Newsy

Lenovo wprowadza do oferty nowe urządzenia z inteligentniejszymi technologiami dla wszystkich

6 września 2019, Aktualizacja 2 czerwca 2020Lenovo

BERLIN, 5 września 2019 r. — Na corocznej konferencji Tech Life podczas tragów technologicznych IFA, firma Lenovo zaprezentowała ofertę nowych, jeszcze bardziej inteligentnych urządzeń domowych, mobilnych z funkcjami dedykowanymi rzeczywistości rozszerzonej oraz laptopów w myśl hasła „Inteligentniejsze technologie dla wszystkich”. Inteligencja kojarzy się z innowacyjnością, naruszaniem reguł i przełamywaniem barier, ale urządzenia określane jako „smart”  często służą  po prostu zapewnianiu  łączności. W związku z tym Lenovo opracowuje technologie, które są nie tylko bardziej inteligentne, ale też dostępne, przystępne i korzystne dla wszystkich. Jako światowy lider technologiczny Lenovo dąży do opracowywania technologii, które zmieniają świat, przyczyniając się do powstawania  bardziej otwartego, opartego na zaufaniu i proekologicznego społeczeństwa cyfrowego — wszędzie i dla wszystkich.

Lenovo™ stawia na AI w jeszcze bardziej zaawansowanych komputerach Yoga™

Wysokiej klasy komputery Lenovo Yoga są cenione za moc obliczeniową, znakomitą jakość wykonania oraz funkcje do wciągającej rozrywki. Kiedy niekwestionowany lider branży PC współpracuje z branżowymi pionierami, by udostępnić szerszemu gronu użytkowników inteligentniejsze technologie, można oczekiwać praktycznych innowacji.

I rzeczywiście – Lenovo przedstawia owoce współpracy nad nową klasą laptopów opracowanych wspólnie z firmą Intel® w ramach jej programu innowacyjności Project Athena2. Urządzenia te należą do najsmuklejszych, najlżejszych i najbardziej intuicyjnych w obsłudze komputerów ze sztuczną inteligencją (AI) i działają z najnowszymi procesorami Intel Core™ oraz systemem Windows 10. W nowych, 14-calowych Yoga C940 i Yoga S740 użytkownicy znajdą specjalne, inteligentne funkcje, które dostosowują się do ich potrzeb. Na przykład Super Resolution umożliwia zwiększenie rozdzielczości wideo do FHD 1080p w odtwarzaczu Windows Media Player, a Q-Control (nazwa pochodzi od klawiszy do przełączania trybów) może dynamicznie wydłużać żywotność baterii komputera po włączeniu inteligentnego trybu chłodzenia w celu monitorowania parametrów termicznych i lepszego sterowania wentylatorami. Do tego warto wspomnieć o trybie wstrzymania z zachowaniem łączności, dzięki któremu laptopy Yoga mogą wykonywać w tle takie zadania jak odbiór poczty czy wybudzać się błyskawicznie z trybu uśpienia jak smartfony.

Nowy Lenovo Yoga C940 (14-calowy) to tylko jeden z serii nowych laptopów zweryfikowanych w programie innowacyjności Project Athena firmy Intel.

Na wybranych rynkach są też dostępne nowe laptopy Yoga z inteligentniejszymi funkcjami działającymi z usługą głosową Amazon Alexa. Lenovo zapowiada też trzy nowe funkcje Alexy na komputerach dla użytkowników indywidualnych doskonalące sposób pozyskiwania informacji:

Działanie z ekranem blokady: do Alexy można mówić, kiedy pokrywa laptopa jest otwarta, a komputer jest zablokowany lub w trybie uśpienia. Alexa odpowie błyskawicznie komunikatami wyświetlanymi na dole ekranu.

Aktualizacja materiałów wizualnych inteligentnego domu: wybrane urządzenia Yoga oferują znany z aplikacji mobilnej Alexa interfejs do zarządzania urządzeniami domu inteligentnego.

