Newsy

Prezentujemy nowe modele Lenovo Yoga 730 i 530

6 marca 2018, Aktualizacja 6 czerwca 2019Patryk Piłka

Nowe modele Lenovo Yoga 730 i 530

Na MWC prezentujemy nowe modele Yoga 730 (w wersji 13- i 15-calowej) oraz 14-calowy Yoga 530 — najnowsze pozycje z rodziny laptopów „2 w 1” dla mobilnych użytkowników.

Nowe notebooki z Windows 10 wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, wydajnością laptopa i przenośnością tabletu — cechami, z których słynie marka Lenovo Yoga od czasu wprowadzenia na rynek pierwszych konwertowalnych notebooków. Notebooki Yoga z tego roku umożliwiają jeszcze bardziej naturalną, intuicyjną i wygodną obsługę w biurze, w domu oraz w podróży.

Laptopy konwertowalne Lenovo Yoga

5 sposobów wprowadzania danych

Nowe notebooki Yoga są świetnie przygotowane do tworzenia materiałów cyfrowych w drodze, o czym świadczą najnowsze procesory Intel® Core™ i7 8. generacji, opcjonalna dedykowana karta graficzna NVIDIA® GeForce® GTX 1050 (w 15-calowym Yoga 730), a także wygodne, pełnowymiarowe klawiatury. Oprócz pisania na klawiaturze i klikania można wybrać także inne naturalne i komfortowe sposoby wprowadzania poleceń i danych na laptopach Yoga 730 i 530, takie jak dotykanie, pisanie odręczne czy po prostu mówienie.

Wprowadzanie danych do laptopów Lenovo Yoga

Nowe modele są dostępne z ekranami dotykowymi IPS o rozdzielczości UHD (Yoga 730) i FHD (Yoga 530) z niezwykle smukłymi ramkami. Na wyświetlaczach tych można przeglądać strony internetowe za pomocą gestów przesuwania, ściskania i dotykania.

Dotykowe ekrany IPS o rozdzielczości UHD w Lenovo Yoga 730 i 530

Wolisz pisać piórem? Opcjonalnym piórem cyfrowym Lenovo Active Pen 2 z 4096 poziomami czułości można pisać, rysować i dodawać adnotacje zupełnie jak na papierze, a to za sprawą technologii Windows Ink.

Pióro cyfrowe Lenovo Active Pen 2

Windows Hello zwiększa poziom bezpieczeństwa i personalizacji, umożliwiając logowanie się na laptopie Yoga przy użyciu wbudowanego czytnika linii papilarnych.

Wbudowany czytnik linii papilarnych w Lenovo Yoga 730

Alexa i Cortana wsłuchują się w Twoje życzenia

Masz zajęte ręce, a laptop leży trochę dalej? Nie musisz odrywać się od pracy. Yoga 730 oferuje pomoc z zastosowaniem sztucznej inteligencji (AI). W modelu tym zostały wbudowane aż dwie różne głosowe usługi AI: Alexa i Cortana.

W ciągu dnia można poprosić Cortanę o zaplanowanie spotkań, odebranie przypomnień, wyszukanie informacji, wysłanie e-maili i zarządzanie listami zadań — wystarczy jej to powiedzieć. Wieczorem Alexa może zamówić jedzenie, zrobić zakupy, przyciemnić światła czy nastawić głośniej muzykę.

Głosowe usługi sztucznej inteligencji AI: Alexa i Cortana w Lenovo Yoga 730

Mikrofony dalekiego zasięgu ułatwiają Alexie i Cortanie słuchanie i reagowanie nawet z drugiego końca pokoju. Alexa i Cortana stają się coraz inteligentniejsze i zyskują coraz więcej aplikacji oraz umiejętności, dzięki czemu możesz wykonywać tysiące zadań, używając tylko głosu. 

