Porady

Szkoła Rysowania: Jak narysować komiks?

30 stycznia 2017, Aktualizacja 10 sierpnia 2020Lenovo

 Jak narysować komiks?W poprzednim odcinku naszkicowaliśmy komiks. Teraz nadszedł czas na finalne rysowanie. Zobaczcie, na co warto zwrócić uwagę w tym kroku. Porad udzieli oczywiście znany Wam autor kultowego już komiksu WILQ Superbohater – Tomasz Minkiewicz.

Szkoła Rysowania to cykl, w którym krok po kroku wyjaśnimy, jak powstaje komiks, jak narysować postać, przygotować scenariusz, zaplanować dymki, czy pokolorować całość. Pod koniec serii każdy, niezależnie od swoich umiejętności, będzie potrafił narysować swój własny komiks.

Więcej informacji o użytym sprzęcie możecie znaleźć tu.

Czwarty odcinek serii obejrzycie natomiast tutaj.

Jak zrobić komiks? Zapraszamy do oglądania!

Tekstowa wersja poradnika

Zmiany, poprawianie i eksperymentowanie 

Mamy szkic i teraz na tym szkicu sobie powolutku rozrysujemy wszystko tak, żeby było pięknie i czytelnie. Na szkicu może tego nie widać, ale kiedy już obrysowujemy wszystko konturem, musimy pilnować, żeby postacie na każdym rysunku były podobne. Jeśli byśmy wprowadzili innego bohatera do naszego komiksu, to sprawa jest o tyle prosta, że rysujemy go wtedy zupełnie inaczej, najlepiej w opozycji. Jeśli kształt twarzy tego bohatera oparliśmy na kwadracie, to już drugą postać narysowałbym w oparciu o np. koło.

Zaletą pracy na tablecie jest to, że możemy zmieniać, poprawiać i eksperymentować tyle razy, ile chcemy. 

Jeśli jedna postać ma większy nos, niż powinna mieć, możemy go zmniejszyć albo usunąć i dorysować właściwy. Staramy się, żeby postać była jednej wielkości na każdym rysunku, żeby widz miał wrażenie, że jest w jednej, tej samej odległości na każdym kadrze. Wyjątkiem jest, kiedy chcemy zwrócić uwagę na jakiś kadr, który jest ważny dla całej historii. Lepiej, żeby kreska była nierówna, ale narysowana swobodnie, taki rysunek wtedy jest dużo bardziej dynamiczny i przyjemny w odbiorze. 

Onomatopeje wpisuję ręcznie, nie używam żadnego fontu, ponieważ zależy mi na tym, żeby tekst pasował do warstwy graficznej całego komiksu. I tak jak mówiłem na początku – pierwszy kadr, ponieważ ostatni jest jego powtórzeniem, możemy skopiować, wprowadzając tylko małe zmiany. 

Świetnie! W następnym odcinku dowiecie się, jak wykorzystać kolor, żeby komiks czytał się lepiej i był atrakcyjniejszy.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Czy powinniśmy korzystać tylko z oryginalnych ładowarek? – technologiczne mity

Ile razy zdarzyło Wam się naładować telefon przypadkową ładowarką, pożyczoną od znajomego? Albo może zepsuć tę dedykowaną i kupić zamiennik,...

Close