Obsługa różnych języków: do Alexy można mówić w różnych językach bez zmiany ustawień. Obecnie dostępny jest język angielski i niemiecki.

14-calowy Lenovo Yoga C940 to nowy laptop konwertowalny „2 w 1”, który działa inteligentniej i wygląda atrakcyjniej dzięki całkowicie metalowej obudowie oraz pomysłowym funkcjom, takim jak osłona kamery TrueBlock Privacy, biometryczne uwierzytelnianie z Windows Hello oraz pióro cyfrowe ze schowkiem ładującym i funkcją Windows Ink. Po włączeniu specjalnej funkcji Lenovo Q-Control2 przez naciśnięcie klawisza funkcyjnego i Q komputer działa w inteligentnym trybie chłodzenia, który automatycznie dostosowuje wydajność i optymalizuje żywotność baterii w zależności od zadań. Żywotność baterii została wydłużona w modelu z ekranem FHD do 17,5 godziny, a w modelu z ekranem UHD do 10,5 godziny.

Pióro cyfrowe mieści się i ładuje w schowku 14-calowego Yoga C940, na zdjęciu z mikowym wykończeniem.

Kiedy pokrywa laptopa jest otwarta, Alexa odpowiada błyskawicznie na pytania z drugiego końca pokoju, wyświetlając powiadomienia nawet na zablokowanym ekranie. Procesor Intel® Core™ i7 10 generacji dynamicznie zwiększa rozdzielczość wideo w odtwarzaczu Windows Media Player do Super Resolution, dzięki czemu obraz na opcjonalnym wyświetlaczu 4K HDR jest wyraźniejszy. To flagowe urządzenie umożliwia korzystanie z szybkiej łączności Wi-Fi 67 i oferuje wyświetlacz z Dolby Vision® oraz nowo zaprojektowany obracany soundbar z głośnikami Dolby Atmos® Speaker System odtwarzający realistyczny dźwięk w każdym trybie działania komputera. Wygrawerowane wycięcie na kamerę ułatwia otwieranie podwójnie polerowanej pokrywy aluminiowej 14-calowego Yoga C940 w wersji żelaznoszarej i mikowej.

Obracany soundbar z głośnikami Dolby Atmos Speaker System emituje świetny dźwięk i posiada wyjątkowy design, a technologia Dolby Vision prezentuje obraz o wyjątkowo żywych kolorach.

Lenovo Smart Assist, Project Athena i Alexa wzbogacają 14-calowy Lenovo Yoga S740 o inteligentne funkcje oszczędzające czas i ułatwiające życie na co dzień. Imponująco elegancki 14-calowy Yoga S740 z aluminiową obudową i dopasowaną kolorystycznie klawiaturą działa z procesorami Intel® Core™ 10. generacji, umożliwia logowanie się bez użycia rąk za pomocą kamery na podczerwień i jest wyposażony w czujnik ToF. Yoga S740 o przekątnej 14 cali waży zaledwie 1,4 kg i ma zaledwie 18,1 mm w  najgrubszym punkcie, dlatego  można wygodnie  nosić go  ze sobą. Jest dostępny z opcjonalnym wyświetlaczem 4K VESA400® HDR z Dolby Vision oraz emitującymi fantastyczny dźwięk głośnikami Dolby Atmos Speaker System, a także opcjonalnymi kartami graficznymi NVIDIA® GeForce®. Ulepszony tryb ochrony wzroku zmniejsza zmęczenie oczu powodowane przez emisję światła niebieskiego. Jest to świetne urządzenie dla całej rodziny, a wkrótce zostanie wyposażone w nowe ustawienie przypominające dzieciom o ograniczeniu czasu sesji przed ekranem.

Obracany soundbar z głośnikami Dolby Atmos Speaker System emituje świetny dźwięk i posiada wyjątkowy design, a technologia Dolby Vision prezentuje obraz o wyjątkowo żywych kolorach.

