Ciekawostki

Lenovo ThinkPad X1 Fold – urządzenie, które zmienia zasady gry

23 grudnia 2020Lenovo

fold_x1

Z miniaturyzacją spotykamy się w wielu gałęziach przemysłu, w tym przede wszystkim w sektorze technologicznym. Od powstania pierwszego komputera inżynierowie z branży cały czas starają się zwiększać jego wydajność i efektywność. Równolegle trwają prace nad spełnieniem oczekiwań klientów z zakresu rozmiarów urządzenia i jego mobilności. Przedstawiamy nowość w ofercie Lenovo, która z pewnością znajdzie uznanie wśród wielu użytkowników. Poznaj Lenovo ThinkPad X1 Fold, czyli pierwszy na świecie składany komputer osobisty.

Przejście na przenośne komputery osobiste nastąpiło w 1992 r. wraz z pojawieniem się ThinkPada 700C z zaprojektowanym przez Richarda Sappera czerwonym TrackPointem. Dalsza miniaturyzacja tego urządzenia została jednak wstrzymana, ponieważ proces ten mógłby wpłynąć na zmniejszenie wydajności urządzenia, przez co byłoby ono niedostosowane do wymagań użytkowników.

Dziś prezentujemy całkowicie nową kategorię na rynku branży technologicznej, czyli składany komputer osobisty. 

lenovo fold x1

Po raz pierwszy koncepcję komputera PC ze składanym ekranem zaprezentował szef działu Commercial PC and Smart Devices w Lenovo – Christian Teismann w 2017 r. na prezentacji Lenovo w Nowym Jorku. Pomimo globalnej niepewności spowodowanej pandemią zobowiązanie złożone 3 lata temu staje się dziś faktem.

Kategoria urządzeń ze składanym ekranem zredefiniuje i przekształci sposób myślenia o technologii komputerowej. Biorąc pod uwagę potencjał składanych ekranów, niewątpliwie można stwierdzić, że jest to innowacyjny krok w branży. 

Komputer, tablet czy laptop?

Najlepszym sposobem na przedstawienie Lenovo ThinkPad X1 Fold jest porównanie go do… kameleona. Podobnie jak zwierzę słynące ze zdolności do zmiany ubarwienia, to urządzenie potrafi doskonale dostosować się do warunków otoczenia. Prowadzisz bloga lub stronę internetową? Bierzesz udział w licznych wideokonferencjach? Otwórz Lenovo ThinkPad X1 Fold, postaw go na umieszczonej w etui podstawce podtrzymującej urządzenie w pionie i bez żadnych ograniczeń ciesz się funkcjonalnością komputera PC.

ThinkPada X1 Fold możesz złożyć w formę książki i wygodnie przeglądać posty w mediach społecznościowych. Po prawej LinkedIn, a po lewej Twitter? Z Lenovo ThinkPad X1 Fold jest to możliwe. Musisz szybko przejrzeć maile, dokończyć kwartalną prezentację, a za parę minut masz zaplanowaną wideokonferencję z klientem? Rozłóż X1 Fold do formatu laptopa i wdzwoń się na spotkanie, korzystając z górnej połowy wyświetlacza. Dolną przeznacz na podgląd swojej prezentacji. Potrzebujesz dodać notatki lub zaznaczyć coś szczególnie ważnego? Wykorzystaj w tym celu dołączone do urządzenia pióro Lenovo Mod Pen. Komputer możesz transformować w 13-calowy tablet i dokładniej zobaczyć np. cały proces sprzedażowy w swojej firmie. X1 Fold wyposażony został również w moduł 5G, dzięki czemu będąc w podróży, szybko i bezproblemowo przeprowadzisz wideoczat z rodziną lub obejrzysz ulubiony serial. Ten komputer osobisty otworzy przed Tobą zupełnie nowe możliwości. 

