Recenzje

Lenovo ThinkCentre Tiny-in-One – recenzja

3 listopada 2016, Aktualizacja 12 sierpnia 2020Lenovo

Lenovo ThinkCentre Tiny-in-One - recenzja

W kolejnym odcinku Hardware na Luzie przedstawimy Wam nowe rozwiązanie, którego jeszcze nie mieliśmy okazji prezentować! Poznajcie Lenovo ThinkCentre Tiny-in-One!

Lenovo ThinkCentre Tiny-in-One to produkt przeznaczony dla firm i biznesu. Jeśli poszukujesz do swojego biura sprzętu z rodzaju all-in-one, który Cię nie zawiedzie, będzie służył wiele lat oraz ma możliwość bardzo szybkiej i bezproblemowej rozbudowy, to koniecznie zapoznaj się z poniższą recenzją!

Zachęcamy do oglądania!

Dziś chcemy zaprezentować Wam kolejną innowację od Lenovo, która ma szansę zrewolucjonizować rynek. Seria komputerów Tayo, czyli Tiny-in-One, adresowana jest do rynku biznesowego. Jeśli szukać rozwiązania, które idealnie sprawdzi się w Waszym biurze przez lata, koniecznie zostańcie z nami. 

Praca w biurze a All-in-One

Zastanówmy się przez chwilę, jak wygląda żywotność komputerów w naszych firmach. Podczas gdy jeden monitor pracuje w biurze od pięciu do siedmiu lat, klasyczne pecety wymieniamy co ok. 3 lata. Ostatnio popularność zyskują sprzęty All-in-One. Pozwalają zaoszczędzić przestrzeń w miejscu pracy i świetnie wpisują się w zasadę tak zwanego czystego biurka. Problem w tym, że rozbudowa takiego komputera jest mocno ograniczona. Dla każdego przedsiębiorcy najważniejsza jest ochrona inwestycji i długie niezawodne działanie. Firma Lenovo wprowadziła na rynek nowe urządzenie będące hybrydą obu rozwiązań. Poznajcie komputery z serii ThinkCentre Tiny-in-One, czyli monitory potrafiące integrować się z pecetem i posiadające wszystkie zalety zestawu All-in-One, a nawet więcej. 

Jak to działa?

Tiny to wygodne połączenie bezramkowego monitora i jednostki centralnej umieszczonej w niewielkiej kieszeni. Jedyne, co trzeba zrobić, aby komputer działał, to wsunąć moduł, zadokować i zamknąć pokrywę. Równie proste jest zainstalowanie monitora na obrotowym uchwycie. Jednym ruchem wpinamy ramię umożliwiające regulację na różnych płaszczyznach, a następnie za pomocą jednej śruby dokręcamy do podstawy bez użycia narzędzi. Oczywiście z tyłu monitora nie zabrakło też otworów montażowych w standardzie VESA, pozwalających zainstalować go na ścianie. 

Reorganizacja i brak budżetu? Żaden problem

Wyobraźmy sobie sytuację, w której w danej organizacji pojawia się potrzeba reorganizacji stanowiska pracy, a dokładnie wymiana peceta na bardziej wydajny. Z Tiny taka zmiana trwa zaledwie kilka sekund. Wyciągamy jednostkę centralną, wkładamy drugą i wszystko jest gotowe. Wymiana komputerów w organizacji zajmuje zazwyczaj dużo cennego czasu. Z Tiny to bardzo proste, a przy tym skracamy czas przestoju do absolutnego minimum. Myślisz o wymianie sprzętu komputerowego w swojej firmie, a nie masz w tym roku budżetu na kompletne stanowisko? Nic prostszego, wystarczy zacząć od zmiany monitorów. Jeśli korzystamy z monitora Tiny bez modułu komputerowego, kieszeń możemy zasłonić estetyczną zaślepką dołączoną do ekranu. W każdej chwili będziemy mogli do monitora dołączyć jednostkę centralną, zastępując wysłużonego peceta. W przeciwieństwie do komputerów All-in-One tutaj możemy oddzielić monitor od jednostki centralnej i elastycznie rozbudowywać firmową flotę komputerów. 

Podsumowanie

Firma Lenovo pamiętała, jak ważne jest bezpieczeństwo fizyczne sprzętu. Każdy zestaw Tiny-in-One posiada gniazdo Kensington. Opcjonalnie możemy dokupić linkę, którą w prosty sposób zabezpieczymy komputery tak, że nie będzie możliwe wyciągnięcie peceta z kieszeni monitora. Monitory Tiny dostępne są w dwóch wariantach: 22 i 24 cale. Wszystkie dostosowano oczywiście do nowych jednostek centralnych, które są dostępne w trzech różnych opcjach. Te w zależności od wymagań danego stanowiska pracy dopasujemy do potrzeb użytkowników. Na materiale możecie zobaczyć, jakie podzespoły oferują moduły. Przykładowa propozycja to Intel® Core™ i3 i Windows 10 Pro. W ofercie znajdują się też mocniejsze zestawy, na przykład z procesorem Intel® Core™ i7 vPro, 8 GB RAM i dyskiem 500 GB. W zależności od potrzeb organizacji każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie znajduje się nawet moduł, który może pełnić funkcję terminala. Wygląda on dokładnie tak samo jak inne jednostki centralne. W zestawieniu nie mogło również zabraknąć myszy i klawiatury. Firma Lenovo w jednej serii urządzeń połączyła wszystkie cechy pecetów, komputerów All-in-One. Zestawy Tiny posłużą nam wiele lat, pozwalając w wygodny i elastyczny sposób optymalizować środowisko pracy i chronić naszą inwestycję.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Wybór karty graficznej do gier – BlackWhiteTV

Wielu użytkowników boryka się z dylematem – jaką kartę graficzną kupić, by grać w najnowsze gry. Temat nie jest aż...

Close