Newsy

Produkty Lenovo na CES 2019 otwierają nowe możliwości przed użytkownikami

10 stycznia 2019, Aktualizacja 12 lutego 2019Lenovo

ces 2019 lenovo

Na targach CES 2019 firma Lenovo zapowiedziała dodanie do oferty nowych, inteligentnych urządzeń z różnych kategorii, które zmienią i udoskonalą styl życia, pracy oraz zabawy użytkowników. Innowacje Lenovo wykorzystujące potencjał Internetu rzeczy (IoT) oraz sztucznej inteligencji (AI) otwierają przed użytkownikami nowe możliwości, umożliwiają pokonywanie barier i ułatwiają komunikację.

Lenovo opracowuje nowe rozwiązania z myślą o inteligentnej transformacji, czyli poprawie jakości życia dzięki przełomowym technologiom. Temu właśnie służą produkty Lenovo zapowiedziane dziś na CES 2019 i przeznaczone do rozrywki, pracy oraz zarządzania domem.

Nowy styl życia

Lenovo Smart Clock z Asystentem Google
Kolejnym efektem współpracy z Google® jest najnowsza pozycja z kategorii innowacyjnych domowych urządzeń inteligentnych — Lenovo Smart Clock z Asystentem Google. Jako zegar przeznaczony specjalnie do sypialni Lenovo Smart Clock pomaga odprężyć się wieczorem, rozpocząć dzień, sterować urządzeniami domowymi i słuchać ulubionej muzyki w całym domu. Lenovo Smart Clock to najnowsza pozycja z nieustannie rosnącej rodziny inteligentnych urządzeń domowych, do której należą takie produkty jak ekran Lenovo Smart Display i Lenovo Smart Home Essentials. Ułatwiają one życie całym rodzinom i umożliwiają bardziej efektywne wykorzystanie czasu. Więcej informacji zawiera wpis na blogu o zegarze Lenovo Smart Clock.

Lenovo Smart Tab z usługą Amazon® Alexa®
Firma Lenovo we współpracy z Amazon opracowała urządzenia Lenovo Smart Tab — nową kategorię tabletów „2 w 1”, które działają też jako wszechstronne inteligentne ekrany z usługą Amazon Alexa. Stanowią one nieocenioną pomoc w gospodarstwach domowych, a ich konfiguracja jest wyjątkowo łatwa. Po umieszczeniu w dodanej w komplecie podstawce Lenovo Smart Dock tablet Lenovo Smart Tab zmienia się w inteligentny ekran działający w trybie prezentacji. Wyświetla pełnoekranowy obraz i emituje wyrazisty dźwięk wypełniający całe pomieszczenie, w tym odpowiedzi Alexy na pytania zadawane z niemal dowolnego miejsca w pokoju.

Lenovo Smart Tab to wszechstronne tablety z systemem Android™, które umożliwiają zarządzanie urządzeniami inteligentnego domu. Dlatego właśnie nowy tablet „2 w 1” z podstawką Smart Dock jest więcej niż tylko sumą swoich elementów i oferuje atrakcyjne funkcje ułatwiające życie na co dzień. Więcej informacji zawiera wpis na blogu o tabletach Lenovo Smart Tab.

Nowy styl rozrywki

Najinteligentniejsze w historii komputery Yoga dla użytkowników indywidualnych
Dzięki połączeniu sztucznej inteligencji (AI) z zaawansowanymi technologiami audiowizualnymi modele Yoga nowej generacji są najinteligentniejszymi dotychczas komputerami Lenovo. Technologie te w modelach Yoga S940, Yoga A940 i Yoga C730 z AMOLED oraz w myszy Yoga z laserowym prezenterem mogą usprawnić pracę i ułatwić życie cyfrowym nomadom, biznesowym specjalistom, twórcom materiałów cyfrowych czy projektantom.

Smukła i inteligentniejsza Yoga S940
Ultrasmukły laptop Yoga S940 z Windows® 10 zapewnia poczucie bezpieczeństwa i prywatności, a jednocześnie wydajność i wygodę dzięki całemu zestawowi funkcji Lenovo Smart Assist, które wykorzystują sztuczną inteligencję1. Oferuje on opcję automatycznego odfiltrowywania hałasu z otoczenia oraz rozmywania tła, które może rozpraszać uwagę podczas wideokonferencji. Kiedy tylko użytkownik odwróci głowę od ekranu laptopa, czujniki AI1 laptopa Yoga S940 mogą wykryć jego nieobecność i automatycznie zablokować ekran, aby chronić dane przed wzrokiem innych osób.

