Newsy

Lenovo stanęło na szczycie podium producentów komputerów

10 lipca 2013, Aktualizacja 27 kwietnia 2018Lenovo

Lenovo stanęło na szczycie podium producentów komputerów

Jak wynika z raportu agencji IDC oraz Gartner, Lenovo wskoczyło na pierwsze miejsce wśród światowych producentów komputerów. Być może nie „zdeklasowało konkurentów”, ale długofalowa strategia firmy pozwoliła jej systematycznie wzmacniać swoją pozycję, osiągając wreszcie upragniony efekt – szczyt rankingu – z wynikiem szacowanym na 16,7% rynku PC.

Na drodze do szczytu Lenovo wyprzedziło takich światowych gigantów jak Asus (6,1%), Acer (8,2%), Dell (12,2%), czy wreszcie HP (16,4%) – wieloletniego lidera zestawienia.

Fakt, że rynek komputerów PC nie radzi sobie ostatnimi czasy zbyt dobrze i wstrząsają nim kolejne spadki sięgające nawet 11% (dostawy 2012 kontra dostawy 2013) nie oznacza wcale, że nie możemy lub nie powinniśmy cieszyć z zajęcia pierwszego miejsca wśród producentów. Przeciwnie, jest to tym większe osiągnięcie, że rynek w kryzysie jest znacznie trudniejszy niż kiedy przeżywa rozkwit. Mimo słabej kondycji rynku Lenovo udaje się utrzymać na powierzchni, bez większych wahnięć ilości dostarczanych maszyn. Czego akurat nie da się powiedzieć o konkurencji.

Wyniki skomentował Yanga Yuanqinga, prezes i dyrektor naczelny Lenovo:

Jesteśmy dumni z osiągnięcia przez Lenovo pozycji niekwestionowanego lidera światowego rynku PC i pragniemy podziękować za ten sukces klientom oraz pracownikom na całym świecie. Choć rynek komputerów PC jest obecnie wyjątkowo trudny, firmie Lenovo udało się nie tylko zwiększyć w nim udział, ale także konsekwentnie umacniać rentowność i wprowadzać coraz więcej innowacyjnych produktów we wszystkich segmentach.

Przywództwo na rynku PC to tylko jeden z kamieni milowych na drodze do pozycji rzeczywistego lidera w epoce PC Plus, w której liczą się także tablety, smartfony, inteligentne telewizory oraz inne inteligentne urządzenia łączące się z Internetem. W tych obszarach poczyniliśmy już ogromne postępy. Obecnie zajmujemy 3. pozycję wśród producentów inteligentnych urządzeń łączących się z Internetem. Jestem pewien, że realizując nadal swój przepis na sukces – obejmujący przejrzystą strategię, innowacyjne produkty, doskonałe wykonanie i profesjonalny zespół na całym świecie – możemy w dalszym ciągu zwiększać rentowność naszej działalności zasadniczej, a także osiągać z czasem podobne sukcesy na szybko rozwijającym się rynku PC Plus.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Powiązane Artykuły

CES 2016 – Nowości od Lenovo #5 – IdeaPad 710S

Lenovo

Druga edycja "Zrób to z Lenovo" trwa - są już pierwsze zgłoszenia!

Lenovo

Laptopy do zadań specjalnych - Yoga 520 i Yoga 720

Lenovo

Komentarze do artykułu

Komentarze


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Wystarczy na niego spojrzeć – Tobii Gaze

Firma Tobii wraz z Lenovo stworzyła działający prototyp komputera sterowanego nie przy pomocy dotyku albo gestów, ale wzroku użytkownika.

Close