Urządzenie wszechstronne w zastosowaniu

Istnieje wiele możliwości użycia Lenovo ThinkPad X1 Fold. Lekarze i pielęgniarki mogą wykorzystać wydajność i mobilność tego składanego komputera podczas przemieszczania się z oddziału do oddziału, a nawet ze szpitala do szpitala, bez niedogodności związanych z rozmiarem i wagą komputera. Dzięki swoim rozmiarom i zastosowaniu składanego wyświetlacza spokojnie zmieści się on w kieszeni spodni bądź marynarki. Wysoce zmechanizowane rolnictwo z kolei może wykorzystać niewielką wagę i rozmiar urządzenia, a także łączność 5G, dzięki której możliwe będzie przeglądanie satelitarnych map w czasie rzeczywistym, pozwalającym lepiej ocenić potrzeby upraw. Kapitanowie statków mieliby z kolei pełny dostęp do podglądu załadunku na górnym wyświetlaczu, podczas gdy dolny wyświetlacz pokazywałby plany nawigacyjne i prognozy pogody na trasie. Jak widać, niezależnie od branży można znaleźć obszary, które niewątpliwie skorzystają na składanym urządzeniu komputerowym od Lenovo. 

X1_Fold_Lifestyle

Nowa kategoria komputerów

Zaprojektowanie i stworzenie takiego urządzenia jak Lenovo ThinkPad X1 Fold możliwe było dzięki wielu analizom i informacjom zwrotnym od klientów oraz szeregowi testów przeprowadzonych w fazie koncepcji. Dzięki temu powstała zupełnie nowa kategoria pośród urządzeń technologicznych. 

Zapewne nie ma jednego idealnego rozmiaru ekranu dla użytkownika, ale przeprowadzone przez nas badania wykazały, że 13-calowy wyświetlacz będzie najlepszym rozwiązaniem dla urządzenia, które musi spełniać wiele funkcji, a jednocześnie pozostać najlepszym mobilnym wyborem pod względem rozmiaru i wagi. 

Współpraca z firmą Intel i jej technologią hybrydowych procesorów była kluczowa dla zapewnienia właściwej równowagi pomiędzy wydajnością a efektywnością urządzenia. Z kolei monitory LG odegrały niezwykle istotną rolę w rozwoju technologii trwałych, składanych wyświetlaczy.

x1-fold-4

Klienci oczekują również wygody i łatwości obsługi, dlatego na pokładzie X1 Folda znalazł się system operacyjny Microsoft Windows 10. Opracowane zostało specjalne, dedykowane oprogramowanie do zarządzania różnymi trybami pracy i dbania o to, aby doświadczenie użytkownika było jak najbardziej płynne.

Idealne urządzenie?

Dla wielu Lenovo ThinkPad X1 Fold z pewnością będzie idealnym urządzeniem zaspokajającym wszelkie ich potrzeby. Dwanaście lat temu ThinkPad X300 pojawił się na okładce Business Week z nagłówkiem „Powstanie idealnego laptopa” – choć z pewnością nie był on idealny, ale był uwielbiany przez klientów! Wróćmy jednak do 2020 roku. Jak wygląda dzisiejszy rynek technologiczny? Każde nie tylko innowacyjne, ale i praktyczne rozwiązanie jest obecnie niezwykle pożądane przez użytkowników technologii.

x1-fold-5

Podobnie jak wiele wydarzeń transformacyjnych, wszystkie nowe urządzenia wymagają pełnego zaangażowania, właściwego odbioru i adaptacji przez tych, którzy chcą być częścią zupełnie nowej kategorii. To klienci i ich oczekiwania pomagają określać i napędzać główne zmiany w technologii.

Lenovo ThinkPad X1 Fold będzie dostępny w Polsce pod koniec stycznia 2021 r.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Powiązane Artykuły

Prezenty na 5 gwiazdek? Tylko od Lenovo! [WYNIKI KONKURSU]

Lenovo

Jak działają szczepionki? Wpływ technologii na ich powstawanie

Lenovo

5G w Polsce – co to takiego? Obalamy mity

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
lenovo_szczepionki
Jak działają szczepionki? Wpływ technologii na ich powstawanie

Szczepienia ochronne są niewątpliwie jednym z największych osiągnięć medycyny i humanitaryzmu. Skuteczna walka ze śmiertelnymi chorobami byłaby jednak niemożliwa, gdyby...

Close