Newsy

Czy robot-przyjaciel wkradłby się w łaski Zucha? [futurologia]

12 stycznia 2015, Aktualizacja 3 lipca 2018Lenovo

robot-przyjaciel
Niezmiennie zyskujący na popularności rysownik Maciej Mazurek, ukrywający się pod pseudonimem Zuch, twórca blogów zuchrysuje.pl oraz zuchpisze.pl odpowiada na nasze pytania odnośnie przyszłości. Jakie wizje kłębią się w głowie jednego z najsłynniejszych polskich blogerów?
Red: Jak widzisz przyszłość? Jakie nowe technologie się pojawią?
Zuch: Myślę, że rozwijane i upowszechniane będą technologie identyfikujące konsumentów w celach marketingowych. Coś takiego jak prywatność będzie stopniowo przechodzić do lamusa. Na pewno będą też rozwijane wszelkie technologie wchodzące w skład „inteligentnego domu”. Coraz więcej rzeczy będziemy robić zdalnie. Wydaje mi się też, że to wszystko nie będzie szło równomiernie, a będzie coraz bardziej pogłębiać przepaść technologiczną. Być może właśnie tak będą się wyodrębniać kasty przyszłości.
Red: Jaki wynalazek przydałby Ci się w życiu?
​Zuch: Marzy mi się jakiś nowy sposób nawigowania po interfejsie komputera. Żeby to wszystko odbywało się płynniej i szybciej. Bez użycia klawiatury, czy myszki. Szybszy droga między myślą a czynnością komputera.
Red: Co myślisz o sztucznej inteligencji?
Zuch: ​Szczerze mówiąc trochę mnie ten temat przeraża. Może za dużo książek SF przeczytałem? Ale z drugiej strony już dziś najwybitniejsi naukowcy przestrzegają przed zbyt daleko idącymi pracami na sztuczną inteligencją. Nie podoba mi się wszystko co miałoby imitować człowieka. Robot-odkurzacz, ok, to może być. Ale robot-przyjaciel, to już lekka przesada, bo wiadomo, że od przyjaźni do wrogości wcale tak daleka droga nie jest.​


Udostępnij

Powiązane Artykuły

Futurologia, czyli przyszłość oczami... Matura to Bzdura!

Lenovo

Tomasz Rożek - Nauka. To lubię - Futurologia

Lenovo

Dawid Myśliwiec (z Uwaga! Naukowy Bełkot) dla Futurologii

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
Chwila na relaks czyli gry zręcznościowe!

Po kuchennych wyzwaniach nadszedł czas na zasłużony odpoczynek! A cóż może być lepsze od chwili relaksu z wciągającą grą zręcznościową?...

Zamknij