Newsy

Project Limitless – pierwszy na świecie działający w sieci 5G komputer PC

30 maja 2019, Aktualizacja 10 czerwca 2019Patryk Piłka

Lenovo™ i Qualcomm® przedstawiają Project Limitless – pierwszy na świecie działający w sieci 5G1 komputer PC2Globalni liderzy łączą siły, prezentując przełomową technologię na targach COMPUTEX w Tajpej.

W skrócie

Zaprezentowany na targach COMPUTEX ultramobilny laptop Lenovo jest pierwszym w historii modelem wyposażonym w modem Qualcomm Snapdragon X55 5G, który może się łączyć z superszybką siecią 5G.

Łączność 5G w komputerze PC oznacza szybsze przesyłanie plików, streaming w rozdzielczości 4K i 8K, płynniejszy czat wideo o wyższej jakości niezależnie od miejsca, a nawet szybsze odświeżanie ekranu w grach mobilnych.

Urządzenia Project Limitless pojawią się na początku roku 2020.

Project Limitless to efekt kilkuletniej współpracy między firmami Lenovo i Qualcomm mającej na celu opracowanie komputerów PC nowej klasy. Łączą się one z Internetem za pośrednictwem sieci 5G, są stale aktywne, stale połączone3. Oferują inteligentne, nowoczesne funkcje. To partnerstwo oraz platforma obliczeniowa 5G Snapdragon™ 8cx umożliwią zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i biznesowym korzystanie z komputera w zupełnie nowy sposób.

Pracujemy z myślą o wrażeniach użytkowników

Zaprezentowany na targach COMPUTEX ultramobilny laptop Lenovo jest pierwszym w historii modelem wyposażonym w modem Qualcomm Snapdragon X55 5G, który może się łączyć z superszybką siecią 5G. Przejście z sieci 3G na 4G LTE już odmieniło sposób korzystania ze smartfonów. Lenovo dostrzega też ogromny potencjał rozwojowy sieci 5G. Umożliwi ona bardziej inteligentne działanie nowoczesnych, szybszych i zawsze połączonych z siecią komputerów PC3. A także korzystanie z bardziej rozbudowanych funkcji łączności i udostępniania.

W Lenovo nie opracowujemy innowacji dla samych technologii. Pracujemy przede wszystkim z myślą o wrażeniach użytkowników — mówi Johnson Jia, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Consumer Business of Intelligent Devices Group, Lenovo. — Prawdziwa łączność 5G w komputerze PC2 ma na celu przede wszystkim zaspokojenie potrzeb użytkowników związanych z szybkością. Wiąże się to z szybszym przesyłaniem plików, streamingiem w rozdzielczości 4K i 8K, a nawet rzeczywistością rozszerzoną i wirtualną, płynniejszym czatem wideo o wyższej jakości niezależnie od miejsca, a nawet szybszym odświeżaniem ekranu w grach mobilnych. Mówiąc o nieograniczonej łączności, naprawdę mamy to na myśli. Użytkownicy komputera PC 5G na całym świecie będą oszczędzać czas, pracować efektywnie i odbierać rozrywkę z niemal dowolnego miejsca i w dowolnej chwili.

Dla przedstawicieli pokolenia cyfrowego

Snapdragon 8cx to najbardziej ekstremalna platforma firmy Snapdragon. Zapewnia ona mobilnym użytkownikom wciągającą rozrywkę. Wielogigabitowy transfer, długi czas działania baterii, aplikacje klasy korporacyjnej i zaawansowane zabezpieczenia. Nawet w urządzeniach tak smukłych jak laptopy. Project Limitless oferuje mobilnym użytkownikom pracującym wielozadaniowo i przedstawicielom pokolenia cyfrowego mobilność znaną ze smartfonów. Wszystko to bez hotspotów Wi-Fi, oraz znane z komputerów PC funkcje usprawniające pracę.

Lenovo i Qualcomm rewolucjonizują branżę

Technologia ta umożliwi na przykład tłumaczenie w czasie rzeczywistym rozmów między osobami używającymi języka angielskiego oraz mandaryńskiego i znajdujących się w różnych miejscach na świecie. Studenci szkoły filmowej mogą w czasie rzeczywistym współpracować online nad montażem wideo, a następnie błyskawicznie przesłać gotowy film. Ultramobilny laptop 5G2 Lenovo w połączeniu z platformą Snapdragon 8cx o ultraniskim poziomie opóźnień i ekstremalnej wydajności umożliwiają nie tylko takie zastosowania, ale i wiele innych.

Nadeszła nowa generacja stale połączonych z siecią komputerów. Lenovo i Qualcomm będą nadal rewolucjonizować branżę PC. Urządzenia Project Limitless pojawią się na początku roku 2020. Już nie możemy się doczekać efektów udostępnienia naszych inteligentniejszych technologii szerszemu gronu użytkowników.

 

1 Na podstawie przeprowadzonego przez Lenovo w maju 2019 r. badania laptopów głównych producentów komputerów PC sprzedających ponad 1 milion sztuk na świecie rocznie.

2 Wymagany zasięg sieci 5G (zostaną uruchomione na wybranych obszarach w 2019 r., a następnie ich dostępność będzie zwiększana).

3 Z wymaganym dostępem do sieci 5G.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Udostępnij

Patryk Piłka

Perfekcjonista w każdym calu. Od pisania na papierze skrzętnie przeszedł do sfery online. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał przez lata w największych polskich redakcjach. Zacięcie technologiczne towarzyszy mu od zawsze, dlatego tak chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami z naszymi czytelnikami.

Powiązane Artykuły

ThinkPad T495, T495s i X395 z procesorami AMD Ryzen PRO Mobile

Lenovo

Promocja na zakup ThinkPad X1 Extreme

Lenovo

Lenovo prezentuje nowe inteligentne rozwiązania podczas Accelerate 2019

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
Robot od lenovo
MythZone #2 – Roboty [KONKURS]

Choć najpopularniejsze roboty ostatnich lat mają wrodzony i ponadprzeciętny talent do sprzątania, ich aspiracje są dużo większe. A to, co potrafią,...

Zamknij