Porady

Lenovo Vantage – twój osobisty doradca

4 lutego 2021, Aktualizacja 11 lutego 2021Marek Konderski

aplikacja Lenovo Vantage

Sprawne działanie komputera zależy od regularnego wykonywania niezbędnych czynności serwisowych, o których łatwo zapomnieć. Teraz jednak możesz mieć osobistego doradcę w postaci aplikacji Lenovo Vantage. Dzięki niej zadbasz o swój komputer i będziesz na bieżąco z potrzebami Twojego sprzętu.

W skrócie

Lenovo Vantage to prosta w obsłudze aplikacja, która skupia w sobie wszystko, co dotyczy obsługi twojego komputera Lenovo.

Aplikacja Lenovo Vantage działa w systemie Windows 10 i można ją pobrać ze sklepu Microsoft wbudowanego w system operacyjny Windows.

Lista dostępnych funkcji jest zależna od zakupionego modelu komputera Lenovo oraz od wersji systemu operacyjnego.

Lenovo Vantage – co to jest?

Ile osób jest w stanie wyjaśnić tak dokładnie, na jakiej zasadzie działa lodówka? Prawie nikt. A jednak nie przeszkadza to nikomu w skutecznym korzystaniu z tego urządzenia. Podobnie jak całej rzeszy użytkowników komputerów. Problem jednak w tym, że ten ostatni wymaga zdecydowanie więcej czynności obsługowych niż lodówka, a bez nich obniża się efektywność jego działania. Jednak dla większości użytkowników czynności takie jak aktualizacja sterowników czy BIOS-u to niemal czarna magia lub zbędna wiedza, którą nie chcą zaprzątać sobie głowy. Podobnie jak mechanizmem działania lodówki..Na szczęście  producent komputera zadbał o łatwe w użyciu i wygodne narzędzie, które znakomicie upraszcza dbanie o komputer.

Lenovo Vantage to prosta w obsłudze aplikacja, która skupia w sobie wszystko, co dotyczy obsługi twojego komputera Lenovo. Dzięki temu nie musisz szukać ich po zakamarkach systemu, bo tu masz większość z nich pod ręką.Tutaj w prosty sposób wykonasz wszystkie niezbędne czynności serwisowe, nie dysponując żadną techniczną wiedzą. Program podpowie, co i kiedy należy wykonać. Prościej już być nie może.

Lenovo Vantage download? Czyli do czego i skąd to wziąć 

Aplikacja Lenovo Vantage działa w systemie Windows 10 i można ją pobrać ze sklepu Microsoft wbudowanego w system operacyjny Windows. Wystarczy uruchomić aplikację sklepu i w wyszukiwarce wpisać „Vantage”. Aplikacja jest darmowa. Nie pozostaje nic innego jak zrobić download.

Co można zrobić za pośrednictwem aplikacji:

– spersonalizować ustawienia systemowe, m.in. dotyczące zasilania; można np. sprawdzić stan akumulatora i dowiedzieć się, czy trzeba go wymienić,

– poprawić bezpieczeństwo sieci Wi-Fi,

– zaktualizować sterowniki, a także BIOS komputera,

– wgrać poprawki do systemu Windows,

– przeprowadzić diagnostykę sprzętu,

– sprawdzić numer seryjny Windowsa, komputera i wersję BIOS-u,

– sprawdzić gwarancję,

– uzyskać wsparcie techniczne.

Warto jednak pamiętać, że lista dostępnych funkcji jest zależna od zakupionego modelu komputera Lenovo oraz od wersji systemu operacyjnego, ponieważ niektóre funkcjonalności mogą być implementowane w systemie np. aby zautomatyzować optymalizację urządzenia.

Lenovo Vantage zastępuje inne, podobnego typu aplikacje Lenovo. Jeżeli korzystasz z Lenovo Companion, Lenovo Settings lub masz konto w portalu Lenovo, to już nie potrzebujesz tych programów – zamiast nich masz jedno wygodne i uniwersalne rozwiązanie.

Optymalizacja i bezpieczeństwo systemu

Vantage poprawia jakość pracy komputera nie tylko poprzez wykonywanie niezbędnych czynności serwisowych, ale także przez optymalizację ustawień sprzętu i oprogramowania tak, aby ułatwić sprawne wykonywanie najczęstszych zadań. Możesz wybrać pomiędzy czterema najpopularniejszymi typami zastosowań komputera: gry, typowe zadania domowe, zastosowania biznesowe i korporacyjne.

Aplikacja jest w stanie usunąć nadmiar programów ładujących się przy starcie Windows, co skutkuje szybszym uruchamianiem komputera. Może usunąć śmieci niepotrzebnie obciążające system. Potrafi przeskanować dostępne sieci Wi-Fi i wskazać te potencjalnie niebezpieczne. Graczom spodoba się na pewno możliwość łatwego podkręcenia komputera, choć należy pamiętać, że w wypadku laptopów możliwości podkręcania są dość ograniczone.

Z kolei użytkownicy biznesowi docenią bezpieczeństwo wynikające zarówno z regularnego sprawdzania sprzętu, zapobiegania potencjalnym awariom, jak i zabezpieczania danych znajdujących się na dyskach komputera. Sporym ułatwieniem dla osób zmieniających sprzęt jest także opcja bezproblemowego przeniesienia danych i osobistych ustawień ze starego na nowy komputer za pośrednictwem chmury Lenovo.

Jak widać, zastosowań Lenovo Vantage jest tyle, że powinna to być jedna z pierwszych aplikacji instalowanych na komputerach Lenovo. Zarówno przez doświadczonych, jak i mniej zaawansowanych użytkowników. Ci pierwsi docenią wygodę, jaką oferuje w zarządzaniu sprzętem, a ci drudzy – nieocenioną pomoc.

Chcesz zobaczyć funkcjowanie aplikacji Lenovo Vantage w praktyce? Zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału wideo?
Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 3.9 / 5. Liczba głosów: 18

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Marek Konderski

Dziennikarz IT z dwudziestoletnim doświadczeniem i absolwent Politechniki Warszawskiej. Pracował dla takich tytułów jak RESET, PC Kurier i Komputer Świat. Był redaktorem naczelnym miesięcznika PC Format w latach 2009-2017. Obecnie prowadzi na YouTubie kanał Prosto z kartonu, gdzie testuje technologiczne nowości.

Powiązane Artykuły

Osobisty wymiar ciekawych funkcji rozrywkowych urządzeń Lenovo

Lenovo

Fale mózgowe mogą zastąpić konwencjonalne kontrolery? Poznaj interfejs przyszłości

Lenovo

5G w Polsce – co to takiego? Obalamy mity

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
wyniki_finansowe
Lenovo ogłasza rekordowe wyniki finansowe za trzeci kwartał, dzięki strategii stabilnego wzrostu

Drugi kwartał z rzędu z rekordowymi wynikami pod względem przychodów, dochodu przed opodatkowaniem i zysku netto Grupa Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) poinformowała...

Close