Newsy

Lenovo ThinkCentre – odpowiedź na biurowe dylematy?

6 lipca 2017, Aktualizacja 20 września 2018Lenovo

komputer Lenovo ThinkCentre

Każdy, kto zastanawia się nad wyborem firmowego sprzętu komputerowego musi zadać sobie szereg pytań. Jak połączyć prostotę obsługi oraz serwisu nowych sprzętów? Jak pogodzić oszczędność przestrzeni i energii z możliwością łatwej rozbudowy? Przyjrzyjmy się serii komputerów biurowych Lenovo ThinkCentre – czy odpowiada ona na wszystkie potrzeby firm i organizacji?

Jedną z kluczowych cech sprzętu komputerowego dla firm, które decydują o jego zakupie jest rodzaj obudowy. Najczęściej spotykany dylemat dotyczy wyboru między tradycyjną obudową typu tower lub konfiguracją All-in-One, zamykającą podzespoły komputera w kompaktowej obudowie zintegrowanej z ekranem LCD. Zwolennicy pierwszego rozwiązania podkreślają łatwość serwisu i rozbudowy komputerów wykorzystujących tradycyjne obudowy. Miłośnicy AiO podkreślają ogromną oszczędność przestrzeni, wysoką kulturę pracy oraz komfortowe korzystanie z panoramicznych ekranów tych urządzeń (przeczytaj artykuł poświęcony komputerom AiO) https://lenovozone.pl/blog/dlaczego-warto-zainwestowac-w-komputer-all-in-one.

Na szczycie linii komputerów biurowych Lenovo z tradycyjnymi obudowami znajduje się model ThinkCentre M900. Wieża o wymiarach 175 x 413 x 406 mm umożliwia konfigurację sprzętu dysponującego procesorem do Intel Core i7 szóstej generacji, do 64 GB pamięci operacyjnej w 4 gniazdach DDR4 oraz dwoma twardymi dyskami HDD lub SSD. W zależności od potrzeb, komputer ten może być wyposażony w zasilacz o sprawności 85% i mocy 250 W lub 92% i 400 W. ThinkCentre M900 może być wyposażony w zintegrowany układ graficzny Intela oraz jedną z dwóch kart graficznych NVIDIA GeForce GT720 (1 lub 2 GB) albo NVIDIA Quadro K420 (2GB).

Szerokie możliwości – komputer biurowy Lenovo ThinkCentre

Podobnie szerokie możliwości konfiguracji oferują także pozostałe modele Serii M Tower – ThinkCentre M800 i M700. Ich użytkownicy dysponują możliwością szybkiego wyjęcia dysku twardego oraz łatwej, niewymagającej użycia narzędzi rozbudowy. Mogą także skorzystać z systemu ochrony przeciwpyłowej ThinkCentre Dust Shield, która redukuje ilość gromadzących się wewnątrz obudowy pyłów nawet o 57%, bez wpływu na temperaturę pracy oraz poziom hałasu sprzętu. Co więcej, zastosowane filtry można łatwo wyjmować i myć, dzięki czemu użytkownik może z łatwością przedłużyć żywotność swojego komputera.

Na uwagę zasługuje także zastosowany w komputerach układ TPM (Trusted Platform Module), który szyfruje kluczowe dla bezpieczeństwa informacje – takie jak hasła i certyfikaty. Wyposażono je ponadto w funkcję blokowania portów USB w celu przeciwdziałania kradzieży danych.

Jeśli zależy nam na oszczędności miejsca i energii, a nie chcemy rezygnować z tradycyjnych obudów, w ofercie Lenovo znajdziemy komputery ThinkCentre Serii M wyposażone w obudowy typu SFF (Small Form Factor) oraz TFF (Tiny Form Factor). Ta druga kategoria jest szczególnie interesująca – obudowy o kompaktowych wymiarach 34,5 x 182,9 x 179 mm mogą mieścić procesor Intel Core i7 szóstej generacji, szybki dysk SSD oraz do 16 GB RAM, a także obsługiwać niezależnie nawet do 3 monitorów. To czyni je najwydajniejszymi komputerami w przeliczeniu na cal sześcienny objętości obudowy! Co więcej, te ultra kompaktowe jednostki można błyskawicznie zamienić w sprzęt AIO – wystarczy umieścić je w szufladzie ekranu ThinkCentre Tiny-in-One 23” i gotowe!

Miłośnicy rozwiązań All-In-One mogą wybierać spośród 3 modeli ThinkCentre Serii M AIO – M900z, M800z i M700z. Dysponują one wyświetlaczami o przekątnej odpowiednio: 23,8, 21,5 lub 20 cali – mogą także być wyposażone w ekrany dotykowe. Wszystkie modele tej linii charakteryzują się niezwykłą łatwością montażu bez użycia narzędzi oraz możliwością umieszczenia na ruchomych podstawach Ultra Flex II lub Lenovo ThinkCentre Extend Arm, które pozwalają na pełną ruchliwość ekranu i umożliwiają pracę w nawet najbardziej nietypowych miejscach. Alternatywą dla podstawy jest możliwość montażu urządzeń na ścianie przy pomocy niskoprofilowego uchwytu VESA. Warto także wspomnieć, że model M900z wyposażono w pierwszy w branży Display Port Combo, dzięki któremu przełączanie się pomiędzy ekranami jest łatwe i nie wymaga uciążliwego „mieszania” kablami między wieloma portami.

A co z wydajnością? Wszystkie modele tej linii mogą być wyposażone w procesor Intel Core i7 szóstej generacji, do 32 GB pamięci operacyjnej oraz dyski twarde o pojemności do 2 TB. To więcej niż wystarczająco do większości zastosowań biurowych.

Lenovo ThinkCentre X1 – komputer biurowy stworzony do pracy

Z myślą o pracy w miejscach takich jak recepcje, sale konferencyjne i punkty informacyjne powstał Lenovo ThinkCentre X1. Ten wyjątkowy komputer All-In-One łączy wydajność i funkcjonalność znaną z pozostałych modeli ThinkCentre AIO z atrakcyjnym designem oraz ekranem zoptymalizowanym pod kątem multimedialnych konferencji internetowych. Smukła, elegancka obudowa o grubości zaledwie 11 mm jest wykonana ze stopu aluminium. Mieści się w niej panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 23,8 cala i rozdzielczości Full HD. Matryca wykonana w technologii IPS zapewnia żywy, jasny obraz w każdych warunkach oświetleniowych. ThinkCentreX1 wyposażono także w mikrofony eliminujące szumy otoczenia, zintegrowane głośniki Dolby oraz kamerę 1080p. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się wysoką jakością obrazu i dźwięku oraz pełnym komfortem podczas firmowych prezentacji i telekonferencji.

Linia Lenovo ThinkCentre oferuje firmom i organizacjom szerokie możliwości konfiguracji sprzętu biurowego. Zarówno tradycyjne komputery stacjonarne jak i rozwiązania AIO oferowane w jej obrębie charakteryzują się wysokim poziomem dojrzałości sprzętowej, wydajności i niezawodności. Oferują także wysoką efektywność energetyczną – spełniają standardy takie jak ULE Gold, Energy Star 6.1 oraz EPEAT Gold. To sprawia, że stanowią one atrakcyjny wybór dla przedsiębiorców.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Płatność smartfonem
Płatności smartfonem – hot or not?

Czy pamiętacie czasy, w których telefony komórkowe miały wymiary solidnej cegły, a co niektórzy nosili je przypięte do paska? Postęp...

Close