Newsy

ThinkAgile MX1021 i ThinkSystem DM7100 – nowe rozwiązania

2 kwietnia 2020Lenovo

Nowy Lenovo ThinkAgile MX1021 oraz ThinkSystem DM7100 – zweryfikowane rozwiązania infrastruktury IT. Udostępniają możliwości Azure na brzegu sieci oraz zintegrowane funkcje warstwowania danych Azure w centrum danych.

Dział Lenovo Data Center Group (DCG) rozszerza swoją ofertę infrastrukturalnych rozwiązań IT. Firmy wdrażają rozwiązania z zakresu Internetu rzeczy (IoT) oraz technologie 5G, a wzrost liczby urządzeń połączonych z Internetem powoduje gwałtowny przyrost ilości informacji tworzonych, analizowanych, przechowywanych i zarządzanych od brzegu sieci po centrum danych. Dla przedsiębiorstw budujących kompleksowe aplikacje z wykorzystaniem usług Azure Cloud Services nowy Lenovo ThinkAgile MX1021 oraz ThinkSystem DM7100 stanowią zweryfikowane rozwiązania, które udostępniają możliwości Azure na brzegu sieci oraz zintegrowane funkcje warstwowania danych Azure w centrum danych.  

Szybkość i elastyczność procesów ma istotne znaczenie dla codziennych operacji biznesowych. Dlatego też nasi klienci oczekują rozwiązań wydajniejszych, bezpieczniejszych i bardziej elastycznych. W nowej epoce technologii klienci mogli w pełni wykorzystywać potencjał posiadanych danych. Architektura technologiczna Lenovo dostarcza w czasie rzeczywistym cennych wniosków od brzegu sieci po centrum danych i chmurę”.

— powiedział Kamran Amini, Wiceprezes i Dyrektor Generalny ds. Serwerów, Pamięci masowej i Infrastruktury Zdefiniowanej Programowo (SDI) w Lenovo DCG.

Sięgająca od brzegu sieci aż po centrum danych oferta nowych rozwiązań Lenovo, umożliwi zatem klientom z branż handlu detalicznego, produkcji przemysłowej, transportu, służby zdrowia i innych sektorów lepsze wykorzystanie danych.

Lenovo ThinkAgile MX1021

Lenovo ThinkAgile MX1021 wykorzystuje rozwiązania architektury hiperkonwergentnej opartej o usługi Microsoft Azure Stack. Umożliwia firmom przenoszenie operacji obliczeniowych na brzeg sieci i reagowanie na dane tam, gdzie są tworzone. W handlu detalicznym dane dotyczące nastawienia klientów mogą być analizowane w czasie rzeczywistym już na brzegu sieci, dla przykładu, aby zapobiegać kradzieżom w sklepach. W produkcji przemysłowej serwery na brzegu sieci mogą gromadzić dane z czujników. Umożliwia to monitorowanie w czasie rzeczywistym w celu zwiększenia wydajności i efektywności zakładów produkcyjnych. Powiązanie ThinkAgile MX1021 z Azure Stack Hub i Azure IoT Hub umożliwi podmiotom z sektora służby zdrowia warstwowanie danych medycznych i zwiększenie efektywności analiz klinicznych, operacyjnych i danych pacjentów.

ThinkSystem DM7100

Rozwiązania macierzy klasy korporacyjnej All Flash i Hybrid Flash ThinkSystem DM7100 przyspieszają natomiast działanie aplikacji o krytycznym znaczeniu, dzięki wykorzystaniu kompleksowej technologii NVMe. Umożliwiają one też korzystanie ze zintegrowanych i bezpiecznych funkcji chmury hybrydowej Microsoft Azure a także innych dostawców rozwiązań chmury publicznej. Wydajność macierzy All-Flash w połączeniu ze zintegrowaną funkcją warstwowania danych w chmurze Azure umożliwia klientom wdrażanie aplikacji wykorzystujących potencjał usług Azure Cloud Services oraz spójne zarządzanie danymi w całym przedsiębiorstwie. Możliwość redukcji danych firmowych jest możliwa także w chmurze, dzięki czemu użytkownicy mogą zmniejszyć wykorzystanie usług cloud computing do 66%. Większa liczba obsługiwanych transakcji przez macierze All-Flash NVMe umożliwia sprzedawcom detalicznym wykorzystanie potencjału zgromadzonych danych.  Mogą oni zarządzać informacjami o zapasach w czasie rzeczywistym lub usprawniać sprzedaż w Internecie, aby skrócić czas dostaw do klientów.

Wdrożenie technologii NVMe może przyspieszyć analizę danych o 30%, co zwiększa konkurencyjność firmy na rynku. W związku z gwałtownym przyrostem ilości danych oraz potrzebą podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym branże takie jak produkcja przemysłowa i służba zdrowia wymagają bardziej usprawnionego podejścia do danych, by móc lepiej obsługiwać klientów. DM7100 ze znacznie większą wydajnością oraz bezproblemową integracją z chmurą radykalnie i bezpiecznie podniesie wartość danych z punktu widzenia jej ekonomii.

Elastyczność od brzegu sieci po chmurę

„Biznesowa wiedza i innowacyjne rozwiązania w coraz większym stopniu zależą od analizy danych na brzegu sieci oraz od efektywnego przechowywania danych w chmurze. Dlatego właśnie współpracujemy z Lenovo nad rozwiązaniem do przetwarzania danych na brzegu sieci z wykorzystaniem oprogramowania Azure Stack HCI na platformie Lenovo ThinkAgile w połączeniu z pamięcią masową All-Flash Lenovo ThinkSystem. Odporny i kompaktowy serwer brzegowy Lenovo ThinkAgile MX1021 współdziała płynnie z oprogramowaniem Azure Stack HCI. Stanowi więc idealne rozwiązanie do nowych zastosowań na brzegu sieci. Rozwiązanie pamięci masowej Lenovo ThinkSystem DM7100 AFA umożliwia bezpieczne i transparentne warstwowanie danych w usłudze Azure Cloud. Zapewnia również elastyczność od brzegu sieci po chmurę, zmniejszając koszty zarządzania danymi”.

— uważa Talal Alqinawi, Senior Director Azure Marketing z Microsoft Microsoft.

Wszystkie produkty są również zabezpieczone przy użyciu rozwiązań Lenovo ThinkShield. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.lenovoxperience.com.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Laptop w czasach „zero waste”

Zero waste, czyli styl życia polegający na wytwarzaniu jak najmniejszej liczby odpadów, do niedawna był znany nielicznym. Dziś tematy podejmowane...

Close