptop zaalarmuje Cię nawet, gdy odwrócisz się do niego plecami, a ktoś inny go ruszy. Tryb Show Mode w komputerach Lenovo jeszcze bardziej ułatwia i uprzyjemnia korzystanie z Alexy bez używania rąk. Dzięki niej nie zapomnisz o ważnych wydarzeniach, spotkaniach i zadaniach — przypomnienia otrzymasz nawet wtedy, gdy będziesz daleko od komputera. Laptop jest ustawiony domyślnie w trybie inteligentnego chłodzenia. Dzięki temu można korzystać z udoskonaleń wykorzystujących sztuczną inteligencję do optymalizacji czasu działania baterii. Aby przełączyć poziom wydajności komputera — od Maksymalnej wydajności po Oszczędzanie baterii — wystarczy użyć funkcji Lenovo Q-Control uruchamianej klawiszami Fn+Q.

Jeżeli wybierzesz wyświetlacz o wyższej częstotliwości odświeżania, możesz ją obniżyć, aby wydłużyć czas działania baterii podczas mniej wymagającej pracy — wystarczy nacisnąć klawisze Fn+R12. Laptop zawiera większy panel dotykowy niż w poprzednich generacjach, a ulepszona klawiatura działa sprężyściej dzięki przyciskom klawiszy o miękkim skoku i z opcjonalnym podświetleniem. Wciągającą rozrywkę zapewnia realistyczny dźwięk z technologią Dolby Atmos® oraz wyrazisty obraz na wyświetlaczu o rozdzielczości do 2,8K w modelach 14-calowych.

14-calowy IdeaPad 5i Pro z procesorem Intel w kolorze Storm Grey Lenovo IdeaPad 5i Pro z procesorem Intel oferuje użytkownikom następujące zalety:
– Imponująca wydajność procesora takiego jak Intel Core™ i7 11 generacji
– Grafika do poziomu NVIDIA® MX450 przyspieszająca działanie komputera podczas pracy i rozrywki
– 14-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości do 2,8K i proporcjach 16:10, z częstotliwością
odświeżania 90 Hz i jasnością 400 nitów
– Można też wybrać duży, 16-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2,5K i proporcjach 16:10, z częstotliwością odświeżania 120 Hz i jasnością 350 nitów
– Do 16 GB pamięci operacyjnej DDR4 i dysk SSD PCIe M.2 do 1 TB7 w modelach o obu rozmiarach
– Laptop 14-calowy ma baterię 56,5 Wh i technologię Rapid Charge Boost
– Model 16-calowy ma baterię 75 Wh i obsługuje funkcję Rapid Charge Express8
– Model 16-calowy ma też technologię Thunderbolt™ 4 umożliwiającą łączność do różnych zastosowań przy użyciu jednego przewodu Lenovo IdeaPad 5 Pro z procesorem AMD Ryzen™ nowej generacji do urządzeń mobilnych (dostępny wkrótce) oferuje następujące zalety:
14-calowa wersja IdeaPad 5 Pro:
– Wybór procesorów AMD Ryzen do urządzeń mobilnych najnowszej generacji (dostępne wkrótce)
– Karta graficzna NVIDIA MX450
– Do 16 GB pamięci operacyjnej DDR4 i dysk SSD PCIe M.2 do 1 TB7
– 14-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości do 2,8K i proporcjach 16:10, z częstotliwością odświeżania 90 Hz i jasnością 400 nitów
– Bateria o pojemności 56,5 Wh z technologią Rapid Charge Boost

16 cali ideapad


16-calowa wersja IdeaPad 5 Pro:
– Wybór procesorów AMD Ryzen do urządzeń mobilnych najnowszej generacji (dostępne wkrótce)
– Różne opcje karty graficznej, w tym NVIDIA GeForce RTX™ najnowszej generacji (dostępna wkrótce)
– Do 32 GB pamięci operacyjnej DDR4 i dysk SSD PCIe M.2 do 1 TB
– 16-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości do 2,5K i proporcjach 16:10, z częstotliwością odświeżania 120 Hz jasnością 350 nitów
– Bateria o pojemności 75 Wh z technologią Rapid Charge Express


Nowe udoskonalenia Vantage zwiększają możliwości komputera


Użytkownicy wszystkich komputerów Lenovo mogą liczyć na aplikację Lenovo Vantage, a w tym miesiącu14 zyska ona aktualizację kilku swoich funkcji. Najnowsza wersja Lenovo Vantage oferuje użytkownikom niektórych najnowszych modeli komputerów Lenovo lepszy wgląd w działanie inteligentnej baterii, prezentując informacje o zachowaniu jej pojemności, przewidywanej żywotności i temperaturze.

Lenovo Smart Assist to kolejna funkcja, która zostanie udoskonalona przez nowe aktualizacje Vantage z myślą o wszystkich właścicielach komputerów Lenovo dla użytkowników indywidualnych. Zaktualizowane, intuicyjne w obsłudze funkcje obejmują udoskonalenia funkcji logowania się bez używania rąk przy użyciu Windows Hello. Rozszerzono też obsługę aplikacji i przeglądarek pod kątem odtwarzania wideo bez używania rąk, a rozdzielczość obrazu można zwiększyć przy użyciu funkcji Super Resolution 2.0.


W ramach tej aktualizacji na rynki globalne wchodzą niedawno wprowadzone usługi Vantage Smart Performance Services. Umożliwiają one skanowanie i usuwanie złośliwego oprogramowania, w tym wirusów „zero-day”, jednym kliknięciem. W ten sposób zwiększają wydajność oraz bezpieczeństwo komputera i ułatwiają jego konserwację. Nowa funkcja progresywnego buforowania aplikacji internetowych ładuje Vantage w ciągu kilku sekund17, dlatego z nowych i dotychczasowych funkcji tego oprogramowania można korzystać szybciej i w dowolnym miejscu.


