Ciekawostki

MythZone #3 – Medycyna

18 czerwca 2019, Aktualizacja 21 grudnia 2020Jarosław Łyszkowski

Na co dzień technologiczne gadżety często służą nam do rozrywki. Jednak te same urządzenia medycyna może wykorzystać do ratowania zdrowia i życia.

Najlepszy przykład to Gogle VR

Ta wirtualna zabawka może pomóc w ochronie najważniejszej analogowej wartości – zdrowia. Wciągając użytkownika w wirtualny świat, gogle aktywują obszar mózgu zwany hipokampem, który odpowiada za pamięć epizodyczną. Dzięki temu są idealnym wsparciem m.in. w leczeniu demencji.

Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym artykule [kliknij w obrazek poniżej]:

A skoro mowa o leczeniu, sądzicie, że nie ma nic gorszego niż chirurg bez serca? Ciiii…

Amerykański robot kardiochirurgiczny da Vinci

mógłby poczuć się urażony. To właśnie on przeprowadził pierwsze operacje zastawki mitralnej i pomostowania aortalno – wieńcowego. I to już w 1998 roku!

Zatem lekarz nie musi mieć serca. A pacjent? Właściwie… też nie. Może je zastąpić – przynajmniej na pewien czas – system SynCardia TAH. Jest to w pełni autonomiczne sztuczne serce. W Polsce po raz pierwszy wszczepiono je pacjentowi w 2018 roku.

Nie ma to jak praktyka na żywym organizmie? Już niedługo! W komputerowo wygenerowanym świecie specjaliści będą mogli przeprowadzać operacje na wirtualnych modelach 3D, aby lepiej przygotować się do zabiegu.

Podczas Tech World 2018 Lenovo zaprezentowało HoloTable – interaktywne urządzenie, które pozwala lekarzom stworzyć hologram narządu pacjenta.

Chcecie przekonać się na własne oczy? Zobaczcie materiał:

Sami widzicie, że medycyna przyszłości rysuje się w trójwymiarze!

Każdy MythZone to nowa porcja ciekawostek, które mogą totalnie zmienić Twoje zdanie na dany temat. Albo utwierdzić Cię w przekonaniu, że masz rację.

Jeśli chcesz otrzymywać MythZone jako pierwszy, a jeszcze nie ma Cię na naszej liście mailingowej, możesz zapisać się już teraz.

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowinkami produktowymi Lenovo, otrzymuj najlepsze oferty i korzystne rabaty!

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj także o wpływie technologii na powstawanie szczepionek.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Jarosław Łyszkowski

Człowiek renesansu, który nie boi się żadnych wyzwań. Dużą część swojego życia spędził w telewizji, działając „od kuchni”. Dziś nie rozstaje się ze swoim ThinkPad'em, bo nigdy nie wiadomo gdzie najdzie go wena do napisania kolejnego perfekcyjnego artykułu. W wolnych chwilach oddaje się swojej największej pasji, którą są stare samochody.

Powiązane Artykuły

Czy technologia potrafi czytać w naszych myślach?

Lenovo

MythZone #2 – Roboty [KONKURS]

Lenovo

Światełko w tunelu zanikającej pamięci, czyli VR w leczeniu demencji

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Lenovo ThinkPad Set
Defender Windows 10 – czy zastąpi inne antywirusy? Jak go wyłączyć?

Jeszcze kilka lat temu jedną z pierwszych rzeczy, jaką robiliśmy na nowym komputerze, było zainstalowanie antywirusa. Chronił nas przed zagrożeniami...

Close