Z dodatkowych inteligentnych funkcji warto wymienić kamerę na podczerwień, która wykrywa nieobecność użytkownika po kilku sekundach i umożliwia automatyczne wylogowanie. Jeżeli podczas oglądania filmu widz odejdzie na kilka minut, komputer wstrzyma  odtwarzanie  i wznowi  je automatycznie po powrocie użytkownika. Podczas wideokonferencji można rozmyć tło, aby nie zaskoczyć rozmówców gościnnym występem kota lub małegodziecka.

Na Yoga S740 można się logować bez używania rąk dzięki kamerze na podczerwień i Windows Hello — wystarczy się uśmiechnąć!

Funkcja Q-Control włącza inteligentny tryb chłodzenia oparty na uczeniu maszynowym. Dostosowuje on automatycznie wydajność i optymalizuje żywotność baterii w zależności od potrzeb użytkownika. 14-calowy Yoga S740 ma baterię o  żywotności do 14 godzin z technologią szybkiego ładowania Rapid Charge (w wersji z opcjonalnym wyświetlaczem FHD). Rozdzielczość wideo można zwiększyć do FHD 1080 w odtwarzaczu Windows Media Player, a do Alexy można mówić z drugiego końca pokoju, nawet kiedy ekran jest zablokowany, aby uzyskać natychmiastowe odpowiedzi przy otwartej pokrywie.

Zawartość wyświetlacza laptopa można przenieść na podłączony monitor spojrzeniem i ruchem głowy.

Nowy 15-calowy Lenovo Yoga C940 to najwyższej klasy laptop konwertowalny „2 w 1” z charakterystycznymi detalami wzorniczymi, takimi jak wybrzuszenie kamery z wycięciem na pokrywie, które ułatwia chwytanie, schowek ładujący pióro cyfrowe, osłona kamery TrueBlock Privacy Shutter i funkcja biometrycznego uwierzytelniania na podstawie linii papilarnych Windows Hello, która oferuje bezpieczeństwo i poczucie pewności. Komputer oferuje też szybką łączność Wi-Fi 6, najnowsze funkcje Alexy oraz szybszą edycję wideo i zdjęć dzięki procesorom Intel Core 9. generacji. Opcjonalny wyświetlacz 4K VESA400 HDR ma jasność zwiększoną do 500 nitów i jest osadzony w ultra smukłych ramkach.

Wąska ramka nowego, 15-calowego Yoga C940 oferuje bardziej kinowe wrażenia dzięki 85-procentowej proporcji ekranu do korpusu.

Yoga C940 z innowacyjnym obracanym soundbarem z głośnikami Dolby Atmos Speaker System odtwarza realistyczny dźwięk w trybie laptopa i tabletu. Fantastycznych wrażeń dopełnia wyświetlacz z Dolby Vision i podświetlana klawiatura z wygodną częścią numeryczną, a wszystkimi tymi funkcjami można się cieszyć przez nawet 12 godzin po jednym naładowaniu (w wersji z ekranem FHD).

15-calowy Yoga S740 działa z kartami graficznymi NVIDIA GeForce generującymi efektowny obraz.

Lenovo Yoga S740 (15-calowy) ma procesor mobilny do poziomu Intel Core i9 9. generacji oraz wydajniejszą kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX1650, dlatego ten mobilny laptop w ultrasmukłej obudowie z metalu doskonale nadaje się do pracy wielozadaniowej. Szykowny laptop z imponującymi parametrami wizualnymi, takimi jak 15-calowy wyświetlacz FHD HDR z Dolby Vision o jasności 500 nitów, oraz z przemyślanymi detalami, takimi jak osłona kamery TrueBlock Privacy Shutter, ma baterię o wydłużonym czasie działania, dzięki której można z niego korzystać niemal wszędzie. Głośniki Dolby Atmos Speaker System z funkcją Smart Amp emitują krystalicznie czysty dźwięk muzyki  i filmów oraz wzmacniają głos i dźwięk multimediów w urządzeniu o smukłejkonstrukcji.

Elegancki Yoga S740 w formacie 15-calowym ma całkowicie aluminiową obudowę w kolorze żelaznoszarym.