Komputer może też wykryć, że sąsiad zagląda przez ramię, by zobaczyć wpisywane hasła, a także usprawnia pracę, przenosząc kontekstowo otwarte okna i ich zawartość na podłączony monitor w zależności od tego, na czym koncentruje się użytkownik. Nowa Yoga S940 to także pierwszy na świecie laptop ze szkłem Contour Glass, które spowija ramkę ekranu — dzięki temu i tak już wąskie obramowanie staje się jeszcze mniej widoczne, a wyświetlacz prezentuje się efektowniej. Więcej informacji zawiera wpis na blogu o komputerach Yoga.

Wydajna Yoga A940 do kreatywnej pracy
Artyści i projektanci uwielbiają szkicowanie ołówkiem na papierze. Nowy komputer stacjonarny Yoga A940 pomoże im zmienić przyzwyczajenia. Opracowana z myślą o twórcach materiałów cyfrowych Yoga A940 z Windows 10 to wszechstronna kanwa do kreatywnej pracy z 27-calowym, opcjonalnie dotykowym ekranem 4K IPS i technologią Dolby Vision®, które oferują niezwykle realistyczną rozrywkę. Obracany zawias umożliwia stabilne ustawienie ekranu pod kątem 25° — w trybie szkicowania można wtedy wygodnie rysować, kreślić i dodawać adnotacje piórem cyfrowym. Umożliwia to pokrętło Lenovo Precision Dial — kontroler przeznaczony specjalnie dla projektantów, fotografów i montażystów wideo, który gwarantuje precyzyjniejsze zaznaczanie i korygowanie zawartości ekranu.

Komputer Yoga A940 z funkcjami AI Lenovo Smart Assist, panoramicznym ekranem 4K z Dolby Vision, który imponuje jasnością, kontrastem, kolorami i szczegółowością, a także głośnikami Dolby Atmos® Speaker System emitującymi pełny, otaczający dźwięk to idealne narzędzie pracy i ozdoba domu lub biura każdego twórcy materiałów cyfrowych.

Zobacz różnicę na ekranie AMOLED laptopa Yoga C730
Konwertowalny, 15-calowy laptop „2 w 1” Yoga C730 ma głośniki JBL® i technologię Dolby Atmos odtwarzającą realistyczny dźwięk przy użyciu dowolnych kompatybilnych słuchawek, a jeszcze lepsze wrażenia oferuje dzięki ekranowi AMOLED o rozdzielczości 4K. Technologia AMOLED wyświetla obraz o znacznie żywszych kolorach, wyrazistości i kontraście, co można docenić szczególnie w większej rozdzielczości. Ekran taki emituje też mniej szkodliwego światła niebieskiego, dlatego jest łagodniejszy dla oczu podczas oglądania obrazu o zachwycającej jakości. Mobilny i wydajny Yoga C730 ma procesor Intel® Core™ i7 8. generacji, funkcję Windows Ink™ do pisania piórem cyfrowym, Windows Hello™ do błyskawicznego logowania się, a także inteligentne i pomocne asystentki wirtualne Cortanę® i Alexę.

Mysz Yoga z laserowym prezenterem — wskazuj nie tylko na ekranie
Współcześni specjaliści w drodze między kolejnymi spotkaniami noszą ze sobą mnóstwo urządzeń, takich jak smartfony, laptopy czy ładowarki. W związku z tym firma Lenovo połączyła dwa akcesoria w jednym i zaprojektowała mysz Yoga najnowszej generacji z prezenterem laserowym. Ergonomiczną mysz z sensorem o rozdzielczości 1600 DPI do precyzyjnego śledzenia ruchu po niemal dowolnej powierzchni wystarczy przekręcić, aby uzyskać płaski, w pełni funkcjonalny prezenter laserowy. Dzięki temu nie trzeba już zmieniać urządzeń podczas prezentacji.

Nieujarzmiona rodzina Lenovo Legion™ imponuje jeszcze większą wydajnością
Najnowsze urządzenia Lenovo Legion — laptopy, monitory i akcesoria — są najwydajniejsze w historii tej gamingowej rodziny.

Najświeższe pozycje gamingowe w ofercie Lenovo Legion to:
– nieujarzmione laptopy Lenovo Legion Y740 i Y540;
– elegancka klawiatura mechaniczna Lenovo Legion K500 RGB oraz mysz gamingowa M500 RGB;
– ergonomiczny gamingowy zestaw słuchawkowy z dźwiękiem przestrzennym 7.1 Lenovo Legion H500 oraz gamingowy stereofoniczny zestaw słuchawkowy H300;
– stylowe monitory Lenovo Legion Y27gq i Y44w do niezwykle płynnej i wciągającej gry;
– komputery typu tower Lenovo Legion T730 i T530 oraz typu cube C730 i C530 zmodernizowane przy użyciu najnowszych procesorów graficznych NVIDIA® GeForce RTX™ 2060.

