Ciekawostki

MythZone #2 – Roboty [KONKURS]

28 maja 2019, Aktualizacja 10 czerwca 2019Yogosław Kreatywiński

Yogosław Kreatywiński

Czasem robimy zakłady, o czym akurat myśli red. Yogosław, choć zwykle nikt nie wygrywa. Jego domeną są aplikacje wyzwalające każdą, nawet najbardziej skrywaną i nieśmiałą iskrę kreatywności człowieka. Wulkan kreatywności, rwący strumień twórczej świadomości. W jednej ręce zwykle trzyma cyfrowy rysik, drugą pisze, trzecią montuje wideo, w czwartej trzyma kubek LenovoZone z kawą. Absolutnie czarną kawą. To jego ulubiony analogowy gadżet.

Choć najpopularniejsze roboty ostatnich lat mają wrodzony i ponadprzeciętny talent do sprzątania, ich aspiracje są dużo większe. A to, co potrafią, może zaskoczyć nawet ich twórców. Dlatego w tym MythZone skupimy się na kilku miejskich legendach, naszym zdaniem bardzo krzywdzących dla możliwości robotów.

 

Gotowi? No to do roboty!

 

Robot ma niewzruszone oblicze…

 

 

 

Gdyby to usłyszała Sophia, co najmniej zrobiłaby taaaakie oczy! Stworzony przez firmę Hanson Robotics robot tak dobrze naśladuje ludzką mimikę, że został zaproszony nawet na obrady ONZ.

 

Robot nie ma ducha rywalizacji…

 

 

 

Uczestnicy Zawodów Robotów Sumo Challenge są innego zdania! Rywalizują już od 2008 roku, a w rekordowej edycji przekroczono liczbę 200 zgłoszonych robotów.

Ale się garną do sportu, te roboty…

 

Robot nie napisze własnej biografii…

 

 

 

Ok… jeszcze nie teraz! Ale zdaniem badaczy Future of Humanity Institute Uniwersytetu Oxfordzkiego do 2026 robot będzie w stanie „napisać” esej literacki.

„Bajki robotów 2?” To będzie hit!

 

Robotowi trzeba mówić, co ma robić…

 

 

A może to on może wskazać nam drogę, na przykład do… wolnego miejsca w restauracji?

O tak:

 

 

Tylko po co robot w restauracji? Przecież one nie mają smaku… a może?

Doktor Emilia Witkowska Nery w rozmowie z nami zdradza możliwą przyszłość, a w niej… Roboty ze zmysłami podobnymi do ludzkich!

 

Wykorzystajcie więc zmysł wzroku i przeczytajcie:

 

 

Emocje, jakich przez najbliższe 50 lat roboty nie zaznają, gwarantowane!

 

KONKURS – NIE KRĘPUJ SIĘ, SKOMENTUJ!

Wyobraź sobie, że roboty mogą zastępować ludzi we wszystkich czynnościach, począwszy od prasowania, przez wyprowadzanie psa na spacer, aż po udział w rodzinnej imprezie. W czym najbardziej chciałbyś zostać wyręczony przez swojego robota? Small talk w windzie? Kolejka w supermarkecie? Daj nam znać w komentarzu, w jaką umiejętność powinien być wyposażony robot Twoich marzeń!

Na autorów najciekawszych odpowiedzi czekają gadżety LenovoZone. Pytania konkursowe znajdują się również przy innych artykułach. Odpowiadając na nie, zwiększasz swoje szanse na wygraną!

Regulamin dostępny tutaj.

Każdy MythZone to nowa porcja ciekawostek, które mogą totalnie zmienić Twoje zdanie na dany temat. Albo utwierdzić w przekonaniu, że masz rację. Aby otrzymywać kolejne odsłony MythZone zanim będą dostępne dla innych, zapisz się do naszego newslettera!

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowinkami produktowymi Lenovo, otrzymuj najlepsze oferty i korzystne rabaty!

 

 Udostępnij

Powiązane Artykuły

MythZone #1 - Kosmos [KONKURS]

Lenovo

Czy roboty będą mieć nosy? - rozmowa z dr Emilią Witkowską Nery

Lenovo

Czy technologia potrafi czytać w naszych myślach?

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
przygotowanie prezentacji
Jak dobrze się przygotować i jaki program do prezentacji wybrać? [KONKURS]

Jak profesjonalnie wypaść podczas wystąpienia? Jaki program do prezentacji wybrać? Na jakim sprzęcie pracować? Przeczytajcie nasze wskazówki i ruszajcie na...

Zamknij