Lenovo Yoga C740 w całkowicie metalowej obudowie jest dostępny z ekranem 14- lub 15-calowym i w dwóch eleganckich odcieniach: mikowym i żelaznoszarym. Łagodnie zaokrąglone krawędzie tego eleganckiego komputera konwertowalnego ułatwiają płynne przechodzenie między trybami laptopa i tabletu. To lekkie urządzenie „2 w 1” ma dopasowaną kolorystycznie klawiaturę i inteligentne funkcje, które zaspokajają rzeczywiste potrzeby   użytkowników,    takie   jak    osłona kamery  TrueBlock Privacy Shutter i bezpieczniejsze logowanie przy użyciu linii papilarnych. Po podniesieniu pokrywy 14-calowego Yoga C740 można  rozmawiać z Alexą z drugiego końca pokoju i otrzymywać natychmiastowe odpowiedzi, nawet kiedy ekran jest zablokowany.

Nowy Yoga C740 oferuje bezpieczną osłonę kamery TrueBlock Privacy Shutter i wbudowaną funkcję logowania przy użyciu linii papilarnych.

Oba modele oszczędzają czas, przyspieszając ładowanie baterii na cały dzień przy użyciu funkcji RapidCharge. Wersja 14-calowa ma baterię wystarczającą na 13 godzin działania, a 15-calowa — na 15 godzin. Procesor mobilny do poziomu Intel Core i7 10. generacji oraz głośniki Dolby Atmos Speaker System umożliwiają efektywną pracę i rozrywkę kinowej jakości w drodze niezależnie od pory dnia. Model 15-calowy jest dostępny z wyświetlaczami do poziomu dotykowego FHD VESA400 HDR o jasności 500 nitów z Dolby Vision, a lżejszy model 14-calowy ma dotykowy wyświetlacz IPS FHD.

14-calowy Yoga C740 ma wyświetlacz do poziomu FHD VESA400 HDR i Dolby Vision (na zdjęciu w wersji mikowej).

13-calowy Lenovo Yoga C640 łączy w sobie wydajność procesora do poziomu Intel® Core™ i7 10. generacji z kompaktową, przenośną konstrukcją smukłego komputera „2 w 1”, dlatego można z niego swobodnie korzystać w dowolnym miejscu. Zarówno po podłączeniu do zasilania, jak i z dala od gniazdka można łatwo zmieniać tryby działania komputera do pracy i rozrywki dzięki  zawiasowi  otwieranemu w  zakresie  360°. Nowy konwertowalny laptop  z opcjonalną  ultraszybką łącznością  4G LTE (opcja tylko  z  Wi-Fi ma  opcjonalną  łączność Wi-Fi 67)  kończy z uzależnieniem   od hotspotów  i niezabezpieczonych publicznych sieci Wi-Fi podczas podróży, a dzięki zoptymalizowanej wydajności procesora oferuje do 20 godzin czasu działania baterii.

Nowy 13-calowy Yoga C640 to najbardziej kompaktowy laptop „2 w 1” Lenovo dla użytkowników indywidualnych.

Osobista cyfrowa asystentka Cortana oferuje błyskawiczną pomoc, reagując na polecenia głosowe, a rozrywkę  uprzyjemnia wyświetlacz FHD o szerokim kącie widzenia i skierowane do przodu głośniki oraz technologia Dolby Atmos podczas korzystania ze słuchawek. Oba modele — LTE i tylko z Wi-Fi — działają z systemem Windows 10 Home i są dostępne z opcjonalnym piórem cyfrowym Lenovo do szkicowania oraz robienia adnotacji.

Nowy i ulepszony 13-calowy Yoga C640 ma dwa razy więcej pamięci operacyjnej i masowej niż jego poprzednik.


Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
praca po ciemku z laptopem
Historia przeglądania – jak ją wyczyścić na różnych przeglądarkach?

Każdy wie, że z historii można sporo się nauczyć. O ile jednak historia ludzkości zawiera przydatne informacje, to ta lokalna...

Close