Newsy

ThinkPad Helix – seksowne 2w1 dla biznesu

10 czerwca 2013, Aktualizacja 17 kwietnia 2018Lenovo

lenovo-convertible-tablet-thinkPad-helix-tablet-view-with-keyboard-5

Lenovo Helix to ThinkPad nawiązujący do trendu PC+. To jednak za mało. Żeby opisać Helixa trzeba by stworzyć nową kategorię – SuperPC+, albo raczej UltraPC+.

Oto dlaczego. Z jednej strony Helix to bardzo mocny ultrabook wyposażony w bardzo szybki i wydajny procesor Intel Core i7-3667U (taktowany zegarem 3,2GHz)z vPro, 8 GB pamięci RAM, pojemny SSD, oraz pokryty szkłem Corning wyświetlacz IPS FullHD 1080p. Z drugiej jednak, kiedy wypniemy go z klawiatury, staje się niezwykle mobilnym i niepozornym tabletem o wymiarach 11,6 cali. To nie wszystko. Waga Helixa to niewiele ponad 1,6kg, czyli wynik dość dobry jak na sprzęt i możliwości, które w efekcie otrzymujemy.

To nadal nie wszystko. Dwuczłonowa budowa Helixa pozwoliła na zainstalowanie aż 7 ogniw akumulatora. 3 znajdują się w ważącej około 800 gramów części tabletowej – z wyświetlaczem, a 4 pozostałe w panelu z klawiaturą. Dzięki temu zestaw może pracować nawet przez 10 godzin po odpięciu od gniazda zasilania lub 6 w trybie tabletu. Przejście na platformę Intel Haswell z pewnością doda do tej puli kolejne kilkadziesiąt minut.lenovo-convertible-tablet-thinkPad-helix-front-multi-view-1

Nowy biznesowy, hybrydowy ultrabook będzie oczywiście działał w oparciu o dotykowy system Windows 8. W najdroższym modelu pojawi się też wersja Pro systemu Microsoftu. Nie zabraknie również standardu WiFi, oraz rozszerzającej swoje wpływy technologii NFC. Na Helixa będzie też można przypadkowo wylać kawę. Klawiatura ani układ bateryjny nie powinny ulec uszkodzeniu dzięki zastosowaniu znanego już z innych ThinkPadów systemowi przelotowemu. Ważne, żeby jednak nie był to żaden słodki płyn. Cukier lubi się osadzać i utrudniać życie użytkownikowi.

Mimo że ThinkPad Helix został już zapowiedziany, nadal czekamy na potwierdzenie pierwszej dostawy sprzętu. Dobrzy ludzie twierdzą, że w międzynarodowym sklepie Lenovo Helix pojawi się już 10 lipca 2013. Długo więc nie trzeba będzie czekać.

W oczekiwaniu na polskie ceny przytoczymy te zagraniczne. Helix z procesorem Core i5, ale bez modemu 3G kosztował będzie 1749 dolarów. Decydując się na model z wbudowanym 3G zapłacimy już 1869 dolarów. Najmocniejsza wersja, z procesorem Core i7, 8 GB pamięci RAM i 180 GB dyskiem MicroSSD kosztować nas będzie odpowiednio – 2069 dolarów, oraz 2249 dolarów z modemem 3G. Ceny, oczywiście nie zawierają podatku VAT. Tanio więc nie będzie. Wystarczy jednak tylko rzucić okiem na specyfikację Helixa aby zrozumieć dlaczego.

Thinkpad helix_hero_04Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Lenovo na MWC 2013 – 3 nowości z Barcelony

MWC być może już dawno za nami. Bramy barcelońskich targów zamknięto jeszcze w marcu 2013, ale z racji, że zaprezentowane...

Close