Wydajna praca w dowolnym miejscu z Yoga 730

Intuicyjnym funkcjom wprowadzania danych na mobilnych, wydajnych laptopach Yoga towarzyszą imponujące funkcje multimedialne i rozrywkowe, takie jak szybsze przetwarzanie grafiki i danych, wyświetlacz o rozdzielczości do poziomu UHD (3840 x 2160), głośniki JBL®, czy technologia realistycznego dźwięku Dolby Atmos® w modelu Yoga 730. Aby pracować jeszcze wydajniej lub zaprezentować pokaz slajdów ze zdjęciami z wakacji, można podłączyć laptop Yoga 730 do monitora o rozdzielczości 4K za pośrednictwem błyskawicznego złącza Thunderbolt™ 3.

Lekki i wydajny laptop Lenovo Yoga 730

Jeszcze smuklejsze i lżejsze od swoich poprzedników nowe modele Yoga nie idą na żadne kompromisy pod względem wydajności i nadążają za aktywnym trybem życia użytkowników. 15-calowy Yoga 730 jest o 13% lżejszy od swojego poprzednika i waży jedynie 1,89 kg, a jeszcze bardziej kompaktowy model 13-calowy waży zaledwie 1,12 kg. Wypolerowana i wytrzymała obudowa z anodowanego aluminium w eleganckim kolorze platynowym lub żelaznoszarym to kolejny powód, dla którego warto się pokazać z laptopem Yoga 730. Z kolei 14-calowy Yoga 530 też nie obciąży zbytnio torby, ponieważ waży zaledwie 1,6 kg. Jest o 11% smuklejszy od swojego poprzednika, a urządzenie o grubości zaledwie 17,6 mm łatwo się mieści w używanej na co dzień torebce lub torbie.

Smukłe laptopy Lenovo Yoga 730 i 530

Lekkie laptopy Lenovo Yoga 730 i 530

Korzystny wpływ na mobilność nowego Yoga 730 ma bateria o dłuższym czasie działania — do 11,5 godziny w modelu 13-calowym i do 11 godzin w modelu 15-calowym z rozdzielczością FHD. Masz dziś dużo spotkań w różnych miejscach? Technologia Rapid Charge umożliwia wydłużenie działania modelu Yoga 530 i 13calowego Yoga 730 nawet o 2 godziny już po 15-minutowym ładowaniu, dlatego nie musisz zaprzątać sobie głowy szukaniem gniazdka. Kiedy jesteś w drodze, spokój zapewni Ci Lenovo Vantage z funkcjami monitorowania bezpieczeństwa sieci Wi-Fi.

Dzięki takim zaletom jak opcjonalne pióro cyfrowe, głosowe asystentki ze sztuczną inteligencją, smuklejsza i lżejsza konstrukcja czy dłuższe działanie baterii nowe laptopy Yoga 730 i 530 wyróżniają się wydajnością i mobilnością oraz naturalnymi, wygodnymi sposobami obsługi. 

W regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu 13-calowy Yoga 730 z piórem cyfrowym Lenovo Active Pen 2 w komplecie będzie sprzedawany w cenach od 999 EUR (z VAT), a model 15-calowy z piórem cyfrowym Lenovo Active Pen 2 — w cenach od 1099 EUR (z VAT). Oba modele mają być dostępne na www.lenovo.com i w wybranych sklepach od kwietnia 2018 roku. 14-calowy Yoga 530 będzie sprzedawany w cenach od 549 (z VAT) na www.lenovo.com i w wybranych sklepach od czerwca 2018 roku.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Patryk Piłka

Perfekcjonista w każdym calu. Od pisania na papierze skrzętnie przeszedł do sfery online. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał przez lata w największych polskich redakcjach. Zacięcie technologiczne towarzyszy mu od zawsze, dlatego tak chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami z naszymi czytelnikami.

Powiązane Artykuły

Imponująca wydajność i styl – oto nowa Lenovo Yoga 720

Lenovo

Lenovo YOGA 910 - recenzja

Lenovo

Yoga 520 – recenzja

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Neony Lenovo
Lenovo prezentuje na MWC 2018 pełną ofertę inteligentnych produktów

Mobile World Congress 2018 firma Lenovo zaprezentowała techniczne innowacje na rok 2018 będące efektem intensywnych prac nad rozwojem rozszerzonej inteligencji...

Close