Każdy z tych produktów zapewnia graczom szybkość i wydajność potrzebną do odnoszenia zwycięstw na najwyższym poziomie — zarówno w domu, jak i w drodze. Wiemy, że gracze reprezentują różne środowiska: mogą być uczniami albo pracującymi specjalistami — dlatego właśnie nowe urządzenia z rodziny Lenovo Legion opracowaliśmy tak, by imponowały wyglądem zarówno w pokoju, jak i w sali konferencyjnej. Urządzenia z tej gamingowej rodziny radzą sobie z najtrudniejszymi wymaganiami technicznymi, zachowując jednocześnie minimalistyczny wygląd, który pasuje do każdego otoczenia. Więcej informacji zawiera wpis na blogu o urządzeniach Lenovo Legion.

  • ThinkPad X1 Yoga

  • ThinkPad X1 Carbon

  • Lenovo YOGA S940

  • Lenovo YOGA A940

  • Lenovo Legion Y540

  • Lenovo Legion Y740

Nowy styl pracy

Jeszcze doskonalszy ThinkPad X1
Nawet najbardziej wymagający użytkownicy docenią skalę udoskonaleń laptopów ThinkPad X1 Carbon i X1 Yoga z 2019 roku. Wsłuchując się w opinie klientów, firma Lenovo dostosowała wygląd i styl tych urządzeń do wymagań współczesnych, mobilnych profesjonalistów.

Nowym komputerom towarzyszą akcesoria wzbogacające ich możliwości w biurze, w domu i w podróży:

– ThinkPad X1 Carbon 7. generacji oraz X1 Yoga 4. generacji są jeszcze smuklejsze i lżejsze.
– X1 Yoga 4. generacji jest dostępny w obudowie wykonanej całkowicie z aluminium.
– Nowe opcje wyświetlaczy, w tym 400-nitowy ekran o rozdzielczości FHD z zabezpieczeniem ThinkPad Privacy Guard.
– Nowe głośniki Dolby Atmos Speaker System i cztery mikrofony dalekiego zasięgu.
– Najnowsze procesory Intel Core 8. generacji.
– Nowa opcja łączności LTE-A kategorii 16 oraz udoskonalona konstrukcja anten WLAN i WWAN.
– Zabezpieczenie ThinkShutter dostępne z obiema kamerami: HD i na podczerwień.
– Nowy monitor ThinkVision P44w o rozdzielczości 43,3 cala umożliwia łączenie w konfiguracji dwumonitorowej bez ramek.
– Kolekcja akcesoriów, takich jak stacja dokująca ThinkPad Thunderbolt 3 Dock 2. generacji, Zestaw słuchawkowy USB Lenovo Pro Stereo, głośnik z kamerą Lenovo VOIP 360 Camera Speaker, Zasilany koncentrator USB-C Lenovo, Ultraprzenośny głośnik Bluetooth Lenovo 700 oraz plecak Lenovo Commuter Backpack.

Najbardziej widoczną cechą laptopów ThinkPad X1 Carbon i X1 Yoga będą nowe opcje wzornictwa. Pierwszy z nich może mieć pokrywę z widocznych plecionych włókien węglowych, a drugi został zaprojektowany i skonstruowany od podstaw. ThinkPad X1 Yoga jest teraz laptopem w precyzyjnie obrabianej, całkowicie aluminiowej obudowie w pięknym żelaznoszarym kolorze.

Udoskonalenia nie są jednak tylko powierzchowne. Ulepszone funkcje zabezpieczeń, takie jak ThinkPad PrivacyGuard oraz szybszy czytnik linii papilarnych Match-on-Chip, chronią prywatność i poufność danych użytkowników. Jeszcze lepsze wrażenia zapewniają nowe opcje wyświetlaczy, dźwięk Dolby Atmos, cztery wbudowane mikrofony oraz rozbudowane funkcje łączności bezprzewodowej, które maksymalnie usprawniają współpracę i pracę indywidualną. Więcej informacji zawiera komunikat o komputerach ThinkPad.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.lenovo.com/CESUdostępnij

Powiązane Artykuły

Bez zbędnych kompromisów – poradnik zakupowy Lenovo cz. 1

Lenovo

Bezpieczny laptop – to nie takie trudne!

Lenovo

Błędy podczas nauki programowania - Now or Never

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zabezpieczyć laptopa przed kradzieżą? Poradnik wideo

Kradzież laptopa - przerażająca perspektywa? Gromadzone przez lata dane, podstawowe narzędzia pracy, ważne kontakty... A to wszystko można utracić przez...

Zamknij