Porady

Viber dla początkujących

19 marca 2019, Aktualizacja 29 kwietnia 2020Jarosław Łyszkowski

Viber

Wiesz już, co to jest Viber i jakie funkcje oferuje? Jeśli nie, czas nadrobić zaległości – poniżej krótki przegląd najciekawszych możliwości aplikacji!

W skrócie

Viber jest obecnie jednym z najchętniej pobieranych komunikatorów i umożliwia bezpłatny kontakt z osobami z całego świata.

Apka automatycznie wie, kto z Twoich znajomych z niej korzysta, gdyż synchronizuje się z listą kontaktów.

Viber umożliwia bezpłatne połączenia głosowe, przesyłanie wiadomości tekstowych oraz plików przy pomocy sieci Wi-Fi lub 3G/4G.

Viber zyskuje coraz większą popularność jako komunikator internetowy. Jeśli chętnie korzystacie ze Skype’a, Messengera czy WhatsAppa, polubicie też Vibera! To wygodna i tania alternatywa dla tradycyjnych sposobów komunikacji.

Szeroki wybór opcji komunikowania

Viber to aplikacja, która pozwoli Ci być w stałym kontakcie z wybranymi osobami, np. klientami, członkami Twojego zespołu czy podwykonawcami. Umożliwia stałą wymianę wiadomości, rozmowy, a także wideo- i telekonferencje. Apka automatycznie wie, kto z Twoich znajomych z niej korzysta, gdyż synchronizuje się z listą kontaktów.

Kolejne funkcjonalności to czaty grupowe, załączanie i wysyłanie zdjęć oraz multimediów. Interfejs jest intuicyjny, prosty w obsłudze, działa płynnie, a żadne reklamy nie będą nam przeszkadzać. Viber umożliwia bezpłatne połączenia głosowe, przesyłanie wiadomości tekstowych oraz plików przy pomocy sieci Wi-Fi lub 3G/4G.

Komunikacja odbywa się za pośrednictwem Internetu, nie przez sieć komórkową, co oznacza spore oszczędności. Można też wykonać tradycyjne połączenie telefoniczne w wyjątkowo niskiej cenie na numery stacjonarne i komórkowe. Co ważne, aplikacja może synchronizować treści między wersją desktopową a mobilną.

Jak korzystać z Vibera?

Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację, aby móc korzystać z jej licznych możliwości. Viber jest dostępny dla urządzeń z systemem Windows, Mac OS, Android, BlackBerry OS, iOS, Symbian, Bada oraz Windows Phone. Nawiązywanie połączeń odbywa się przy użyciu numerów telefonów, które należy wpisać w trakcie zakładania swojego profilu.

Wystarczy, że zaczniesz wpisywać numer telefonu, a aplikacja automatycznie sprawdzi, kto z Twoich kontaktów jest dostępny w serwisie. 

Podsumowując

Viber jest obecnie jednym z najchętniej pobieranych komunikatorów i umożliwia bezpłatny kontakt z osobami z całego świata. Aplikacja synchronizuje się z listą kontaktów zapisaną na telefonie i automatycznie wykrywa numery, które również korzystają z komunikatora. Jej dodatkowymi zaletami są funkcje prywatnych czatów (po wprowadzeniu osobistego PIN-u) oraz Viber Out umożliwiający tanie połączenia na telefony komórkowe i stacjonarne również z osobami, które nie używają Vibera. Dzięki temu jest on postrzegany przez coraz większe grono użytkowników jako warta rozważenia alternatywa dla komunikatorów Facebook Messenger i WhatsApp.

Viber aplikacja

Dowiedz się jak Połączyć telefon z komputerem.Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 3.9 / 5. Liczba głosów: 37

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Jarosław Łyszkowski

Człowiek renesansu, który nie boi się żadnych wyzwań. Dużą część swojego życia spędził w telewizji, działając „od kuchni”. Dziś nie rozstaje się ze swoim ThinkPad'em, bo nigdy nie wiadomo gdzie najdzie go wena do napisania kolejnego perfekcyjnego artykułu. W wolnych chwilach oddaje się swojej największej pasji, którą są stare samochody.

Powiązane Artykuły

19 mln Polaków ma dostęp do sieci. Ile korzysta mobilnie?

Lenovo

Produkty Lenovo na CES 2019 otwierają nowe możliwości przed użytkownikami

Lenovo

Czy zamykanie aplikacji mobilnych oszczędza energię? - technologiczne mity

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
ThinkPad E490 laptop dla firm
Lenovo ThinkPad E490 – wszechstronny laptop dla firm

Firma Lenovo wprowadziła do sprzedaży nowego laptopa Lenovo ThinkPad E490. Urządzenie stworzone z myślą o osobach często podróżujących oraz pracownikach...

Close