Sposób na jeszcze lepsze, nowe życie w domu: Lenovo Tab P11

Komfortowe życie w domu w nowej rzeczywistości wymaga szerszego stosowania technologii do celów rozrywkowych i edukacyjnych oraz do pracy. W obliczu współczesnych wyzwań nie powinniśmy dodatkowo przejmować się urządzeniami, które są trudne w obsłudze dla niektórych członków rodziny. Elegancki i wydajny Lenovo Tab P11 to świetny sposób na zapewnienie całej rodzinie dostępu do najnowszych i potrzebnych jej technologii bez wydawania fortuny.

Lenovo Tab P11


Tablet działający w trybie laptopa z Pakietem klawiatury i piórem Lenovo Precision Pen 2 — oba do nabycia osobno Pomysłowy Lenovo Tab P11 uprzyjemnia życie na co dzień dzięki inteligentnym funkcjom i obsłudze pióra cyfrowego, które ułatwiają wyszukiwanie wiadomości, utrzymywanie kontaktów społecznościowych czy wielogodzinne korzystanie z rozrywki na ekranie zawierającym więcej pikseli. 11-calowy wyświetlacz dotykowy LCD IPS o wysokiej rozdzielczości 2K (2000 x 1200) jest większy niż dotychczas, a także jaśniejszy, bo osiąga 400 nitów18. Dzięki technologii Eye Care z certyfikatem TÜV Rheinland11 emituje on też mniej światła niebieskiego, aby chronić wzrok przed zmęczeniem.


Wyrazistemu wyświetlaczowi tabletu Lenovo Tab P11 towarzyszy nowoczesna i elegancka obudowa z wytrzymałego stopu aluminiowego w dwóch odcieniach koloru łupkowoszarego lub platynowoszarego.
Lenovo Tab P11 działa z platformą obliczeniową Snapdragon 662 Mobile Platform, zaawansowaną łącznością LTE, wbudowanym podsystemem Qualcomm® FastConnect™ i 6 GB pamięci RAM. Dzięki temu można szybko przeglądać strony internetowe, a nawet wyświetlać programy z serwisu Netflix w rozdzielczości HD, co oferuje niewiele tabletów.
Po pełnym naładowaniu baterii można słuchać ulubionej muzyki w dowolnym miejscu w domu przez nawet 15 godzin19, a jednocześnie korzystać z różnych zainstalowanych fabrycznie aplikacji Microsoft Office
(takich jak Microsoft Word, Excel, OneNote i PowerPoint) oraz popularnych aplikacji użytkowych z Google Play™.


Rodzinny Lenovo Tab P11 ma też Google Kids Space20 — nowy tryb z aplikacjami, książkami i materiałami wideo20, które przydają się dzieciom w wieku poniżej dziewięciu lat do nauki i rozrywki20, gdy dorośli kończą
pracę w innym pokoju. Do tabletu można się logować bez używania rąk21, a następnie rozmawiać ze znajomymi lub uczyć się zdalnie przy użyciu wysokiej klasy połączeń wideo z wykorzystaniem kamery przedniej o rozdzielczości 8 MP. Nie chcesz słyszeć uwag mamy o bałaganie w pokoju podczas weekendowego czatu? Rozmyj obraz tła za pomocą funkcji Smart Privacy22. Cztery głośniki z technologią Dolby Atmos emitują realistyczny
dźwięk z jakością Hi-Fi podczas odtwarzania muzyki i nagrań wideo w trybie poziomym lub pionowym.
Opcjonalny pakiet klawiatury usprawnia pracę na tablecie Lenovo Tab P11
Lenovo Tab P11 znakomicie ułatwia pracę w domu przy użyciu opcjonalnego Pakietu klawiatury.
Ultrapłaską klawiaturę z wbudowanym panelem dotykowym mocuje się na zatrzask i już można wysłać email przed obiadem. Etui na magnes i wbudowana podpórka podtrzymują tablet tak, że przypomina smukły
komputer z odłączanym ekranem.


Intuicyjnie działające pióro cyfrowe Lenovo Precision Pen 223 wykrywa nachylenie i subtelne korekty nacisku, dzięki czemu na ekranie pisze się i rysuje płynniej. Opcjonalne pióro cyfrowe jest gotowe na nieoczekiwane przypływy natchnienia dzięki długiemu czasowi działania — do 200 godzin, baterii o pojemności 60 mAh oraz wtyczce USB Type-C do ładowania.
Ten przystępny cenowo laptop z Androidem działa także z innymi opcjonalnymi akcesoriami, które przydają się w nowej rzeczywistości. Są to między innymi poręczna stacja ładująca Lenovo Smart Charging Station 2
23, do której można wstawić tablet, by go naładować, a jednocześnie oglądać filmy bez używania rąk, a także nowe Etui folio23 z nowoczesnego materiału, które oferuje dodatkową ochronę tabletu w torbie.
Zdjęcia i pełne dane techniczne są dostępne newsroomie Lenovo StoryHub, a więcej informacji można znaleźć na stronie głównej Lenovo o CES.

Ceny i dostępność produktów na polskim rynku będą znane wkrótce.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Powiązane Artykuły

Laptop gamingowy roku - który zwycięży?

Lenovo

Lenovo ThinkPad X1 Fold – urządzenie, które zmienia zasady gry

Lenovo

5G w Polsce – co to takiego? Obalamy mity

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
lenovo_legion_7_wp
Laptop gamingowy roku – który zwycięży?

Jury redakcji technologicznych Wirtualna Polska nominowało Lenovo Legion 7 do plebiscytu Imperatory WP w kategorii "Laptop gamingowy roku". Lenovo Legion...

Close