Newsy

Prezentujemy nowe modele Lenovo Yoga 730 i 530

6 marca 2018, Aktualizacja 5 kwietnia 2018Lenovo

Nowe modele Lenovo Yoga 730 i 530

Na MWC prezentujemy nowe modele Yoga 730 (w wersji 13- i 15-calowej) oraz 14-calowy Yoga 530 — najnowsze pozycje z rodziny laptopów „2 w 1” dla mobilnych użytkowników.

Nowe notebooki z Windows 10 wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, wydajnością laptopa i przenośnością tabletu — cechami, z których słynie marka Lenovo Yoga od czasu wprowadzenia na rynek pierwszych konwertowalnych notebooków. Notebooki Yoga z tego roku umożliwiają jeszcze bardziej naturalną, intuicyjną i wygodną obsługę w biurze, w domu oraz w podróży.

Laptopy konwertowalne Lenovo Yoga

5 sposobów wprowadzania danych

Nowe notebooki Yoga są świetnie przygotowane do tworzenia materiałów cyfrowych w drodze, o czym świadczą najnowsze procesory Intel® Core™ i7 8. generacji, opcjonalna dedykowana karta graficzna NVIDIA® GeForce® GTX 1050 (w 15-calowym Yoga 730), a także wygodne, pełnowymiarowe klawiatury. Oprócz pisania na klawiaturze i klikania można wybrać także inne naturalne i komfortowe sposoby wprowadzania poleceń i danych na laptopach Yoga 730 i 530, takie jak dotykanie, pisanie odręczne czy po prostu mówienie.

Wprowadzanie danych do laptopów Lenovo Yoga

Nowe modele są dostępne z ekranami dotykowymi IPS o rozdzielczości UHD (Yoga 730) i FHD (Yoga 530) z niezwykle smukłymi ramkami. Na wyświetlaczach tych można przeglądać strony internetowe za pomocą gestów przesuwania, ściskania i dotykania.

Dotykowe ekrany IPS o rozdzielczości UHD w Lenovo Yoga 730 i 530

Wolisz pisać piórem? Opcjonalnym piórem cyfrowym Lenovo Active Pen 2 z 4096 poziomami czułości można pisać, rysować i dodawać adnotacje zupełnie jak na papierze, a to za sprawą technologii Windows Ink.

Pióro cyfrowe Lenovo Active Pen 2

Windows Hello zwiększa poziom bezpieczeństwa i personalizacji, umożliwiając logowanie się na laptopie Yoga przy użyciu wbudowanego czytnika linii papilarnych.

Wbudowany czytnik linii papilarnych w Lenovo Yoga 730

Alexa i Cortana wsłuchują się w Twoje życzenia

Masz zajęte ręce, a laptop leży trochę dalej? Nie musisz odrywać się od pracy. Yoga 730 oferuje pomoc z zastosowaniem sztucznej inteligencji (AI). W modelu tym zostały wbudowane aż dwie różne głosowe usługi AI: Alexa i Cortana.

W ciągu dnia można poprosić Cortanę o zaplanowanie spotkań, odebranie przypomnień, wyszukanie informacji, wysłanie e-maili i zarządzanie listami zadań — wystarczy jej to powiedzieć. Wieczorem Alexa może zamówić jedzenie, zrobić zakupy, przyciemnić światła czy nastawić głośniej muzykę.

Głosowe usługi sztucznej inteligencji AI: Alexa i Cortana w Lenovo Yoga 730

Mikrofony dalekiego zasięgu ułatwiają Alexie i Cortanie słuchanie i reagowanie nawet z drugiego końca pokoju. Alexa i Cortana stają się coraz inteligentniejsze i zyskują coraz więcej aplikacji oraz umiejętności, dzięki czemu możesz wykonywać tysiące zadań, używając tylko głosu. 

Wydajna praca w dowolnym miejscu z Yoga 730

Intuicyjnym funkcjom wprowadzania danych na mobilnych, wydajnych laptopach Yoga towarzyszą imponujące funkcje multimedialne i rozrywkowe, takie jak szybsze przetwarzanie grafiki i danych, wyświetlacz o rozdzielczości do poziomu UHD (3840 x 2160), głośniki JBL®, czy technologia realistycznego dźwięku Dolby Atmos® w modelu Yoga 730. Aby pracować jeszcze wydajniej lub zaprezentować pokaz slajdów ze zdjęciami z wakacji, można podłączyć laptop Yoga 730 do monitora o rozdzielczości 4K za pośrednictwem błyskawicznego złącza Thunderbolt™ 3.

Lekki i wydajny laptop Lenovo Yoga 730

Jeszcze smuklejsze i lżejsze od swoich poprzedników nowe modele Yoga nie idą na żadne kompromisy pod względem wydajności i nadążają za aktywnym trybem życia użytkowników. 15-calowy Yoga 730 jest o 13% lżejszy od swojego poprzednika i waży jedynie 1,89 kg, a jeszcze bardziej kompaktowy model 13-calowy waży zaledwie 1,12 kg. Wypolerowana i wytrzymała obudowa z anodowanego aluminium w eleganckim kolorze platynowym lub żelaznoszarym to kolejny powód, dla którego warto się pokazać z laptopem Yoga 730. Z kolei 14-calowy Yoga 530 też nie obciąży zbytnio torby, ponieważ waży zaledwie 1,6 kg. Jest o 11% smuklejszy od swojego poprzednika, a urządzenie o grubości zaledwie 17,6 mm łatwo się mieści w używanej na co dzień torebce lub torbie.

Smukłe laptopy Lenovo Yoga 730 i 530

Lekkie laptopy Lenovo Yoga 730 i 530

Korzystny wpływ na mobilność nowego Yoga 730 ma bateria o dłuższym czasie działania — do 11,5 godziny w modelu 13-calowym i do 11 godzin w modelu 15-calowym z rozdzielczością FHD. Masz dziś dużo spotkań w różnych miejscach? Technologia Rapid Charge umożliwia wydłużenie działania modelu Yoga 530 i 13calowego Yoga 730 nawet o 2 godziny już po 15-minutowym ładowaniu, dlatego nie musisz zaprzątać sobie głowy szukaniem gniazdka. Kiedy jesteś w drodze, spokój zapewni Ci Lenovo Vantage z funkcjami monitorowania bezpieczeństwa sieci Wi-Fi.

Dzięki takim zaletom jak opcjonalne pióro cyfrowe, głosowe asystentki ze sztuczną inteligencją, smuklejsza i lżejsza konstrukcja czy dłuższe działanie baterii nowe laptopy Yoga 730 i 530 wyróżniają się wydajnością i mobilnością oraz naturalnymi, wygodnymi sposobami obsługi. 

W regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu 13-calowy Yoga 730 z piórem cyfrowym Lenovo Active Pen 2 w komplecie będzie sprzedawany w cenach od 999 EUR (z VAT), a model 15-calowy z piórem cyfrowym Lenovo Active Pen 2 — w cenach od 1099 EUR (z VAT). Oba modele mają być dostępne na www.lenovo.com i w wybranych sklepach od kwietnia 2018 roku. 14-calowy Yoga 530 będzie sprzedawany w cenach od 549 (z VAT) na www.lenovo.com i w wybranych sklepach od czerwca 2018 roku.

Zdjęcia i dane techniczne laptopów Yoga 730 i Yoga 530 można uzyskać pod adresem news.lenovo.com.Udostępnij

Powiązane Artykuły

Imponująca wydajność i styl – oto nowa Lenovo Yoga 720

Lenovo

Lenovo YOGA 910 - recenzja

Lenovo

Yoga 520 – recenzja

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo