Newsy

The Wild Immersion i Lenovo Mirage™ Solo VR: planeta to więcej niż statystyki

12 czerwca 2018, Aktualizacja 6 czerwca 2019Jarosław Łyszkowski

Gogle VR Lenovo Mirage Solo

Przyrodniczy film VR promujący ochronę środowiska dostępny wyłącznie przy użyciu gogli VR Lenovo Mirage Solo podczas Festiwalu Filmowym w Cannes 2018.

Czy wiesz, że…

  • Populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się w ciągu 40 lat o 58% — średnio o 2% rocznie.
  • Chronione obszary obejmują tylko 15% powierzchni lądowej Ziemi.
  • Główną przyczyną tego spadku jest utrata i degradacja siedlisk.

Zaskakujące? Zasmucające? Obojętne? Niezależnie od wrażenia, jakie budzą te dane, jest ono nieporównywalne z zobaczeniem na własne oczy powszechnej degradacji środowiska naturalnego. Nie wszyscy jednak możemy pojechać do znikających lasów równikowych w Amazonii czy zobaczyć topniejące czapy lodowe na Antarktydzie. Dlatego LenovoTM nawiązało współpracę z firmą The Wild Immersion wspieraną przez The Jane Goodall Institute, aby szerzyć wiedzę na temat stanu środowiska naturalnego naszej planety w sposób bardziej realistyczny i zapadający w pamięć — przy użyciu wirtualnej rzeczywistości (VR).

W zeszłym roku w singapurskim ArtScience MuseumTM Lenovo we współpracy z Google® i WWF® pokazało przy użyciu rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, jak kurczą się lasy równikowe. W tym roku współpracujemy z The Wild Immersion nad materiałami VR 360 stopni, które będą prezentowane w miastach całego świata wyłącznie przy użyciu autonomicznych gogli VR Lenovo Mirage Solo z technologią DaydreamTM, aby zwiększać świadomość odbiorców w zakresie degradacji naturalnych siedlisk fauny. Premierowy pokaz odbędzie się 8 maja na Festiwalu Filmowym w Cannes. Dzięki materiałom VR przygotowanym przez Lenovo, The Wild Immersion i słynną prymatolog Jane Goodall, goście festiwalu z 95 krajów będą mogli doświadczyć lotu z flamingami, biegu wśród bizonów i pogoni za syberyjskimi tygrysami. 

Gogle VR Lenovo Mirage Solo z technologią Daydream

Zjawiska te mogą wydawać się słabo związane z naszym codziennym życiem. Są złożone, abstrakcyjne i, szczerze mówiąc, przygnębiające lub przytłaczające. Naszym zdaniem jednak jest to ważna sprawa, która zasługuje na przedstawienie na światowej scenie takiej jak Festiwal Filmowy w Cannes, zaś VR jest fascynującą technologią, którą można wykorzystać w dobrym celu — do promocji ochrony środowiska. Dzięki goglom VR Lenovo Mirage Solo oraz materiałom przygotowanym przez The Wild Immersion więcej osób zobaczy najbardziej spektakularne widoki z Amazonii, Afryki i Oceanii oraz przekona się, co tracimy jako ludzkość.

Pokazy materiałów wideo odbywają się na plaży Majestic podczas Festiwalu Filmowego w Cannes od 8 do 19 maja. Uczestnicy mogą doświadczyć wrażeń w wirtualnej rzeczywistości i opisać je światu w mediach społecznościowych. W lecie pokazy będą organizowane także w Paryżu i Shenzen w Chinach. Materiały The Wild Immersion dostępne są również dla uczniów w ramach programu Lenovo VR Classroom oferującego realistyczne, wciągające lekcje. Mamy nadzieję, że zainspirują one do większej aktywności na rzecz ochrony naszej planety.

Więcej informacji na temat The Wild Immersion można uzyskać tutaj.

Na Blogu Lenovo znajdują się szczegółowe informacje o Lenovo Mirage Solo — pierwszych na świecie autonomicznych goglach VR z technologią Daydream, które nie wymagają smartfonów, komputerów ani przewodów. Więcej informacji o programie Lenovo VR Classroom można uzyskać także na Blogu Lenovo.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Jarosław Łyszkowski

Człowiek renesansu, który nie boi się żadnych wyzwań. Dużą część swojego życia spędził w telewizji, działając „od kuchni”. Dziś nie rozstaje się ze swoim ThinkPad'em, bo nigdy nie wiadomo gdzie najdzie go wena do napisania kolejnego perfekcyjnego artykułu. W wolnych chwilach oddaje się swojej największej pasji, którą są stare samochody.

Powiązane Artykuły

Lenovo Explorer - nowa odsłona technologii VR

Lenovo

Oculus VR, czy wrócimy do hełmów Wirtualnej rzeczywistości?

Lenovo

Oferta Lenovo na CES 2018 to wizja lepszej rzeczywistości

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Lenovo Station na różowym szarym tle
Nowe modele Lenovo ThinkStation P520/P520C i ThinkPad 52s

Firma Lenovo wprowadza na polski rynek nową rodzinę stacji roboczych pod nazwą ThinkStation P520. Nowe modele ThinkStation P520 i ThinkStation...

Close